single

Najlepsze wskazówki na temat tego, kiedy należy wyrzucić makijaż

Fundacja

Zacznijmy od żywotności podkładu. Jeśli twój podkład ma pompkę, to dłużej zachowa świeżość, ale jeśli codziennie wcierasz palcami w butelkę, to powinnaś pomyśleć o wyrzuceniu makijażu co 6-8 miesięcy. Jeśli masz skłonność do wyprysków i używasz metody "dabbing", powinnaś wyrzucić makijaż nie później niż co 6 miesięcy. Jeśli używasz podkładu z pompką, powinien być dobry przez co najmniej 8 miesięcy. Pamiętaj jednak, że kolor Twojego podkładu może się zmieniać co najmniej dwa razy w roku, więc po prostu wyrób sobie nawyk wyrzucania makijażu co 6 miesięcy.

Puder do twarzy i róż/bronzer

Pudrowy makijaż twarzy może trwać ponad rok, jeśli nie ma błyszczącego nagromadzenia na powierzchni i nie miałeś żadnych poważnych podrażnień skóry podczas użytkowania. Szczerze mówiąc jednak, większość ludzi nie będzie w stanie sprawić, by puder do twarzy trwał przez ponad rok w każdym razie. I jako ogólna zasada kciuka, jeśli pachnie śmiesznie lub wygląda dziwnie, należy go wyrzucić. Pudrowy róż do policzków i pudrowe bronzery zaliczają się do kategorii bardziej trwałej, ponieważ większość z nas zmienia swoje kolory co sezon. Przy odpowiedniej pielęgnacji i czystych pędzlach, możesz wycisnąć do 4 lat ze swojego pudrowego różu lub bronzera.

Produkty do oczu

Następnie, zajmijmy się naszymi oczami. Większość ekspertów sugeruje wyrzucanie płynnego eyelinera i tuszu do rzęs co 3 miesiące. Osobiście, trzymam mój płynny eyeliner i tusz do rzęs przez co najmniej 6 miesięcy, a następnie otwieram nowy. Jeśli chodzi o tusz do rzęs, jeśli nie jest suchy, zbrylony lub nie pachnie faulem, to powinno być w porządku przez 6 miesięcy. Można ocenić, jak długo trzeba zachować coś przez zapach produktu przez większość czasu. Jedynym wyjątkiem jest, jeśli dostaniesz infekcji oka; infekcje oczu oznacza, że trzeba rzucić wszystkie makijaż oczu i zacząć od nowa.

Sproszkowane produkty, takie jak cienie do powiek, będzie normalnie trwać do 4 lat, tak długo, jak myć pędzle regularnie i nie używać ich ponownie po infekcji oczu. Jeśli chodzi o eyeliner ołówek, może trwać do 1-2 lat, jeśli prawidłowo przechowywane i ostrzone regularnie. Ostrzenie kredek przed każdym użyciem utrzyma je w czystości, co pozwoli Ci używać ich przez 2 lata lub dłużej.

Usta i paznokcie

Na koniec zajmijmy się ustami i paznokciami. Lakier do paznokci utrzymuje się znacznie dłużej niż kosmetyki i może wytrzymać nawet 2 lata, chyba że nosisz go z infekcją grzybiczą. Jeśli nosisz go i pojawi się infekcja, musisz go natychmiast wyrzucić. Postępuj zgodnie z tą samą zasadą, jeśli Twój makijaż zetknie się z infekcją, również powinien zostać natychmiast wyrzucony. Jeśli chodzi o szminkę, błyszczyk i konturówkę do ust, mogą one przetrwać nawet 2 lata, jeśli nie zużyjesz ich wcześniej.

Porady końcowe

Jeśli coś śmiesznie pachnie lub wygląda dziwnie, należy to wyrzucić. Ogólną zasadą jest wymiana podkładu co 6 miesięcy, ponieważ w tym czasie Twoja skóra zazwyczaj zmienia odcienie. Jeśli używasz produktu, który zawiera składniki przeciwstarzeniowe, pamiętaj, że szybciej jełczeją. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli kiedykolwiek pojawią się wątpliwości, czy zachować produkt, czy go wyrzucić, zawsze powinnaś go po prostu wyrzucić.

Najlepszą wskazówką jest regularne czyszczenie i utrzymanie elementów makijażu, więc będą one trwać dłużej, i zachować zdrowsze, jak również. Ostatnią rzeczą, którą chcesz jest jakiś rodzaj infekcji oczu lub podrażnienie od tuszu do rzęs, który wygasł lub ołówek do oczu, które po prostu muszą być wyrzucone. Obejmuje to również czyszczenie szczotek co najmniej co miesiąc z odrobiną płynu do naczyń lub szamponu dla dzieci.

Wreszcie, jeśli przeszłaś na naturalny makijaż, upewnij się, że regularnie sprawdzasz zapach produktów, ponieważ mogą one szybciej jełczeć z powodu braku konserwantów. Jest to powszechne w przypadku naturalnego makijażu, który zazwyczaj jest dobry tylko przez 6-12 miesięcy, a częste wymienianie go jest najlepszą praktyką, aby zachować zdrową skórę.