single

Dlaczego pojawia się podwójny podbródek i jak sobie z nim radzić

Dlaczego podwójny podbródek i jak z nim walczyć

Pomysły na urodę / www. beauty_ideas. Drugi podbródek to problem, który pojawia się u osób o każdej sylwetce i w każdym wieku. Niektórzy mogą nigdy nie zauważyć tej osobliwości swojego wyglądu, a dla innych jest to ogromny problem. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się przyczynom tego zjawiska i zaproponować metody radzenia sobie z nim w każdym konkretnym przypadku.


Dlaczego ludzie mają podwójny podbródek

Problem podwójnego podbródka występuje równie często u kobiet i mężczyzn. Częściej jednak jest to problem płci pięknej. Dzieje się tak dlatego, że dodatkowa zmarszczka psuje kształt twarzy, zmienia wygląd i dodaje lat. Na początek przyjrzyjmy się przyczynom.
Najbardziej oczywistym powodem zwiększenia objętości pod dolną szczęką jest przyrost masy ciała i odkładanie się tłuszczu w różnych miejscach, w tym na głowie. Komórki tłuszczowe zwiększają swoje rozmiary i w konsekwencji powstaje obwisła linia żuchwy.

Zwróć uwagę! Jednak podwójny podbródek może być problemem także u osoby dość szczupłej. Jeśli tak jest, to trzeba szukać innej przyczyny.


Nieprawidłowa postawa

może również wpływać na powstawanie fałd w okolicy brody ze względu na nieprawidłowe ułożenie głowy. W dzisiejszych czasach ludzie spędzają dużo czasu wpatrując się w swoje telefony komórkowe, które zazwyczaj powodują opadanie głowy w dół.

Uwarunkowania anatomiczne

są mniej łatwe do załatwienia, choć również wpływają na problem. Do osób zagrożonych należą osoby z wadami zgryzu, krótkimi szyjami, dużym kątem między szyją a dolną szczęką oraz szczególnie ukształtowanym podbródkiem.
Z

wiekiem

w organizmie produkowanych jest coraz mniej kolagenu, co skutkuje zwiotczałą i cienką skórą. Skóra pod dolną szczęką po prostu zwisa, tworząc podwójny podbródek. Problem ten często występuje również w przypadku nadmiernej utraty wagi.


Jak poradzić sobie z podwójnym podbródkiem: skuteczne sposoby

Teraz już wiesz, że istnieje wiele rozwiązań takiego problemu jak podwójny podbródek .I trzeba wybrać ten, który jest dla nas najlepszy, biorąc pod uwagę przyczynę problemu.

Ćwiczenia

Jeśli Twój problem wynika z nadwagi lub utraty elastyczności skóry, to powinnaś spróbować regularnie ćwiczyć. Należy je połączyć z ogólnymi ćwiczeniami odchudzającymi i zmianami w diecie.

Regularnie wykonuj następujące ćwiczenia:
  1. Usiądź prosto, z głową zwróconą w jedną lub drugą stronę i wysuń dolną szczękę jak najdalej do przodu

.
  1. Następnie wykonuj lekkie klaśnięcia w brodę przez 30 sekund. Zrób to samo, ale z głową zwróconą w przeciwną stronę.  1. Wystaw język i spróbuj nim dosięgnąć czubka nosa. Utrzymaj tę pozycję przez 5-10 sekund.  1. Złóż usta w tubę i rozciągnij je do przodu. Następnie odchyl głowę do góry i wyciągnij usta, jakbyś chciała pocałować kogoś wyższego od siebie. Utrzymaj tę pozycję przez 5-10 sekund.  1. Oprzyj łokcie na stole, złóż pięści i oprzyj na nich brodę. Naciśnij szczękę w dół i pięści w górę przez kilka sekund.  1. Uśmiechnij się, trzymając wargi i zęby zamknięte, jednocześnie dociskając język do podniebienia. Utrzymuj mięśnie w tym napięciu przez kilka sekund.  1. Wszystkie
powyższe ćwiczenia powinny być wykonywane w 5-10 zestawach, co najmniej dwa razy dziennie. Tylko systematyczność i prawidłowa technika da Ci pożądany efekt.Ważne - staraj się kontrolować swoją postawę i ułożenie głowy.Być może trzeba będzie wybrać zestaw ćwiczeń, aby ukształtować również taki nawyk.

Masaż

Tutaj mamy na myśli automasaż, więc ta metoda jest dostępna dla każdego. Wskazane jest użycie specjalnego olejku dla lepszego poślizgu dłoni. Najpierw należy poprawić krążenie krwi w obszarze problemowym, głaszcząc od środka do boku i w górę. Następnie wykonaj głębsze ruchy w tym samym kierunku. Można to zrobić albo po prostu palcami, albo za pomocą specjalnych wałków.


Kremy i inne produkty kosmet

yczne Produkty kosmetyczne pomagają poprawić nawilżenie skóry, a także ujędrnić i napiąć skórę. To są właśnie cechy charakterystyczne produktów, które się wybiera. Zazwyczaj zawierają one kolagen, a także różne witaminy i ekstrakt z zielonej herbaty.


Proces

tapingu polega na

naklejeniu na skórę elastycznego plastra, który w efekcie poprawia krążenie krwi i limfy. Taśma powinna być aplikowana przez profesjonalistę, aby osiągnąć pożądany efekt zabiegu. Należy go nosić przez około 8 godzin dziennie przez około dwa tygodnie. Specjalista może jednak zaproponować inny wzór w zależności od stanu skóry. Powie też, jak prawidłowo usunąć taśmę w domu.


Zastrzyki

Jeśli zdecydujesz się uciec do tej metody, takiej jak zastrzyki, otrzymasz bardzo szybkie rezultaty. Minusem jest to, że trzeba będzie regularnie powtarzać tę procedurę. W tej sytuacji stosuje się wypełniacze i lipolityki. W przypadku wypełniaczy, z grubsza rzecz biorąc, nowy podbródek powstaje poprzez rozciągnięcie skóry.

Lipolityki to leki, które niszczą komórki tłuszczowe. Przyniosą one efekt tylko wtedy, gdy masz nagromadzony tłuszcz w okolicy dolnej szczęki. Oba te leki mogą być przepisywane w połączeniu.


Liposukcja i kriolipoliza

Liposukcję również stosuje się tylko wtedy, gdy mamy nadmiar złogów tłuszczu. Metoda ta wymaga jednak interwencji chirurgicznej i po jej wykonaniu osoba będzie musiała przez jakiś czas dochodzić do siebie i nosić opatrunek.

Dodatkowo stosuje się również metodę zwaną kriolipolizą. W tym przypadku tkanka tłuszczowa jest zamrażana do minus dziewięciu stopni Celsjusza. Obniżona temperatura niszczy komórki tłuszczowe, co skutkuje zmniejszeniem objętości w pożądanym przez nas obszarze.Uwaga! Mezoterapia nie powinna być stosowana w okolicy podbródka. Specjaliści twierdzą, że może być ona obarczona występowaniem zwłóknień.


Jeśli problem drugiego podbródka dotknął Cię i uważasz go za defekt kosmetyczny, to podejmij działania. Zacznij od wypróbowania nieinwazyjnych metod, takich jak ćwiczenia, masaże i taśmy, a jeśli te nie przyniosą efektu, przejdź do poważniejszych zabiegów. Jest tak wiele technik i dróg do doskonalenia swojego wyglądu.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Czytaj także
  • Komentarze