single

12 uniwersalnych sekretów na gęste i zdrowe włosy

12 uniwersalnych sekretów na gęste i zdrowe włosy

Pomysły na urodę Pielęgnacja

Nie jesteś zbyt zadowolona ze stanu swoich włosów? Jeśli tak, zastosuj się do tych prostych zasad, aby Twoje włosy były grubsze, bardziej błyszczące i jedwabiste. Jest to tym bardziej istotne przy zmieniających się porach roku.

1. Szczotkuj włosy przed myciem

Rzeczą mokrych włosów jest to, że są bardziej podatne na łamanie. Możesz mieć niezauważalne węzły w swoich włosach, które stały się splątane. Suche włosy można rozplątać, ale mokre są prawie niemożliwe. Gdy próbujesz rozplątać mokre włosy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyciągniesz z nich supeł. Dlatego dobrym pomysłem jest szczotkowanie włosów przed prysznicem.


2. Szampon

należy nakładać tylko na wilgotne włosy. Nie spiesz się, aby od razu go spłukać; odczekaj 2-3 minuty. Odżywkę należy nakładać na końcówki i środek włosów, pozostawiając 3-4 centymetry włosów u nasady. Jest ona przeznaczona do pielęgnacji włosów, a nie skóry głowy.


3.

Jeśli chcesz, aby

Twoje

włosy były miękkie i jedwabiste, wypróbuj ten. Jest to szczególnie pomocne, jeśli suszysz włosy lub w inny sposób uszkadzasz włosy pod wpływem ciepła. Maski powinny być stosowane co najmniej raz w tygodniu. Maski mają wiele dodatkowych korzyści: przyspieszają wzrost, zapobiegają rozdwajaniu się końcówek, zwalczają wypadanie włosów i tak dalej.


4. Wybierz uzupełniający produkt do pielęgnacji włosów

Znajdź taki, który dobrze nawilży i odżywi Twoje pasma. Na przykład olej kokosowy. Podobno całkiem dobrze spełnia swoje zadanie.


5. Zbilansuj swoją dietę

Jemy to, co jemy. Nasze włosy składają się głównie z białka, więc ważne jest, aby trzymać się zrównoważonej diety bogatej w białko. Dodaj ryby, mięso, jajka i fasolę do swojej listy zakupów. Pokarmy zawierające witaminy C i E są dobrym źródłem składników odżywczych dla włosów i pomogą zwiększyć produkcję kolagenu i wzmocnić pasma. Żywność wzmacniająca odporność to świetna pomoc w ratowaniu włosów.


6. Unikaj stresujących sytuacji

Niektóre badania wykazały, że stres jest jedną z wiodących przyczyn siwych włosów i utraty włosów. Nic dziwnego, jest to stan, w którym energia psychiczna i fizyczna jest zużywana bardziej niż kiedykolwiek. Staraj się radzić sobie z sytuacjami życiowymi najlepiej jak potrafisz, aby zachować zdrową głowę i zdrowe ciało.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których naprawdę trudno jest nam utrzymać dobry nastrój. Jeśli tak jest, proste sztuczki mogą pomóc Ci nauczyć się radzić sobie ze stresem i wypuszczać parę bez odczuwania złych skutków.


7.

Bierz

ciepłe

prysznice Branie gorących pryszniców na co dzień może podrażnić skórę głowy i ewentualnie osłabić kondycję Twoich włosów. Zalecamy mycie włosów letnią wodą i spłukiwanie chłodniejszą. Pomoże to nadać włosom blask i utrzymać pasma w dobrej kondycji.


8. Chroń włosy przed promieniami słonecznymi

Promienie ultrafioletowe są szkodliwe dla Twoich włosów. Unikaj wystawiania się na słońce przez dłuższy czas bez sprayu chroniącego przed promieniowaniem UV lub nakrycia głowy. Bezpośrednia ekspozycja na promienie słoneczne UV zaburza wiązania białkowe włosów, przez co tracą one swoją elastyczność i wytrzymałość.

Kiedy nadejdzie wrzesień, nie spiesz się z wyrzuceniem swoich modnych letnich stylizacji, ponieważ w słońcu wciąż panuje indyjskie lato.


9.

Zdrowa głowa włosów zaczyna się od równie zdrowej

skóry głowy

. Ponieważ brud jest pożywką dla bakterii i nie pozwala skórze oddychać, mądrze jest poświęcić czas na jej głębokie oczyszczenie. Wybierz swój idealny szampon.


10. Śpij na jedwabiu

Nadszedł czas, aby zamienić swoją bawełnianą poszewkę na jedwabną. Dlaczego jedwab? Tarcie między Twoimi włosami a tkaniną będzie znacznie mniejsze. Rozluźni to napięcia w Twoich pasmach i ochroni łuskę włosa. Dobrym pomysłem jest również spanie z rozpuszczonymi włosami lub przytrzymanymi jedwabną opaską do włosów.


11. Przywitaj się z profesjonalnymi narzędziami do stylizacji i suszarkami!

Aby zminimalizować szkody wyrządzone przez stylizację na ciepło, kupuj narzędzia dobrej jakości, które nie wysuszają włosów i stosuj specjalne techniki, które powodują jak najmniejsze uszkodzenia włosów. W razie wątpliwości, jakiej lokówki użyć, wybieraj raczej prostownice z powłoką ceramiczną. Ciepło będzie równomiernie rozprowadzane na włosach, a Ty błyskawicznie uzyskasz wymarzoną fryzurę. Aby uzyskać maksymalne rezultaty, przed stylizacją użyj sprayu chroniącego przed wysoką temperaturą, a przed użyciem suszarki pozwól włosom nieco przeschnąć.


12.

Podcinaj

końcówki włosów

Podcinając je regularnie, nie będą miały czasu na złamanie i nadasz swoim włosom wypielęgnowany wygląd. Zalecana jest wizyta u fryzjera co dwa miesiące. Czy Twoje włosy są cienkie? Jeśli tak, sprawdź te 17 wspaniałych fryzur dla cienkich włosów.Nie przegap również 30 sekretów urody
naszybszy porost włosów i wskazówek, jak odzyskać siły po lecie. Niech Twoje włosy będą zdrowe i piękne!
Autor: Arina Leonova Omów artykuł
  • O nas O kobiecie
Informując przyjaciół: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on