single

Wszystko o nowoczesnym stylu biznesowym: ubrania do różnych typów biur

Wszystko o nowoczesnym stylu biznesowym: odzież dla różnych typów biur

Pomysły na piękno /... Idealny wygląd.

Współczesna moda jest zróżnicowana we wszystkich dziedzinach, także w stylu biznesowym. Czy chcesz zrobić dobre wrażenie w pracy? Następnie wybierz taką garderobę biznesową, która najbardziej Ci odpowiada.

1. Odzież swobodna, casual

to rodzaj odzieży biznesowej, którą nosi się nie tylko w pracy, ale także w wielu miejscach poza nią. Możesz nosić swobodne ubrania, jeśli pracujesz w nieformalnym biurze, w którym inni noszą T-shirty, dżinsy i buty z odkrytymi palcami. Jednak w pracy z klientami i na ważnych rozmowach kwalifikacyjnych zaleca się unikanie tego typu odzieży. Ten typ odzieży jest uniwersalny i nadaje się zarówno do swobodnego stylu ubierania się, jak i do chodzenia po mieście.

Dla kobietDziewczęcy styl swobodny
może obejmować noszenie swetrów, T-shirtów, bluzek z dżinsami, szortami lub spodniami
o prostym kroju.
Mile widziane są trampki, sandały i buty na niskim obcasie.

Mężczyźni
mogą nosić T-shirty, koszule i swetry z dżinsami, szortami lub spodniami khaki
.
Obuwiem codziennym mogą być buty typu "trainers", "loafers" lub sandały.


2. Smart casual business wear

Jest to forma

swobodnego

stroju biznesowego ze stylowym akcentem. Możesz nosić bardziej modne ubrania. Ten typ odzieży biznesowej jest odpowiedni do stosunkowo swobodnych miejsc pracy, w tym do miejsc nieformalnych. Smart casual to najmodniejsza opcja wśród studentów i pracowników IT. Charakteryzuje się kilkoma stylami, takimi jak unisex, preppy i hipster. Na rozmowy kwalifikacyjne można chodzić w swobodnych ubraniach. W ten sposób można dostosować się do nieformalnego biurowego dress code'u, a jednocześnie zachować czysty, profesjonalny wygląd, który świadczy o dbałości o wygląd.

W przypadku kobiet
mogą to być marynarki, sukienki, swetry, spodnie, spódnice, bluzki, szpilki, baleriny, biżuteria i szale, a także dyskretne elementy retro
.


Mężczyźni
mogą nosić marynarki sportowe, krawaty, spodnie khaki, koszule button-down, koszulki polo, buty, trzewiki, białe trenery i paski
.3. Swobodny ubiór biznesowy

Jest to powszechna forma ubioru noszona w wielu biurach. Ten typ odzieży jest odpowiedni na wiele rozmów kwalifikacyjnych, spotkań z klientami i codziennych spraw biurowych. Tego typu strój powstaje z połączenia elementów garderoby biznesowej i casualowej. Na przykład sweter ze spodniami, dżinsy z marynarką i koszulą.

Kobiety
mogą nosić ołówkowe spódnice, bluzki, koszule zapinane na guziki, spodnie, dżinsy, marynarki i swetry
.
Mogą one uzupełnić swój wygląd subtelnymi dodatkami. Buty mogą obejmować baletki, loafersy, mokasyny, muły, kozaki lub buty na wysokim obcasie.

Mężczyźni
mogą nosić spodnie, koszulki button-down, koszulki polo lub kurtki sportowe
.
Marynarki i krawaty nie są obowiązkowe, ale mogą być używane jako dodatki. Obuwie typu business casual to loafersy, skórzane trenerzy, oksfordy lub botki.


4.

Profesjonalny strój biznesowy

Jest to tradycyjna forma

ubioru

używana w bardziej konserwatywnych środowiskach lub w firmach, w których obowiązuje ścisły dress code. Można je wykorzystać w takich branżach, jak księgowość, bankowość, finanse, administracja publiczna lub prawo. Profesjonalna odzież biznesowa powinna być idealnie dopasowana. Nie mogą one być zbyt obszerne, gdyż w przeciwnym razie zamienią się w mniej formalny strój codzienny.

Wprzypadku kobiet, przedstawicielki
płci pięknej mogą nosić eleganckie sukienki, ołówkowe spódnice lub spodnie, garsonki i żakiety
.
Należy wybrać dobre koszule zapinane na guziki lub bluzki z marynarką. Profesjonalne buty biznesowe to klasyczne czółenka, loafersy lub zgrabne baleriny. Kobiety mogą urozmaicić swój wygląd subtelną biżuterią i paskami.

Mężczyźni
płci silniejszej mogą nosić ciemny garnitur (czarny, szary, granatowy itp.) i krawat
.
Krawat powinien być prosty, należy unikać jaskrawych kolorów i żywych wzorów. Mężczyźni powinni nosić koszule zapinane na guziki (najlepiej białe lub niebieskie) i paski. Klasyczne oxfordy mogą być najlepszym wyborem.


5. Odzież biznesowa unisex

Szafa jest oparta na zasadzie neutralności płci. Odzież biznesowa typu unisex jest wygodna i nie krępuje ruchów. Są one absolutnie niedopuszczalne w miejscach, w których obowiązuje ścisły dress code, inny dla mężczyzn i kobiet. Stroje neutralne płciowo nie są odpowiednie dla przedsiębiorstw dużego szczebla, wyższych szczebli władzy państwowej i sfery prawnej. Jednak unisex biznesowy ma zastosowanie w wielu innych dziedzinach: jest odpowiedni dla uniwersytetu, firmy informatycznej, studia projektowego, agencji reklamowych itp.

Wiele osób uważa, że ten rodzaj odzieży ma pozytywny wpływ na atmosferę w pracy, ponieważ pozbawia ludzi płciowości i usuwa nacisk na ich płeć. To dzięki niemu widzimy przede wszystkim profesjonalistów, a nie mężczyzn czy kobiety. Ten punkt widzenia jest jednak subiektywny.

Dla kobiet i mężczyzn
Są to te same elementy garderoby, które mogą być noszone przez przedstawicieli obu płci
.
Swetry, koszule, pantofle i oksfordy pasują do każdego. Doskonałym przykładem biznesowego unisex są stroje Taylor Mason w serialu Billions.


6. Formalny strój biznesowy

Ten rodzaj ubioru jest odpowiedni do uczestniczenia w poważnych wydarzeniach, takich jak ceremonia wręczenia nagród lub inne szczególnie ważne wydarzenia. Ta opcja garderoby jest zasadniczo ściśle odświętnym podgatunkiem klasyki biznesowej. Ten typ odzieży nie jest odpowiedni do pracy biurowej. Jest to styl oficjalnego planu ceremonialnego. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Na przykład podstawowa czarna sukienka jest uważana za uniwersalną.

Wprzypadku kobiet
dziewczęta mogą nosić surowe pantofle, sukienki lub spódnice
.
W niektórych przypadkach odpowiednia może być długa suknia wieczorowa. Do wyboru są baleriny, szpilki, oksfordy i loafersy.

Wprzypadku mężczyznna
takie imprezy doskonale nadaje się czarny garnitur z jasną koszulą zapinaną na guziki
.
Noś klasyczne buty, najlepiej czarne. Do tego można dobrać piękne spinki do mankietów, spinki do krawata lub muszkę.Oczywiście ważnym elementem stylizacji biurowej będą torebki dla kobiet biznesu i fryzury biznesowe. Jeśli jednak w firmie nie obowiązuje ścisły dress code, nie ma potrzeby stosowania się do tego samego stylu biurowego.

Eksperymentuj, aż znajdziesz swój idealny model. Może to zabrzmieć dziwnie, ale faktem jest, że dobrze dobrany strój biznesowy zwiększa pewność siebie, a nawet poprawia wydajność w pracy!
Autor: Arina Leonova Omów artykuł
  • Aktualności
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze