single

Zrzucanie tłuszczu na lato: 10 najlepszych ćwiczeń na odchudzanie

Zrzucanie tłuszczu na lato: 10 najlepszych ćwiczeń na odchudzanie

Pomysły na urodę / Pomysły na doskonałość Pomysły na ćwiczenia

Każdy czasem chce schudnąć, zbudować siłę mięśni i nadać swojej sylwetce piękny kształt. Ale jeśli chodzi o ćwiczenia, trzeba się zastanowić, czy warto je wykonywać. Przecież płacimy składki na siłownię, kupujemy sprzęt do ćwiczeń, ale nawet jeśli ćwiczymy w domu, poświęcamy nasz najważniejszy zasób - cenny czas. Jak wybrać najskuteczniejsze ćwiczenia? Przeczytaj nasz artykuł.

Masz ochotę na kostiumy kąpielowe, miniówki i krótkie spodenki. Nadszedł czas, aby zadbać o formę. Wypróbuj (i wykonuj!) któreś z tych ćwiczeń, a wkrótce zauważysz miłą zmianę w swoim wyglądzie i zdrowiu.

1. Wchodzenie i schodzenie

po schodach Nie ma znaczenia, czy korzystasz z urządzenia do ćwiczeń, czy po prostu

chodzisz

po schodach. Ćwiczenie to łączy w sobie ćwiczenia aerobowe i anaerobowe.


2. Skakanie

na skakance Zgodnie z zaleceniami sportowców, optymalna prędkość to 120 skoków na minutę. Szczerze mówiąc, nigdy nie udało mi się osiągnąć takiego wyniku, ale umiarkowana prędkość ma pozytywny wpływ na moją sylwetkę, wyszczuplając łydki, ujędrniając pośladki, a nawet ćwicząc mięśnie brzucha.

Skuteczność liny jest niezaprzeczalna: skaczą przez nią nawet najlepsi sportowcy na świecie, czy to piłkarze, czy bokserzy. Skakanie na linie poprawia oddychanie, pomaga koordynować ruchy i jest świetnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów.


3. Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym W

tym przypadku możemy uzyskać tzw. efekt "spalania kalorii". Oznacza to, że nasz organizm będzie intensywniej zużywał energię nawet po zakończeniu treningu. Po rozpoczęciu jazdy można po prostu zwiększyć opór trenażera, przełączając go na tryb jazdy pod górę.


4. Bieganie po płaskim terenie

Jogging uparcie znajduje się na szczycie listy popularnych ćwiczeń pozwalających zachować szczupłą sylwetkę. Oczywiście najlepiej jest biegać na dobrej jakości bieżni na stadionie, ale równie dobrze można korzystać ze zwykłej bieżni w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Pod żadnym pozorem nie należy biegać po ulicach wzdłuż jezdni. Podczas biegu płuca i serce pracują intensywniej, dotleniając organizm. Nie zatruwaj swojego organizmu spalinami.

Ciekawostka: Sportowcy twierdzą, że jogging stanowi dodatkową korzyść, pomagając spalać kalorie nawet podczas odpoczynku po biegu. W tym celu zaleca się jazdę ze średnią prędkością 15 km na godzinę.


5.

W odchudzaniu może pomóc także ulubiony przez wiele dziewcząt trenażer

eliptyczny

(lub trenażer eliptyczny). Najczęściej eliptyki są wykorzystywane jako element treningu cardio przed i po treningu podstawowym, ale można też ograniczyć trening do ćwiczeń na eliptykach. Oczywiście, wyniki są zawsze lepsze i szybsze w przypadku treningu siłowego.


6.

Eksperci

kolarstwa

uważają, że najlepszym sposobem treningu jest intensywna jazda z krótkimi przerwami na odpoczynek.


7. Wiosłowanie

: Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z rutyny wioślarskiej, wiosłuj szybko w stałym stosunku: jedna minuta wiosłowania i 30-60 sekund szybkiego odpoczynku. Co to za dziwne określenie "aktywny wypoczynek"? Oznacza to odpoczynek od tego treningu, ale wykonanie ćwiczenia na inną grupę mięśniową. Na przykład wiosłujemy, potem robimy przysiady, a następnie znów wiosłujemy. Albo jestem zbyt leniwy, albo autor tego zdania nie zrozumiał dobrze znaczenia słowa "odpoczynek"... :-) To tylko żart. To prawda, odpoczynek to w zasadzie zmiana aktywności, a nie tylko leżenie na kanapie.


8. Trening siłowy

Pamiętając o swoich doświadczeniach, nalegam, aby nie forsować się do granic wyczerpania. Moja pasja do ćwiczeń siłowych i chęć dawania z siebie wszystkiego kilkakrotnie kończyły się omdleniami. Czy jest Ci potrzebny? Obserwuj swoje tętno, pij dużo wody i poproś trenera, aby sprawdził, czy ćwiczysz.


9. Bieganie pod górę

Ten trening można porównać do biegania po wzgórzach i wzniesieniach, ale nie znajdziesz ich na każdym rogu miasta. Ale wszędzie jest mnóstwo schodów. Oczywiście, nawet sportowiec nie może biegać po schodach przez całą godzinę.


10.

Wielu

odchudzających

się zapomina o tym punkcie, i to na próżno. Wszyscy wiemy, że namiętne wieczory spędzane we dwoje nie zastąpią ćwiczeń na siłowni. Dlaczego więc nie połączyć biznesu z przyjemnością? Śmiało, twój kochanek z przyjemnością będzie cię wspierał w takich ćwiczeniach. ;-)Oczywiście ćwiczenia powinny być uzupełnione rozsądną dietą.Tylko nie chodźcie głodni - to szkodliwe dla zdrowia. Osobom, które nie mają ochoty uciekać się do rygorystycznego reżimu dietetycznego, polecamy poznanie sposobów na schudnięcie bez sztywnych diet.

Życzę Wam długiego, zdrowego i słonecznego lata!
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • SlimmingNews
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze