single

Jak przestać się objadać: 20 sposobów na stłumienie apetytu

Jak przestać się objadać: 20 sposobów na okiełznanie apetytu

Pomysły na urodę /... Diety i żywność

Przejadanie się i niepohamowany apetyt mogą naprawdę zepsuć Ci humor, pozbawiając Cię wiary we własne piękno. A to już połowa kłopotu, znacznie gorzej jest, gdy stają się one przyczyną problemów zdrowotnych.


W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na palące pytanie: jak przestać jeść za dużo, hamując apetyt? I odpowiemy na pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet: jak schudnąć bez szkody dla zdrowia?

1. Zacznijmy

od najważniejszego pytania: Jak schudnąć nie szkodząc swojemu organizmowi? Smutne jest to, że wiele osób diagnozuje siebie jako otyłych, a następnie przepisuje własne zabiegi, głodzi się z otyłości, kupuje wątpliwe tabletki na odchudzanie i tak dalej. Nie radzimy tego robić. Lepiej jest odwiedzić mądrego lekarza, omówić dietę i schudnąć tylko wtedy, gdy problem z otyłością i apetytem rzeczywiście istnieje z medycznego punktu widzenia.


2. Unikaj wyzwalaczy pokarmowych

Jestem smutny i szczęśliwy jednocześnie, że Supernatural dobiegł końca. Czy wiesz dlaczego? A to za sprawą Deana Winchestera, który w każdym odcinku zajadał się fast foodami z zaraźliwym zapałem. Oglądanie go sprawiło, że miałem ochotę zjeść pizzę, cheeseburgera, frytki i popić to wszystko kilkoma puszkami coli. Do diabła, samo wspomnienie o żuciu Deana już wywołuje u mnie ślinotok i zaostrza apetyt... Tak czy inaczej, sens tej historii jest jasny: musisz zrozumieć, co wyzwala apetyt nawet wtedy, gdy jesteś najedzony. Unikaj takich wyzwalaczy.

3. Nie jedz z opakowań

Lody w ogromnym rożku, duża paczka chipsów, wielkie pudełko po pizzy i tak dalej, i tak dalej... Pewnie zauważyłeś, że przestajesz jeść dopiero wtedy, gdy opakowanie jest puste. Cóż, masz, prawda? Jeśli desperacko potrzebujesz zaoszczędzić pieniądze, kupując tylko duże opakowania żywności, po prostu wyjmij odpowiednią ilość produktu, połóż go na talerzu i zjedz trochę. Przy okazji, kupowanie dużych opakowań jest jednym z błędów, które powodują, że przybieramy na wadze.

Swoją drogą, zdjęcie Lionela Messi, który reklamował chipsy, sam cierpi na łakomstwo. Ale my nie trenujemy tak ciężko jak piłkarze, więc ograniczmy nasze apetyty.


4. Nie ćwicz za dużo

Mówiąc o ćwiczeniach... Kiedy poświęcasz dużo energii na trening, na pewno robisz się głodny. W końcu ćwiczyłeś przez wiele godzin i teraz Twój organizm potrzebuje uzupełnienia energii. Sport jest dobry, ale zawsze z umiarem.


5. Dbaj o dobry sen

. Niedobór snu może być szkodliwy dla Twojego organizmu. Bez odpowiedniego odpoczynku w ciągu dnia, ciało pracuje w pocie czoła i rozpaczliwie szuka a) źródła energii i b) sposobu na jej magazynowanie (w postaci złogów tłuszczu). W rezultacie apetyt może szaleć. Aby uniknąć przejadania się i walki z głodem, wystarczy spać odpowiednią ilość czasu. Śpij tak jak powinnaś, ponieważ istnieje wiele sposobów na odchudzanie podczas snu.


6. Unikaj alkoholu Al

kohol jest jedną z przyczyn otyłości. Napoje alkoholowe, oprócz tego, że wzmagają apetyt, są wysokokaloryczne. Wypij kilka drinków na imprezach, ale unikaj picia na co dzień i wychodzenia w weekendy.


7. Częściej patrz w lustroNic

tak nie motywuje do odsuwania talerza z większą ilością jedzenia, jak Twoje odbicie w lustrze. Jeśli to możliwe, umieść lustro w najbardziej uczęszczanej części domu lub naprzeciwko stołu jadalnego. Preferuj duże lustro, które pokaże wady Twojego ciała. A dla jeszcze lepszej widoczności obszarów problemowych, chodź po domu w ubraniach, które są tak otwarte, jak to tylko możliwe. Dla dodatkowej motywacji obok lustra możesz powiesić plakat dowolnej szczupłej i seksownej celebrytki.


Przeczytaj więcej artykułu
  • Schudnij
Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze