single

Poradnik INFJ jak znaleźć prawdziwą miłość

Osoby INFJ kochają ludzi. Uwielbiają z nimi przebywać. Uwielbiają tworzyć z nimi intymne związki. Uwielbiają poddawać się połączeniu między dwojgiem ludzi, kiedy cały dystans odpada i każdy z nich wyraża siebie otwarcie i bez cenzury. I kochają dzielić się swoim nieskończonym ciepłem i wrażliwością ze swoją bratnią duszą. Jak często zauważono, nie ma nikogo bardziej kochającego niż INFJ w miłości.

Pomimo bycia zdolnym do tego, co Isabel Briggs Myers nazwała "arcydziełem wglądu w relacje międzyludzkie", INFJ generalnie mają problemy z romansem. Chcą głębokiego połączenia z kimś, kto jest zainwestowany "w całości" w związek i mogą być sfrustrowani, gdy druga osoba nie jest na tej samej długości fali, co oni. Są też dość powolne w testowaniu wód i mogą pozwolić, aby romantyczne okazje przeszły obok nich, ponieważ boją się zainicjować cokolwiek. Te cechy łączą się, by uczynić dorywcze randki nieco trudnymi. Bądź szczery - Ile razy zdarzyło Ci się zbyt intensywnie myśleć o różnych rzeczach lub zmarnować zbyt wiele wysiłku na przemyślenie czyichś intencji lub wczytanie się w sytuację bardziej, niż było to w rzeczywistości?

Jeśli rozpaczasz, że kiedykolwiek znajdziesz "tego jedynego", weź się w garść. Możesz pracować ze swoim typem osobowości, a nie przeciwko niemu, dzięki tym wskazówkom, jak pozwolić prawdziwej miłości płynąć.

Po pierwsze, zadbaj o siebie

Zakochanie się jest hipnotyzujące, romantyczne i boleśnie piękne. Jest też zniechęcające, obnażające i wręcz przerażające. Kiedy bardziej prawdopodobne jest, że będziesz postrzegać miłość jako atut, a nie jako zobowiązanie? Kiedy czujesz się komfortowo we własnej skórze.

Kiedy jest ci wygodnie, miłość czuje się tak, jakby mogła dać ci o wiele więcej, niż mogłaby zranić. Będziesz się mniej przejmować tym, jak postrzegają cię inni, czy jesteś inteligentny, atrakcyjny lub wystarczająco spełniony, by mieć z kimś szansę. Zamiast tego, będziesz otwarty na próbowanie nowych rzeczy po prostu dla własnego osobistego doświadczenia. INFJ są znane z poświęcania się w swoich związkach. Łatwo jest INFJ rzucić całą swoją istotę w coś lub kogoś, ale potrzebujesz zdrowej równowagi.

Więc, dbaj o siebie tak bardzo jak tylko możesz. Bądź swoją własną osobą i rób rzeczy, które lubisz, zamiast na siłę dopasowywać się do standardów innych ludzi. Wtedy, gdy znajdziesz kogoś, kto "dostanie" cię, możesz być pewien, że to prawdziwy ty, którego przyciągają, i zacząć budować na tym solidnym fundamencie.

To, gdzie chodzisz, ma znaczenie

Ludzie, którzy gromadzą się w miejscach, które lubisz odwiedzać, mają z Tobą coś wspólnego. Ponieważ szukasz więzi duszy z kimś, a nie tylko przypadkowego flingu, ma sens łączenie się z ludźmi, którzy dzielą te same zainteresowania. Ale warto również wyjść poza swoją strefę komfortu, aby poznać nowych ludzi. Być może mógłbyś dołączyć do jakiejś grupy, wziąć udział w zajęciach lub przyjąć zaproszenie do spędzenia czasu z ludźmi, których być może nie znasz zbyt dobrze - to dobre sposoby na poszerzenie swojego kręgu towarzyskiego. Jeśli będziesz miał szczęście, natkniesz się na lojalnego, autentycznego i intrygującego Ekstrawertyka, który zrobi wszystko w fazie randek i wydobędzie z Ciebie to, co najlepsze. ENTPs i ENFPs są szczególnie kompatybilne, ponieważ, podobnie jak Ty, te typy kierują się intuicją.

Jeśli w Twojej głowie jest głos błagający Cię o pozostanie w domu i oglądanie Netflixa, być może będziesz musiał go uciszyć. Prawdopodobnie będziesz musiał umówić się z wieloma osobami i przejść przez serię prób i błędów, zanim znajdziesz "tego jedynego". Więc angażuj się w życie. Nigdy nie wiesz, kogo możesz spotkać.

Jasno wyrażaj swoje intencje

Dużym problemem INFJ jest to, że twoje intencje nie zawsze są jasne dla innych. Jeśli polegasz na subtelnych wskazówkach i sygnałach, aby wyznać swoje uczucia, bądź pewien, że obiekt twoich uczuć nie będzie miał pojęcia, jak się czujesz. Nie z własnej winy, inni ludzie po prostu nie potrafią intuicji, czytania w myślach lub analizowania tak głęboko, jak ty możesz. Ten specjalny uśmiech, który rezerwujesz tylko dla swojej drugiej osoby? On prawdopodobnie myśli, że to uwięziony gaz.

Powolne załatwianie spraw jest dobre. Ale jeśli chcesz wydostać się ze strefy przyjaciela, będziesz musiał być bardziej oczywisty, nawet jeśli czuje się płytki. Zapisz wszystko najpierw, jeśli to pomoże wyjaśnić twoje myśli. Kiedy już uporządkujesz swoje emocje, zbierzesz się na odwagę i porozmawiasz ze swoją drugą osobą w sposób, który nie będzie jej całkowicie przytłaczał.

Otwarcie się może być przerażające i oczywiście narażasz się na możliwość odrzucenia. Ale większość INFJ odkrywa, że napięcie związane z trzymaniem rzeczy w sobie jest trudniejsze niż ukłucie niezręcznej rozmowy. Dowiedzenie się na pewno, czy ktoś jest tobą zainteresowany, przynosi ogromną ulgę i może pomóc ci skierować twoje związki na właściwą ścieżkę - romantyczną lub platoniczną. Dla INFJ, dobre przyjaźnie nie są nagrodą pocieszenia!

Powstrzymaj szalony idealizm

Większość INFJ tęskni za znalezieniem swojego jedynego, prawdziwego związku z tą jedyną, wyjątkową osobą i niestety może to sprawić, że staniesz się łatwowierny, jeśli chodzi o ludzi, których kochasz i którym ufasz. Istnieje ryzyko, że wyidealizujesz związek i postawisz drugą osobę na piedestale. To sprawia, że związek znajduje się pod dużą presją. Teraz, gdy patrzysz przez różowe okulary, będziesz przenosić góry tylko po to, aby udowodnić, że związek jest tym wszystkim, czym chcesz, aby był. Jeśli związek nie jest taki wspaniały, nie będziesz chciał tego dostrzec.

Zamiast romantyzować sytuację, zwróć uwagę na fakty. Tylko dlatego, że ktoś uśmiecha się, gdy cię widzi, nie oznacza, że zakochał się w tobie. A twój związek nie jest skazany na zagładę tylko dlatego, że twój partner nie oddzwonił na twoją wiadomość tekstową przez dwa dni. To świetnie, że jesteś idealistą, ale snucie fantazji, które nie istnieją poza twoją własną głową, może mieć różnego rodzaju reperkusje. Czy naprawdę chcesz być w związku z kimś, kto nigdy nie będzie w stanie spełnić twoich oczekiwań? Albo spędzić cały związek na roztrząsaniu ciemnych spraw i tworzeniu własnych ślepych punktów?

Jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno, czy związek ma potencjał, jest zdobycie praktycznych doświadczeń. Przeprowadź rozmowę lub pięćdziesiąt zanim dokonasz jakichkolwiek osądów. Nierealistyczne jest oczekiwanie, że jedna osoba będzie idealna lub da ci wszystko, czego potrzebujesz. Spróbuj ustalić priorytety swoich oczekiwań - swoje must-haves i swoje nice-to-haves - i użyj tego, aby utrzymać swoje dzikie fantazje w ryzach.

Końcowe przemyślenia

Nawet pisząc ten przewodnik, jestem świadomy, że niektóre wskazówki będą działać dla ciebie, podczas gdy inne nie. INFJ są tak wyjątkowe i trudne do przyporządkowania, że trudno jest dać ogólną radę, która ma znaczenie dla wszystkich. A skoro każdy INFJ jest wyjątkowy, to jak rozwijają się ich związki też będą wyjątkowe.

Faktem jest, że nie można zaplanować miłości. Nie ma jednej rzeczy, którą możesz zrobić lub powiedzieć, lub przestać robić lub mówić, która da ci idealny rezultat. Ale nie musisz pozostawiać miłości losowi. Jeśli jesteś absolutnie jasny, czego chcesz, i otwórz się na te uczucia, znacznie zwiększy to szanse, że znajdziesz miłość i będziesz kochany pełniej w zamian.

Czytaj również: Gliniarze obsada.