single

12 prostych sposobów na spalanie kalorii bez wysiłku

12 łatwych sposobów na spalanie kalorii bez wysiłku

Pomysły na urodę Pomysły na ćwiczenia

Czy wiesz, że możesz schudnąć nie wstając z fotela? Opowiemy Ci o nawykach osób szczupłych i podpowiemy, jak bez większego wysiłku zapobiec nadwadze. Zbliżają się ferie zimowe - czas ucztowania i leniwego wypoczynku, co oznacza, że powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasze sylwetki.

1.

Wyłącz telewizor

Podczas wizyt u znajomych zauważyłem, że wiele telewizorów działa non stop. I nierzadko w takich rodzinach pojawiają się problemy z otyłością. Naukowcy dowiedli, że zmniejszając oglądanie telewizji o połowę, można szybciej spalić kalorie. Telewizja sprawia, że mamy tendencję do jedzenia bez zwracania uwagi na nasze przekąski. Do tego dochodzi mnóstwo reklam jedzenia i napojów gazowanych, co dodatkowo wzmaga nasz apetyt.


2.

Siedzący tryb życia

to

plaga współczesnego świata. Długotrwałe siedzenie powoduje otyłość, problemy ze stawami i naczyniami. Jeśli musisz dużo siedzieć, częściej spaceruj bez wstawania z krzesła. Wystarczy podnosić nogi po kolei.


3.

Zostaw swoje rzeczy na sił

owni Czasami motywacja do pójścia na siłownię może być uderzająca. Na przykład, wiele osób przyciąga na siłownię jak magnes, jeśli zostawili część swoich rzeczy w szafce. Pamiętaj, że administracja nie odpowiada za straty, więc zostaw coś niezbyt drogiego. Tania suszarka do włosów, torba na kosmetyki i tak dalej. Martwienie się o swoje rzeczy jest świetnym motywatorem do tego, by dotrzymać kroku treningowi.


4.

Gestykulacja

Wiele osób uważa, że nadmierna

gestykulacja

jest nieelegancka, niekulturalna, brzydka i w ogóle. Ale komu szkodzi gestykulacja? Nikt! Ma to jednak swoje zalety. Często gestykulując rękami można spalić kalorie, choć nie w ogromnych ilościach.


5.

Umyj swój samochód

Czy masz samochód? Umyj ją dokładnie - to świetne ćwiczenie! Mycie samochodu wymaga wielu niewygodnych i korzystnych ruchów, jak kucanie, wyciąganie rąk i palców u nóg i tak dalej. Umyj swój samochód sam, a jednocześnie zaoszczędzisz sporo pieniędzy na myjniach.


6.

Częściej spaceruj

.Współcześni ludzie to istoty leniwe do zgrozy. Wolimy przejść blok niż jechać samochodem. Co to za pośpiech? Jeśli czas pozwala, lepiej wybrać się na spacer. Jednocześnie można oszczędzić swojej psychice stresu związanego z komunikacją miejską i kłótniami między kierowcami.


7.

Badania

pokazują, że osoby ruchliwe spalają około 350 kalorii dziennie więcej niż osoby spokojne. Pomaga czasem bycie zawziętym, ale co dokładnie robić? Oto kilka przykładów: bić w rytm ulubionej melodii, gdy siedzisz; przejść przez swój różaniec, poruszać się szybciej i tak dalej.


8.

Zaopatrz się w buty sportowe

Buty na obcasie zmieniają nasz chód, spowalniając go. Za oceanem obcasy są noszone tylko na specjalne okazje lub w celu egzekwowania biurowego dress code'u. Jeśli nie masz pilnej potrzeby noszenia obcasów (w pracy nie jest to wymagane), to zamień efektowne buty na modne buty sportowe. Jeśli dress code wymaga noszenia butów na obcasach, możesz nosić w torbie trampki, aby założyć je po pracy.


9.

Chodzić w wysokich obcasach

Czy zupełnie nie chcesz zrezygnować z luksusowych czółenek i innych butów na wysokim obcasie? Otóż obcas może również pomóc w poprawieniu sylwetki. Modelka Brooklyn Dekker przyznaje, że co kilka dni zakłada buty na gigantycznym obcasie, aby wypracować mięśnie łydek. Należy jednak uważać na takie buty. Nie chcesz przecież cały czas chodzić w szpilkach.


10.

Pilnuj

swojej postawyKolejna

pomocna wskazówka od modelki Sports Illustrated Brooklyn Dekker. Radzi trzymać plecy prosto. 'Prosta postawa nie tylko sprawia, że wyglądasz na wyższą i szczuplejszą, ale także wzmacnia mięśnie brzucha', mówi Dekker. A ona wie o tym co nieco.


11.

Chodzić na palcach

Raz na jakiś czas stąpaj na palcach. Ten prosty gest jest o wiele skuteczniejszy niż chodzenie w szpilkach, ponieważ obcas daje pewne oparcie. Nawet rzadkie chodzenie na palcach gwarantuje wzmocnienie mięśni nóg. Dodatkowa korzyść: poprawi się Twoja postawa. Faktem jest, że ciężko jest utrzymać plecy w górze i wybrzuszony brzuch, gdy stoisz na palcach. Dlatego wkrótce zauważysz, że Twój brzuch jest ciaśniejszy, a plecy płaskie.


12.

Więcej

przysiadów Przysiady to świetny trening dla szczupłej sylwetki, dlatego staraj się częściej przysiadać, nawet jeśli nie ćwiczysz. Rób to zawsze, gdy musisz coś podnieść. Szczególnie ważne jest, aby kucnąć podczas podnoszenia dużych ciężarów, ponieważ próba podnoszenia ich z pozycji stojącej może uszkodzić plecy i kolana. Ma to znaczenie dla kobiet robiących efektowne zakupy. Przykucnij, nie wyprowadzaj kolan daleko poza stopy, trzymaj plecy prosto i w tej pozycji podnieś przedmiot.Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje sporo złych nawyków, które przeszkadzają w oglądaniu swojej sylwetki. I nie mówię tu tylko o niezdrowych nawykach żywieniowych. Poznajmy proste sposoby na pozbycie się kalorii i zapobieganie nadwadze? Ważne jest, aby być świadomym błędów, które popełniasz podczas zakupów żywności prowokującej otyłość. Objadanie się jest często problemem w walce z otyłością.

Bądź czujna, pilnuj swojej diety, nie zaniedbuj ćwiczeń i stosuj nasze triki na podkręcenie metabolizmu. Wygląda dobrze, szczupło i zdrowo!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj też
  • Komentarze