single

15 zasad naprawy zniszczonych włosów

15 zasad naprawy zniszczonych

włosów Beauty Ideas/ Pielęgnacja

Aby uzyskać pełny efekt, nie wystarczy zastosować procedury zewnętrzne, należy również przestrzegać zasad pielęgnacji włosów, jeśli chcesz przyspieszyć wzrost włosów lub przywrócić uszkodzone włosy. Omówmy 15 ważnych niuansów, które wiele osób zaniedbuje.

1.

Codziennie doświadczamy stresujących sytuacji o różnym natężeniu. Wpływają one na nasze samopoczucie i, między innymi, na nasze włosy. Włosy mogą wypadać w strzępach z powodu silnego stresu, dlatego tak ważne jest, aby najpierw wzmocnić nerwy. Lęku można pozbyć się bez leków. Wystarczy pić uspokajające herbaty kilka razy w tygodniu lub pić 10 kropli Motherwort przed snem. Zaufaj mojemu doświadczeniu, stres i gęste włosy są nie do pogodzenia.


2. Zbilansuj

swoją dietę Nie będę Cię namawiać do rezygnacji z fast foodów, ale nadal musisz uważać na swoją dietę. Jednym z powodów, dla których zapłaciłam za jakość moich włosów, była moja nienawiść do twarogu, jajek i cytrusów. Gorąco polecam unikanie moich błędów i uzupełnianie diety o te ważne pokarmy. Twaróg zawiera wapń, cytrusy są bogate w witaminę C, a jajka dostarczają nam białka potrzebnego do produkcji keratyny. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz jeść tych pokarmów, przynajmniej przyjmuj wapń i kompleksy multiwitaminowe po konsultacji z lekarzem.


3.

Zrezygnuj

na jakiś czas z suszenia i prostowania/kręcenia włosówWłosy

są traumatyzowane przez częste suszenie, codzienne prostowanie i kręcenie. Jeśli nie możesz obejść się bez stylizacji, używaj lokówek zamiast żelazek i prostownic. Suszarka do włosów i żelazka są używane w skrajnych przypadkach i tak rzadko, jak to możliwe. Nawet profesjonalne narzędzia w ich ciągłym użyciu nadal powodują uszkodzenia. Zwłaszcza gdy dziewczyny nie przestrzegają zasad, na przykład kręcą lub prostują żelazko, gdy włosy są jeszcze mokre.


4.

Wybieraj

wysokiej jakości szczotki i grze

bienie Nie oszczędzaj na włosach, wybieraj szczotki, grzebienie i grzebienie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Moje ulubione to drewniane grzebienie i szczotki. Nie zapominaj również o higienie. Ważne jest, aby myć grzebienie raz dziennie, aby usunąć brud, sebum lub łupież.


5.

Szczotkuj

włosy przed myciem

głowy Aby ograniczyć plątanie się włosów podczas kąpieli, należy je rozczesać przed myciem głowy. Pomoże to zapobiec plątaniu się włosów.


6. Prawidłowo

rozczesuj włosy Mam kręcone włosy od urodzenia i moja mama kiedyś złamała kilka grzebieni na moich włosach. Na moje nieszczęście moja mama nie nauczyła mnie, jak prawidłowo czesać włosy, a ja kopiowałem jej sposób aż do liceum, codziennie traumatyzując moje włosy. Rozczesywanie długich włosów należy rozpocząć nie od nasady, ale od końcówek, powoli przesuwając się w górę. Zbierz włosy w kucyk jedną ręką i dobrze rozczesz końcówki, a następnie przejdź wyżej i rozczesz całą sekcję aż po same końce. Idź coraz wyżej, aż do nasady włosów.


7. Rzadziej używaj szamponu

Zanim sumiennie myłam włosy szamponem raz dziennie, rezultat był godny pożałowania. Potem zaczęłam używać szamponu raz w tygodniu, zastępując codzienne mycie maskami i płukankami. Więcej o nich później.


8.

Spłucz

włosy roztworem octu

Prawdopodobnie zauważyłaś, że czasami po umyciu włosów szamponem na włosach pozostaje uczucie mydła. Jeśli nie spłuczesz dobrze szamponu, zniszczysz skórę i włosy. Czasami musiałam stać pod prysznicem nawet pół godziny w desperackiej próbie pozbycia się pozostałości szamponu. Na szczęście doradzono mi użycie zwykłego octu. Kwas doskonale zmywa ług. Po umyciu włosów szamponem, wlej trochę wody do miski i wlej ocet stołowy (1 łyżka na 5 litrów). Spłucz włosy, a zauważysz, że na wodzie pojawiła się mydlana piana. W razie potrzeby zmień wodę. Na koniec spłucz włosy czystą wodą bez octu.


9. Po umyciu spłucz włosy chłodną

wodą Podczas kąpieli w ciepłej wodzie łuski na powierzchni włosów są unoszone. W rezultacie po kąpieli dziewczęta często narzekają, że trudno jest rozczesać włosy, ponieważ zbrylają się i plączą. Aby łuski ponownie opadły, należy spłukać zamki zimną wodą. Zwróć uwagę na temperaturę - woda nie powinna być lodowata!


10. Nie pocieraj włosów ręcznikiem po

umyciu włosów Niektóre dziewczyny suszą włosy, owijając je opaską uciskową ręcznikiem lub wycierając do sucha. Nie należy tego robić, w przeciwnym razie można uszkodzić strukturę włosów. Lekko osusz włosy, a następnie lekko owiń je ręcznikiem, aby stworzyć plątaninę. Nie pozostawiaj ręcznika na włosach dłużej niż 5-10 minut.


11.

Susz

włosy delikatnie

Z doświadczenia wiem, jak trudno jest zrezygnować z suszarki do włosów. Zwłaszcza zimą, kiedy mokre włosy mogą powodować przeziębienia. Jeśli jednak musisz użyć suszarki, przestrzegaj głównych zasad:
- odległość suszarki od włosów powinna wynosić co najmniej 15 centymetrów;
- suszymy włosy od nasady aż po same końce.

Dla lepszej stylizacji dziewczyny mogą niemal dociskać suszarkę do włosów nawiniętych na szczotkę - to sprawia, że stają się one kruche i łamliwe. Suszenie od dołu do góry spowoduje pękanie łusek na włosach, będą się one unosić, a włosy będą narażone na urazy. Staraj się również unikać zbyt mocnych trybów. Aby zapobiec przegrzaniu włosów, stosuj kontrast temperatur, naprzemienne strumienie ciepłego i chłodnego powietrza. Pamiętasz zasadę z końcowym płukaniem chłodną wodą, aby łuski włosów opadły? To samo dotyczy suszenia. Zawsze kończ suszenie chłodnym nawiewem.


12.

Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, na czym cierpi prawidłowe krążenie krwi. Aby poprawić przepływ krwi (promując metabolizm), należy masować skórę głowy, szyję i ramiona. Masaż jest nie tylko przyjemny, ale także korzystny.


13.

Unikaj

syntetycznych

poduszek Syntetyki mogą powodować podrażnienia i elektryzowanie się włosów. Jeśli dbasz o swoje włosy, powinieneś całkowicie unikać syntetycznych poduszek i poszewek. Ja zastąpiłam je rolką ziół w poszewce z naturalnej bawełny. Pozbyłam się również migreny - miły bonus.


14: Unikaj chemicznych farb

Kiedy po raz pierwszy miałam siwe włosy, zaczęłam farbować włosy raz w miesiącu. Wydałam bajeczne sumy na najlepsze importowane farby, ale moje włosy wciąż wypadały. W obawie przed łysieniem całkowicie przestałam farbować włosy, ale od czasu do czasu słyszałam uwagi od innych, że się zaniedbałam. W końcu mój wybór padł na delikatniejszą hennę koloryzującą. Najczęściej henna jest używana do nadania włosom czerwonego lub rudego odcienia. Ponieważ moje włosy są ciemnobrązowe, ta opcja nie do końca mi odpowiadała. Na szczęście istnieje wiele przepisów, które pozwalają osiągnąć i ciemniejsze odcienie za pomocą henny przy wprowadzeniu basmy, herbaty lub kakao w proszku. Henna barwi włosy i wzmacnia je.


15. Unikaj ciasnych fryzur

Wiesz, jak moja babcia zaplatała mi włosy, gdy byłam dzieckiem? Zwilżała je wodą, owijała wokół nich wstążki i wiązała tak ciasno, że mylono mnie z Chinką. Nie żartuję. Moje okrągłe oczy stawały się wąskie i skośne. Moje warkocze były tak ciasne, że nigdy nie nauczyłam się marszczyć czoła i brwi. Być może dlatego wciąż nie mam zmarszczek - przynajmniej to jeden z bonusów. Unikaj ciasnych fryzur, aby uniknąć urazów skóry i cebulek. A przynajmniej nie rób ich zbyt często.Lato już wkrótce i nasze włosy będą narażone na nowe negatywne czynniki: palące promienie słoneczne i suche powietrze. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na zasady pielęgnacji. Niech Twoje piękno nie wyblaknie!

Omów artykuł Poinformuj znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze