single

11 rażących błędów po depilacji bikini

11 rażących błędów po depilacji bikini

Pomysły na urodę Grooming

Każda dziewczyna przynajmniej raz doświadczyła negatywnych skutków depilacji lub woskowania. Problem ten jest szczególnie istotny, gdy mówimy o delikatnej skórze w okolicach bikini. Postanowiliśmy dogłębnie przyjrzeć się powszechnym błędom, które mogą źle wpłynąć na Twoją skórę.

1. Peeling i złuszczanie

Zabiegi te nie powinny być wykonywane bezpośrednio po depilacji, ponieważ skóra jest już zniszczona i niezwykle wrażliwa. Peeling i złuszczanie skóry tuż przed depilacją woskiem lub depilatorem również nie jest zalecane. Odczekaj co najmniej 24 godziny między depilacją a złuszczaniem.


2. Środki antyseptyczne na bazie alkoholu

Chociaż odkażanie skóry nie jest złym pomysłem, należy unikać produktów zawierających alkohol, ponieważ mogą one powodować podrażnienia. Rumianek i inne bezalkoholowe środki antyseptyczne są lepsze.


3. Słońce i solarium

Jak wspomniano wyżej, skóra bezpośrednio po depilacji jest niezwykle wrażliwa, dlatego warto unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych i nie korzystać z solarium przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Jeśli chcesz się opalać rano, usuwanie włosów powinno odbywać się wieczorem. Jest to również dobra rada dla uzyskania idealnej opalenizny - opalenizna może być nierównomierna tuż po depilacji woskiem lub shugaringu.


4. Samoopalacz

Jeśli zdecydowałeś się zastąpić naturalne opalanie sztucznym, spieszę Cię rozczarować. Są dwa powody, dla których warto zrezygnować z samoopalacza. Po pierwsze, substancje chemiczne, które wchodzą w kontakt z Twoją skórą (która jest wrażliwa po depilacji) mogą powodować poważne podrażnienia. Po drugie, produkt może układać się nierównomiernie. Ponownie, warto poczekać.


5. Pływanie

Ponieważ na skórze mogą powstawać mikroskopijne ranki (nawet niewidoczne dla oka), jest ona podatna na działanie bakterii. Nie należy usuwać włosów bezpośrednio przed wizytą na basenie lub przed wyjściem na plażę, ponieważ woda może wprowadzić infekcje, które dostaną się do organizmu przez rany. Pozostawić co najmniej na noc.


6. Sauna

to kolejny obszar no-go zaraz po zabiegu usuwania włosów w strefie bikini. Powodów jest wiele: sauny mogą być zakaźne, a kontrastujące temperatury mogą podrażniać skórę. Gorąca para naprawdę otwiera nasze pory i ułatwia bakteriom przedostanie się do środka. Eksperci odradzają również gorącą jogę. Wizyta w saunie po dniu lub dwóch depilacji byłaby dobrym pomysłem, ponieważ kontrast pozwoliłby nowym włosom wyrwać się bez wrastania pod skórę.


7.

Chociaż wszyscy uwielbiamy

gorącą

kąpiel, warto zdecydować się na gorący prysznic, jeśli niedawno usunęłaś włosy. Woda spływająca po Twoim ciele z góry na dół nie będzie zalegać. Ale gorąca, stojąca woda w wannie jest pożywką dla bakterii.


8. Obcisłe majtki i kostiumy kąpielowe

Często dziewczęta skarżą się na ciemne paski pojawiające się na skórze w okolicach bikini. Jest to spowodowane zbyt ciasną bielizną. Ponadto, ciasne majtki mogą powodować podrażnienia i wrastające włoski.


9.

Podobnie jak w poprzednim punkcie, najlepiej tymczasowo zrezygnować z nadmiernie

obcisłych

spodni, przylegających legginsów czy obcisłych rajstop. Po woskowaniu i depilacji strefy bikini zaleca się ograniczenie do minimum kontaktu skóry z ubraniem. Noś sukienki i spódnice oraz pończochy zamiast rajstop.


10.

Eksperci twierdzą, że

intensywne

zajęcia

sportowe

, takie jak bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia eliptyczne itp. mogą powodować tarcie we wrażliwych miejscach. Dodaj do tego kontakt z obcisłymi legginsami, syntetycznymi tkaninami i słonym potem i masz podrażnienia. Wniosek: Wstrzymaj się od treningu na dzień lub dwa, lub wybierz mniej forsowne ćwiczenia i luźne ubrania sportowe.


11. Pozycje dotykowe w seksie

Eksperci odradzają uprawianie seksu wkrótce po depilacji w strefie bikini, a zwłaszcza po woskowaniu, ponieważ sytuacja ta przypomina intensywny trening sportowy. Chociaż całkowicie zgadzam się z ekspertami w innych kwestiach, to nie zgadzam się z nimi w tej jednej. Szanowni Państwo, dlaczego jeszcze miałybyśmy przechodzić przez tak bolesny zabieg, jeśli nie dla intymnej nocy z ukochanym mężczyzną? Seks się dzieje! Musisz tylko znaleźć takie pozycje, w których ciało partnera nie będzie drażniło okolic bikini jego dziewczyny. Lepiej odłożyć na później pozycje twarzą w twarz, takie jak pozycja misjonarska czy lotosowa. Pozycje na pieska lub na łyżeczkę mogą być zamiennikiem. Podsumowując, jeśli chcesz, znajdziesz sposób.Dowiedz się, jak radzić sobie z podrażnieniami po depilacji. Aby uniknąć problemów na innych częściach ciała, należy przestrzegać kilku ważnych zasad.
Subtelna pielęgnacja skóry. Zachowaj zdrowie i wyglądaj jak najlepiej przy każdej okazji.
Autor: Mira Kirova Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także.
  • Comments Off on