single

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Na długiej liście rzeczy, które powinnaś robić częściej, czyszczenie pędzli do makijażu plasuje się gdzieś pomiędzy dzwonieniem do babci a odkurzaniem. Z każdym mijającym dniem, jednak, twoje pędzle zbierają kurz, brud, olej i bakterie, co oznacza, że nie są tak skuteczne, jeśli chodzi o nakładanie makijażu i, co ważniejsze, że stosujesz miesiące brudu na swojej skórze (brutto, wiem).

Teraz, zanim skrzywisz się z obrzydzeniem i gorączkowo popędzisz do domu, aby zacząć czyścić swoje pędzle, sprawdź, czy robisz to poprawnie. To dlatego, że istnieje sztuka uczenia się, jak czyścić pędzle do makijażu. Czasami niewłaściwe czyszczenie pędzli do makijażu może je uszkodzić, powodując, że włosie poluzuje się i wypadnie szybciej niż byś chciała. Aby upewnić się, że wszystkie pędzle do makijażu są właściwie czyszczone (i konserwowane), zdecydowaliśmy się przedstawić kroki, jak czyścić pędzle do makijażu jak profesjonalista.

Przerzuć nasz niezawodny przewodnik do czyszczenia pędzli do makijażu!

Zaopatrzenie

Pierwszym krokiem w osiągnięciu wysterylizowanych pędzli do makijażu jest, oczywiście, zebranie odpowiednich materiałów. Jest pięć głównych rzeczy, których potrzebujesz, aby dobrze umyć swoje pędzle: Delikatny szampon, ocet, woda, mała miska i niestrzępiący się ręcznik powinny wystarczyć.

Umyj

Na początek, opłucz włosie pędzla w letniej wodzie i zawsze staraj się, aby woda spływała wzdłuż włosia. Zapobiega to przedostawaniu się wody do podstawy pędzla, co może osłabić klej i skrócić jego żywotność. Następnie rozprowadź niewielką ilość delikatnego szamponu (np. szampon dla dzieci) na włosiu, spłukując go przy okazji.

Powtórz

Kontynuuj nakładanie piany i płukanie, dodając więcej szamponu w razie potrzeby, aż woda będzie czysta. Aby chronić swoje szczotki, używaj lekkiego nacisku, gdy mieszasz szczotkę w dłoni.

Dezynfekuj

W małej miseczce przygotuj dezynfekujący roztwór octu, który składa się z jednej części octu i dwóch części wody. Zanurz czystą szczoteczkę w roztworze i mieszaj nią przez około minutę. Staraj się nie zanurzać szczotki do końca. Następnie spłucz.

Jeśli się spieszysz, możesz pominąć ten krok. Twoje pędzle nie ucierpią, jeśli od czasu do czasu będą pomijane w kąpieli octowej.

Wysusz

Wyciśnij nadmiar wody z pędzla, układając włosie na nowo. Połóż pędzle na niestrzępiącej się ściereczce (np. na ręczniku do herbaty) do wyschnięcia. Pozwól włosiu zwisać nad krawędzią zlewu, a po kilku godzinach odwróć pędzle, aby nadać im najlepszy kształt. Pozostaw szczotki do wyschnięcia na noc - większośćszczotekwyschnie w ciągu 8 do 12godzin.

W zależności od tego, jak często używasz swoich pędzli, staraj się poddawać je pełnemu zabiegowi co jeden do trzech tygodni.