single

5 skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch

5 skutecznych ćwiczeń na płaski brzuszek

Pomysły na urodę Pomysły na ćwiczenia

Ładnie ukształtowany brzuszek ze szczupłą talią to marzenie wielu kobiet. Poza walorami estetycznymi płaski brzuch ułatwia nam dobór strojów, natomiast obrzmiały i tłusty brzuch sprawia, że nie czujemy się komfortowo w obcisłych i dopasowanych ubraniach. Jak więc spalić tłuszcz i ujędrnić brzuch? Wybraliśmy kilka skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci to zrobić.

1.

Ćwiczenie

psa stojącego

w

dół

nazywane jest w jodze "adho mukkha shvanasana". Jest to jedna z najbardziej popularnych asan jogi, do której praktyki przychodzą nawet ci, którzy nie są wprawni w sztuce jogi.
Jest często zalecany przez lekarzy dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. To ćwiczenie świetnie nadaje się do prostowania kręgosłupa po niewygodnym śnie lub długotrwałym siedzącym trybie życia. Asana pomaga wzmocnić plecy i złagodzić ból mięśni. Jednak korzyści płynące z tej asany na tym się nie kończą. Wykonując ćwiczenie psa z kagańcem w dół, poczujesz ton w okolicach brzucha, ramion i nóg. To ćwiczenie można śmiało zaliczyć do ćwiczeń złożonych.

Wykonanie:

- rozstawdłonie i stopy na szerokość ramion, opierając je na podłodze;
- podciągnij się, opierając się na palcach stóp;
- unieś miednicę, jednocześnie opuszczając głowę w dół
.

Trzymaj plecy prosto. Nie wyginaj pleców w łuk ani nie wyginaj ich do góry.Uwaga! Poz ma ograniczenia. Nie wykonuj tej postawy, jeśli masz problemy z ciśnieniem krwi, urazem mózgu lub chorobami stawów.

2. Arm to Elbow Plank

Wszystkie deski są doskonałymi ćwiczeniami dla kompletnego treningu. Pomagają wzmocnić cały tułów, poprawić kształt nóg, ramion i klatki piersiowej. Zakończ swoją rutynę planking, przenosząc wsparcie z prostych dłoni na zgięte przedramiona.

Jak to zrobić:

-przyjmij wysoką pozę plank z dłońmi na podłodze;
- zegnij lewy łokieć i opuść się na przedramię lewej ręki;
- zegnij drugi łokieć i opuść się na przedramię prawej ręki;
- utrzymaj tę pozę przez kilka sekund;
- wyprostuj kolejno łokcie i zrób odpoczynek od przedramienia do dłoni
.Należy zaznaczyć, że deski są świetnym treningiem przeciwko tłuszczowi z ud.
3. Skręty

skośne tułowia z leżenia

Ćwiczenie skrętów skośnych (lub krzyżowych) nie tylko wzmocni twój abs i nogi. Są one doskonałym treningiem talii, ponieważ pomagają zlikwidować wszelkie zwiotczałe zmarszczki.

Wykonanie:

- połóż się na podłodze z dłońmi za głową;
- unieś barki z podłogi;
- zegnij kolana i unieś nogi;
- obróć tułów w lewo, aż prawy łokieć dotknie lewego kolana;
- obróć tułów w przeciwnym kierunku, dotykając lewym łokciem praw
ego kolana.Wykonaj ćwiczenie w trzech rundach po 10-15 powtórzeń, naprzemiennie kierując tułów. Przyciągnij prawy łokieć do lewego kolana, lewy łokieć do prawego kolana.

4. Częściowe unoszenie tułowia z pozycji

leżącej. W przeciwieństwie do pełnego unoszenia tułowia, w tym ćwiczeniu nie musisz całkowicie siadać. Wykonujemy tylko częściowe uniesienie, odrywając głowę, barki i górną część tułowia od podłogi. Twoje dolne plecy pozostają na podłodze.

Jak to zrobić:

- połóż się na podłodze z ugiętymi kolanami;
- podnieś górną część ciała i rozciągnij palce do kolan;
- dotknij kolan i wróć do pozycji wyjściowej.
Możesz również wykonać to ćwiczenie, umieszczając dłonie za głową. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do tego typu ćwiczeń i trudno Ci podnieść tułów lub stopy ciągle odrywają się od podłogi, warto poprosić kogoś o przytrzymanie stóp. Ewentualnie umieść stopy pod podparciem, takim jak łóżko, kanapa lub ciężkie hantle, które utrzymają stopy w miejscu.

5.

Russian

Twist (rosyjski skręt tułowia)

Rosyjski skręt jest jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na szybkie wyrzeźbienie swojego abs. Zaletą ćwiczenia jest to, że można je wykonywać bez specjalistycznego sprzętu. Jest jednak pewien minus: rosyjski twist jest bardzo, bardzo, bardzo trudnym ćwiczeniem dla początkujących. Przygotuj się na to, że na początku możesz wykonać tylko kilka obrotów, a momentami będziesz upadać, tracąc równowagę. Ale piękno jest warte poświęcenia: wykonuj rosyjski twist codziennie, a wkrótce nauczysz się prawidłowo wykonywać twisty.

Wykonanie:

- usiądź na podłodze i ugnij kolana;
- z tułowiem lekko wyrzuconym do tyłu, unieś biodra tak, aby kąt między biodrami a brzuchem wyglądał jak litera "V";
- utrzymując stopy w mas
ie, wykonaj skręt tułowia: w lewo, pozycja wyjściowa, w prawo.To ćwiczenie ma kilka odmian. Kolana mogą być zginane na przemian, dzięki czemu jest to kompletne ćwiczenie, które pracuje zarówno na brzuchu, jak i na nogach. Jeśli masz problemy z równowagą, na początku trzymaj nogi skrzyżowane i zrównoważone. Gdy nauczysz się utrzymywać prawidłową pozycję, zacznij wykonywać loki z obciążeniem, trzymając ciężar rękami.

Marzysz o szczupłej sylwetce, ale brakuje Ci motywacji do ćwiczeń? Następnie zastosuj proste triki, które pomogą Ci pokochać treningi. Ponieważ ćwiczenia mogą być niekomfortowe (zwłaszcza dla osób nieuprawiających sportu), warto dowiedzieć się o sposobach, które pomogą Ciporadzić sobie z dyskomfortem związanym z treningiem. Zadbaj więc o swoje zdrowie i pozostań sprawna i piękna!
Omów ten artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on