single

Odchudzanie latem: 8 skutecznych ćwiczeń na kolana

Szczupłe lato: 8 skutecznych ćwiczeń na tłuszcz

w kolanach Pomysły na urodę Pomysły na ćwiczenia

Chcesz zmniejszyć kolana, eliminując znienawidzone złogi tłuszczu? Oto kilka skutecznych ćwiczeń, dzięki którym odzyskasz zgrabne nogi.

Smukłe nogi to ulubiony atrybut każdej kobiety. Piękne nogi pozwalają pokazać się w obcisłych i krótkich letnich sukienkach. Ale co zrobić, gdy na kolanach pojawiają się nieprzyjemne zmarszczki tłuszczowe? Jak wiedzą ci, którzy ćwiczą, pozbycie się tłuszczu z kolan jest prawdziwym wyzwaniem. Wybraliśmy kilka ćwiczeń, które pomogą przywrócić wyrzeźbione nogi.

1. Bieganie

Jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na odchudzanie jest bieganie. Jednak wiele osób nie jest zachwyconych tym pomysłem. Po pierwsze, znalezienie dobrego miejsca do biegania w zatłoczonych miastach nie jest łatwe. Po drugie, bieganie może powodować ból stóp (aż do poważnych skurczów włącznie), jeśli cierpisz na płaskostopie. W obu przypadkach warto zastąpić bieganie maszyną eliptyczną z dobrym systemem wentylacji. Jeśli nie odczuwasz bólu, a w pobliżu znajdują się ścieżki zdrowia i czyste parki, biegaj na zewnątrz! Badania sportowe pokazują, że intensywny i krótki jogging bardziej sprzyja szybkiemu spalaniu tkanki tłuszczowej niż forsowne biegi długodystansowe. Nie zapominaj też o tym, jak ważny jest wybór dobrej jakości butów do treningu. Nie oszczędzaj na butach do biegania, bo skończysz z nowym problemem - "jak stracić tłuszcz" - już w pierwszym tygodniu.


2. Skakanka

Zabawna rozrywka z dzieciństwa jest jednym z najlepszych treningów na świeżym powietrzu. Istnieją jednak pewne niuanse. Lina nie może być zbyt krótka ani zbyt długa. Skakanie w klapkach jest niedozwolone. Nie zaleca się również skakania na asfaltowych powierzchniach. Podczas skakania zaleca się lekko ugiąć kolana, aby uniknąć poważnego obciążenia stawów. Ponieważ skakanie na skakance jest dość intensywnym ćwiczeniem, należy ćwiczyć przez kilka minut z przerwami, aby pozwolić stawom odpocząć. Nie ma potrzeby skakać zbyt długo - jest to szkodliwe dla naszych kolan.


3.

Jazda

na rower

ze jest uważana za doskonałe ćwiczenie sercowo-naczyniowe dla ogólnego wzmocnienia ciała, a w szczególności dla rozwoju nóg. Nie rozpaczaj więc, jeśli nie masz roweru i nie wiesz, jak na nim jeździć. Wykup abonament w pobliskiej siłowni i ćwicz. Regularne ćwiczenia wzmocnią mięśnie czworogłowe, łydki i uda i ogólnie pozytywnie wpłyną na urodę kolan. Cóż, jeśli masz rower, zabierz znajomych i wybierz się na przejażdżkę po parkach i innych pięknych miejscach. Możesz też wypożyczyć rower.


4. Przysiady

Zasadniczo nie ma czegoś takiego jak ćwiczenie ukierunkowane na jeden obszar ciała. Zawsze obejmuje ono grupę mięśni. W oparciu o ten czynnik należy wybrać ćwiczenia, które przyniosą pożądane rezultaty nie tylko dla kolan, ale także dla innych obszarów. Na przykład przysiady pomogą spalić tłuszcz z nóg i wzmocnić pośladki i łydki. Jeśli tego właśnie chcesz, zrób to. Ale jeśli masz już zaokrąglone łydki i pośladki (i nie chcesz jeszcze bardziej zwiększać ich objętości), to bądź ostrożny z przysiadami. Nie uciekaj się do nich zbyt często i nie używaj zbyt dużych ciężarów.


5. Wykroki

Trening z wykrokami jest świetny do rozwijania mięśni nóg przy jednoczesnym usuwaniu nadwagi z kolan. Jednak wypady (podobnie jak przysiady) powinny być wykonywane ostrożnie. Nie spiesz się, uważaj na kolana i nie używaj zbyt dużego ciężaru. Możliwe jest również wykonywanie przysiadów bez ciężarów, wykonując 10-15 wykroków na zmianę z przerwami na każdą nogę, zginając kolana pod kątem prostym.


6.

Czy widziałeś kiedyś

łyżwiarzy figur

owych z grubymi nogami? Tak! Wniosek jest oczywisty: jazda na łyżwach i rolkach to doskonałe narzędzia na drodze do szczupłej i pięknej sylwetki. Ale uwaga: noś odzież ochronną i upewnij się, że łyżwy i rolki mają odpowiedni rozmiar.


7. Chodzenie po schodachJeśli

mieszkasz w wieżowcu, masz darmowy sprzęt do treningu stóp - schody! Nie rób od razu marszu, wspinając się na 10 piętro od pierwszego dnia zajęć. Jest to szkodliwe. Stopniowo zwiększaj liczbę pięter. Wspinaj się powoli, stawiając całą stopę na stopniu. W domu nie ma schodów? Nie ma problemu. Schody miejskie są w porządku. Najważniejsze: trzymaj się z daleka i noś wygodne buty.


8. Joga

Zajęcia jogi są świetnym rozwiązaniem dla stóp z problemami. Zwróć szczególną uwagę na pozycje, które rozciągają mięśnie nóg, a w szczególności pozycje wojownika. Zaletą jogi jest to, że możesz ją uprawiać nawet w domu - nie potrzebujesz żadnego sprzętu do jogi.
Czy uważasz, że mężczyźni najbardziej lubią w kobietach ich rozmiar biustu? 10 na 10 mężczyzn leniwie opłakuje widok pary smukłych nóg. I miło jest zobaczyć smukłe odbicie w lustrze, prawda? Nie bądźmy więc leniwi i powitajmy słońce asanami!Na wygląd kolan może wpływać wiele czynników: od siedzącego trybu życia po ogólną nadwagę i wiek lub cechy genetyczne organizmu. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do ćwiczeń, skonsultuj się z trenerem, wynajmując go przynajmniej na kilka pierwszych sesji. Jeśli pieniądze są ograniczone, a trener jest po prostu nieosiągalny, przyjaciele, którzy uprawiają sport od wielu lat, mogą być dobrym substytutem płatnego trenera. Profesjonalista pokaże ci, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia: jak zginać kolana, jak trzymać plecy, jaki ciężar wybrać. Jeśli masz problemy zdrowotne, które uniemożliwiają Ci wykonywanie wyżej wymienionych ćwiczeń, postaraj się przynajmniej częściej spacerować. Pamiętaj jednak, że na długie spacery lepiej zrezygnować z butów na wysokim obcasie, preferując wygodne buty sportowe.

Pamiętaj, że piękne ciało wymaga długich i regularnych treningów, a także przestrzegania diety (nie głodu, ale zbilansowanej diety). Postępuj zgodnie z naszymi zaleceniami, a Twoje stopy będą modelowe!
Autor: Mira Kirov Omów artykuł
  • Odchudzanie
  • Aktualności
Powiedz moim znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Comments Off on