single

Sekrety urody Hitchcockowskich blondynek

Sekrety urody blondynek z filmów Hitchcocka

Pomysły na urodę /... Pomysł na obraz Alfred Hitchcock jest jedną z głównych ikon Złotego Hollywood. To on przyczynił się do narodzin gatunku thrillera. Jego filmy charakteryzował szczególny mechanizm - suspens, którego Hitchcock był protoplastą. Napięta atmosfera, przedłużająca się akcja bohaterów, psychologizm, upiorna muzyka - wszystkie te szczegóły stworzyły geniusz Alfreda Hitchcocka. Jednak najważniejszym elementem filmów o Królu Horrorów były ich bohaterki - niedostępne, enigmatyczne blondynki.Hitchcock przedstawił światu nowy archetyp kobiety - nordycką blondynkę, która jest zimna na zewnątrz, ale namiętna w środku. Reżyser gardził jawną seksualnością, więc Marilyn Monroe nigdy nie była na liście jego faworytów. Za najbardziej atrakcyjne cechy kobiece Hitchcock uznał elegancję, pewną arogancję i "ukrytą" seksualność.

Blondynki w jego filmach nie są głupimi i frywolnymi dziewczynami. Wręcz przeciwnie, bohaterki Hitchcocka są dowcipne, sprytne i odważne. Nigdy nie noszą otwartych i odkrywających strojów. Dziewczyny preferują zamknięte garnitury lub długie suknie, zawsze mają nienaganny makijaż. Każda z blondynek ma jakąś szczególną cechę, która odróżnia ją od innych kobiet. To właśnie tego typu kobiety, według Hitchcocka, potrafiły stworzyć napięcie i tajemnicę, która zahipnotyzowała widza i sprawiła, że nie przestawał oglądać filmu. Filmy z

Grace Kelly

: Złapać złodzieja, Zadzwoń do mnie w sprawie morderstwa, Okno na podwórzeGrace Kelly była główną muzą Alfreda Hitchcocka. Gdyby nie wyszła za mąż za księcia Monako, nadal błyszczałaby w rolach głównych dla "króla suspensu". Księżniczka Monako jest uosobieniem prawdziwej kobiecości i piękna.

Jakie techniki stosowała, aby jak najdłużej zachować piękno i młodość?
 1. Grace była przekonana, że każda kobieta powinna dbać o swoją postawę. Dzięki temu jej sylwetka wygląda szczuplej, a twarz jest bardziej napięta.
 2. Księżna uprawiała wiele sportów, zwłaszcza pływanie.
 3. Aktorka nie paliła papierosów i piła dużo wody.
 4. "Dłonie zdradzają wiek kobiety". Uważa się, że zwrot ten został ukuty przez Grace. Aktorka dużo uwagi poświęcała swoim dłoniom: dobrze je nawilżała i odżywiała.
 5. Jeśli księżniczka coś przekąszała, były to paluszki marchewkowe, morele lub seler naciowy.
 6. Grace bardzo dbała o swoje włosy. Wolała zwykłą poszewkę na poduszkę od jedwabnej, która utrzymywała gładką łuskę włosa.

Doris Day

Człowiek, który wiedział zbyt wieleJedna z ikon stylu Hollywood. Doris Day była uwielbiana za to, że do końca życia pozostała wierna swojemu klasycznemu stylowi. Nawet gdy w latach 60-tych nastąpiła rewolucja seksualna i modne stały się bardziej ekstremalne ubrania, Doris nadal chodziła w sukienkach typu new look i dopasowanych kostiumach bieliźnianych.

Aktorka zawsze wyglądała młodziej niż miała lat i to właśnie pomogło jej oszukać wiek:
 1. Doris Day miała jasną i gładką skórę. Sama aktorka mówiła, że wazelina zdziałała cuda dla jej skóry. Używała go raz w miesiącu przed pójściem spać.
 2. Na suche kolana, łokcie i kostki Doris stosowała olej kokosowy lub oliwkę dla niemowląt.
 3. Promienny i szczery uśmiech - główny "dodatek" Doris. Według aktorki, sekretem jej długowieczności (97 lat) jest ignorowanie problemów i pozytywne myślenie.

Ingrid Bergman

Filmy: "Spellbound", "Pod znakiem koziorożca", "Zła chwała".Trzykrotna laureatka Oscara była zwolenniczką naturalności - była przekonana, że makijaż postarza kobietę. Na zdjęciach tej aktorki nie zobaczycie żadnego krzykliwego makijażu. Na początku swojej kariery Bergman radziła swoim producentom, aby poprawili jej wygląd, ale ona stanowczo odmówiła. Ingrid stała się więc ucieleśnieniem naturalnego piękna i naturalnego uroku.

Oto sztuczki, które pomogły słynnej Szwedce jak najdłużej zachować swoją indywidualność:
 1. Bergman nie stosowała konturowania i innych sztuczek kosmetyki dekoracyjnej, ale aby "podnieść" swoje czoło, poprosiła o zgolenie około 1 cm linii włosów
 2. .

 3. Aktorka nie przemęczała się dietami
 4. .
 5. Swoje zachcianki na słodycze rekompensowała regularnymi treningami.
 6. "Bądź sobą. Świat czci oryginał" - tak brzmiało motto Ingrid Bergman. Jej wiara w swój nieodparty charakter wyróżniała szwedzką divę spośród konkurentek i uczyniła ją jedną z największych aktorek w historii przemysłu filmowego.
Wizerunek blondynek Hitchcocka jest tak pociągający, ponieważ każda z bohaterek miała własną osobowość. Na ekranie blondynki były pewne swojej naturalnej urody i podkreślały ją eleganckimi strojami i dyskretnym makijażem. Nie podporządkowywali się opiniom innych, nie bali się działać i czarowali wszystkich swoim dowcipem i uśmiechem.
Omów
 • artykułHistorie sukcesu bogatych i sławnychPowiedz
znajomym: Subskrybuj:
 • Czytaj także
 • Komentarze