single

10 powodów ciągłego głodu

10 Powodów dla stałego głodu

Pomysły na urodę Diety i odżywianie

Częste uczucie głodu może być naprawdę niepokojące. Próba zaspokojenia apetytów sprawia, że tyjemy. Ćwicząc siłę woli i odmawiając dodatkowego jedzenia, cierpimy i nie możemy skierować umysłu na nic innego, ciągle myśląc o jedzeniu. Co robić?


Niekontrolowany apetyt to jedna z przyczyn, która uniemożliwia utratę wagi. Jak zmniejszyć niekontrolowane uczucie głodu? Musisz najpierw zidentyfikować przyczyny ciągłego głodu, aby zrozumieć, dlaczego czujesz się cały czas głodny.

1.

Wiele

schorzeń

może sprawić, że stały głód będzie trudny do opanowania. Do częstego odczuwania głodu przyczyniają się na przykład zaburzenia równowagi hormonalnej i problemy z tarczycą.



Zaburzenia równowagi hormonalnej nie są spowodowane chorobą, ale naturalnymi zmianami w fizjologii organizmu. Te, na przykład, pojawiają się w okresie dojrzewania i ciąży. W każdym razie samoleczenie jest niebezpieczne i bez sensu. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem.

2.

Niedobór snu

Sen odgrywa ważną rolę w zdrowiu i samopoczuciu. Dobry sen pomaga regulować hormon grelinę, który odpowiada za uczucie głodu. Jeśli człowiek stale nie wysypia się, jego organizm potrzebuje dodatkowej energii, którą próbuje uzupełnić jedząc. Stąd kompulsywny apetyt.



Pamiętaj, że organizm potrzebuje odpoczynku. Biznes może poczekać! Nie pozbawiaj się snu, zwłaszcza, że istnieją proste triki, które pomogą Ci schudnąć podczas snu.

3.

Niedobór tłuszczu

Tłuszcze odgrywają istotną rolę w procesie sytości. Wynika to częściowo z faktu, że nasz układ pokarmowy potrzebuje czasu na ich strawienie, a proces ten opóźnia ponowne pojawienie się apetytu. Jedzenie pokarmów zawierających tłuszcz sprzyja uwalnianiu hormonów sytości.



Uważaj na pokarmy o niskiej zawartości tłuszczu. Nieodparta chęć schudnięcia może prowadzić do wyniszczającego i niekończącego się uczucia głodu. Wprowadź do swojej diety pokarmy zawierające zdrowe tłuszcze. Na przykład łosoś, tuńczyk, awokado, oliwa z oliwek, jajka, jogurt, orzechy i tak dalej.

4.

Niedobór b

łonnika Podobnie jak w przypadku tłuszczów, pokarmy o wysokiej zawartości błonnika wymagają czasu na strawienie. Podczas gdy te pokarmy są trawione, nasz apetyt jest stłumiony. Błonnik pomaga w produkcji hormonów sytości. Istnieją błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Według naukowców to właśnie błonnik rozpuszczalny lepiej hamuje głód. Oprócz wielu pozytywnych efektów, żywność z błonnikiem pomaga w walce z cukrzycą i chorobami serca, utrzymując przy tym szczupłą sylwetkę.



Rozkoszuj się pokarmami o wysokiej zawartości błonnika, jeśli chcesz stępić swój głód bez przybierania na wadze. Jedz warzywa, owoce, orzechy, nasiona i posiłki pełnoziarniste. Nie zapominaj, że orzechy i nasiona są zdrowsze dla organizmu w surowej postaci. Lekarze przy niektórych chorobach układu pokarmowego zalecają pieczone lub gotowane na parze owoce i warzywa, gdyż surowe mogą podrażniać jelita.

5.

Odwodnienie

Raz po raz mówimy o tym, jak ważna jest równowaga wodna w organizmie. Smutne statystyki pokazują jednak, że większość ludzi ignoruje rady dotyczące picia czystej wody. Optymalną dawkę dobową oblicza się według wzoru 250/300 ml na 10 kg masy ciała. Czyli jeśli ważysz około 50 kilogramów, powinieneś wypijać około półtora litra wody dziennie. Nie kawa, herbata czy sok, ale czysta woda. Niektórzy dietetycy twierdzą, że nasz organizm może mylić uczucie pragnienia z uczuciem głodu. Jeśli organizm ciągle prosi o jedzenie, może to świadczyć o tym, że nie je, a pływa.



Ponieważ nasze ciało składa się w 70% z płynów, woda pomaga mu prawidłowo funkcjonować. Dodatkowo woda wypełnia żołądek, dzięki czemu przyspiesza proces sytości. Nie należy jednak pić wody w nadziei na szybkie schudnięcie. Nie należy wypijać całej porcji na raz, lekarze zalecają branie kilku łyków raz na godzinę.

6.

Wytężone ćwiczenia

Jeśli pracujesz w stresującej pracy lub regularnie dużo ćwiczysz na siłowni, Twój organizm musi uzupełniać energię, przez co jesteś głodny. Intensywne ćwiczenia przyspieszają metabolizm.



Nie głódź swojego ciała w pogoni za szczuplejszą modą. Daj swojemu organizmowi źródło energii, jedz błonnik, białka i zdrowe tłuszcze. Dodaj do swojej diety pokarmy zmniejszające apetyt. Jeśli jednak chcesz ograniczyć swój apetyt, rozważ zmniejszenie aktywności fizycznej.

7.

Picie alkoholu

- medycy twierdzą, że alkohol może sprawić, że będziesz głodny. Poza tym czynnikiem nie powinniśmy zapominać, że napoje alkoholowe zawierają również kalorie. Na przykład 100 gramów piwa ma średnio 40-50 kalorii, a 100 gramów wina - 80-100 kalorii.



Wiele osób trzyma się zasady "trzeba przekąsić", aby zmniejszyć stopień odurzenia. Ale przekąska może być również kaloryczna. Aby zmniejszyć apetyt, należy całkowicie unikać alkoholu lub przynajmniej umiarkować jego spożycie.

8.

Ciągły stres

Nie jest tajemnicą, że jedzenie jest swego rodzaju "narkotykiem". Kiedy kończysz posiłek, wprawia Cię on w dobry nastrój, poprawia samopoczucie i sprawia, że czujesz się pełen radości. Jest nawet na to określenie: "jedzenie problemowe".



Musimy nauczyć się radzić sobie ze stresem, że "problemy z jedzeniem na wynos" nie prowadzą do otyłości. Można medytować, oglądać komedie, słuchać muzyki relaksacyjnej. Jeśli jednak apetyt nie maleje, warto wybrać kilka zdrowych antystresowych potraw. Zawarte w nich składniki odżywcze pomagają w produkcji hormonu radości.

9.

Przyjmowanie leków

Niektóre leki mogą powodować uczucie głodu. Zwróć uwagę na listę skutków ubocznych, jeśli je przyjmujesz.



Jeśli apetyt jest zauważalnie niezdrowy, należy porozmawiać z lekarzem. Specjalista zaleci specjalną dietę lub pomoże dobrać inne leki.

10.

Rozproszenie uwagi podczas jedzenia

Wielu z nas ma zły nawyk jedzenia podczas innych czynności. Jemy w trakcie, czytamy książkę, oglądamy film lub po prostu rozmawiamy. Nie chcemy tracić czasu na samo jedzenie, więc staramy się działać wielozadaniowo. Ale nie powinniśmy. Lekarze zalecają jedzenie w ciszy - pamiętaj o dziecięcym przysłowiu: "Kiedy jem, jestem głuchy i niemy". Ciągle rozkojarzeni nie zauważamy, jak dużo zjedliśmy. Z powodu rozproszenia uwagi, mózg nie wysyła do organizmu sygnałów o sytości.



Badania wykazały, że ludzie są szybciej nasyceni, gdy skupiają się na jedzeniu w ciszy. I odczuwają głód w dalszej części dnia. Pamiętaj więc o starym przysłowiu i zjedz spokojnie, bez rozpraszania uwagi, posiłek.

Na koniec chciałabym przypomnieć o zdrowych nawykach osób szczupłych. Aby kontrolować swój apetyt, jedz o tej samej porze i trzymaj się tych samych porcji. I pamiętaj, że pośpiech jest szkodliwy dla organizmu. Ciesz się spokojnie posiłkiem i dobrze go przeżuwaj. Zadbaj o swoje zdrowie!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Czytaj także
  • Komentarze