single

11 sposobów na to, jak być dobrym partnerem dla INTJ w życiu i w pracy

INTJ są typem "Architekta" lub "Mastermind" w typach osobowości Isabel Briggs Myers. Należą do jednej z najrzadszych grup w populacji, obejmującej tylko 2% na całym świecie. Kobiety INTJ są szczególnie rzadkie, stanowiąc jedynie 0,8% światowej populacji, co sprawia, że trudno jest im znaleźć podobnie myślące jednostki i być rozumianymi przez ludzi wokół nich.

Ogólnie rzecz biorąc, INTJ są racjonalni, pewni siebie, oryginalni, idealistyczni, ciekawi, zdecydowani, prywatnie ambitni, tajemniczy i strategiczni. Mogą jednak być zgorzkniali i cyniczni, gdy otoczenie nie jest dla nich przychylne, np. "pełne leniwych i zapatrzonych w siebie ludzi". Jeśli zdarzy ci się spotkać INTJ i mieć go lub ją jako partnera w życiu i w pracy, uważaj się za szczęściarza. Masz siebie lojalnego i bardzo zdolnego powiernika.

INTJ żywo interesują się wszystkim, co intelektualne, i są dumni ze swojej "kujońskości", nawet w dzieciństwie. Są pewni swoich ogromnych zasobów wiedzy i uwielbiają dzielić się tym, co wiedzą z ludźmi, którzy chcą słuchać. Jednakże, ze względu na ich cechy Intuicyjne (N) i Osądzające (J), wolą pozostać prywatni podczas wykonywania strategii niż być zbyt publiczni o swoich planach.

Teraz, jeśli masz partnera INTJ, co powinieneś zrobić i oczekiwać?

1. Podziel się swoją długoterminową wizją.

Zrób to w sposób, który jest dla nich korzystny, np. oferując im aktywny udział w materializowaniu tej wizji. Jako jeden z najbardziej pewnych siebie typów MBTI, INTJ doceniają osoby pewne siebie i wizjonerskie, które wiedzą, dokąd zmierzają i w co się pakują na wczesnym etapie związku. Bądź więc z nimi otwarty na temat swojej wizji związku. To pierwszy krok do zdobycia zaufania i szacunku od INTJ.

2. Bądź przygotowany, aby nadążyć za ich potężną logiką i siłą woli.

INTJ są jednym z najbardziej logicznych typów, których wnikliwe obserwacje i oryginalne pomysły mogą być dość zaskakujące i potężne. W połączeniu z ich silną osobowością i tajemniczą aurą, mają zdolność do dekonstrukcji i rekonstrukcji konwencjonalnych pomysłów. Dobra relacja z nimi może być całkiem transformująca na dłuższą metę.

3. Zrozum ich złożone umysły.

INTJ mają skomplikowane umysły i często są źle rozumiane. Poświęć trochę czasu, aby poznać je osobiście, związać się z nimi i zrozumieć, jak ich piękne umysły przetwarzają informacje. Doceniają głębokie pytania i zawsze chętnie dzielą się informacjami i "pokazują" ludziom "właściwą drogę" w robieniu rzeczy. Kiedy już je w pełni zrozumiesz, zdobędziesz ich dozgonny szacunek i będziesz mógł w każdej chwili skorzystać z ich wiedzy.

4. Dyskutuj o przyszłości.

INTJ żyją w przyszłości. Nie tracą czasu na melancholię po przykrym incydencie. Lubią myśleć o przyszłości, więc zapytaj ich, co myślą o przyszłości twojego biznesu lub relacji osobistych. Za rok? Za 5 lat? Za 10 lat? Będąc racjonalną osobą, INTJ biorą pod uwagę sytuacje makro w związku, takie jak gospodarka, polityka, aprobaty od ludzi wokół nich.

5. Zapytaj ich o ich "teorię" na wszystko.

Złożone umysły INTJ stale pracują w sposób, w jaki większość ludzi nie pracuje, np. łącząc kropki między rzeczami, ramami czasowymi, sytuacjami, ludźmi i wszystkim pomiędzy. Są z natury analityczne, co może być nieco onieśmielające dla innych. Obserwują wzorce z przeszłości, aby lepiej zrozumieć przyszłość. Szanują ludzi, którzy doceniają ich "teorie". INTJ mogą wyjść nieco zbyt silni dla tych, którzy nie dostają i nie doceniają ich hipotez.

6. Wsłuchaj się w ich plany awaryjne.

INTJ są wiecznymi optymistami, ponieważ są pewni swoich umiejętności rozwiązywania problemów i ciał wiedzy. W oczach INTJ "problem" jest jedynie zakłóceniem, które wymaga pewnych poprawek. Ich oczy pozostają zafiksowane na celu, ponieważ wizja przyszłości została zakorzeniona w ich umyśle. Jeśli współpracujesz z INTJ, słuchaj ich planów zapasowych, ponieważ mogą mieć najbardziej "oburzające pomysły", które działają. Cel został osiągnięty w ich umysłach, potrzebują tylko czasu, aby to się stało w sferze fizycznej.

7. Bądź bezpośredni, nigdy nie bądź pasywno-agresywny.

INTJ doceniają bez ogródek i powstrzymują się od emocjonalnego dramatyzmu podczas dyskusji o rzeczach, które mają dla nich znaczenie. Są znani z dosadności i szczerej informacji zwrotnej. Oczekują więc, że inni będą robić to samo. Mów jasno o tym, czego oczekujesz od związku i o rzeczach do zrobienia. Mogą brzmieć nietaktownie, ale to nie znaczy, że są pozbawione szacunku, ponieważ oczekują, że ty również to zrobisz.

8. Bądź przygotowany, aby zdobyć ich zaufanie i lojalność.

W racjonalnych umysłach INTJ, logiczne jest, że zaufanie i lojalność przychodzą dopiero po ich udowodnieniu. W latach formacyjnych INTJ ufali ludziom bardzo dużo i byli rozczarowani, więc musieli pozwolić im odejść. To wyjaśnia potrzebę zdobycia ich zaufania i lojalności. Co więcej, jest to jedyny sposób, aby zdobyć zaufanie i lojalność INTJ.

9. Bądź przygotowany na to, że będziesz zachęcany do bycia najlepszym.

Jest to jedna z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy o byciu w związku z INTJs. Będą dosłownie popychać cię, abyś był lepszą osobą, jeśli nie najlepszą wersją siebie. Nastąpi to po tym, jak zdobędziesz ich dożywotnie zaufanie i lojalność, oczywiście. INTJ zrobią wszystko, abyś stał się lepszą osobą, ponieważ wierzą, że każda osoba ma w sobie obfitość potencjału. Uważaj się za błogosławionego za posiadanie ich w swoim życiu.

10. Bądź przygotowany do dyskusji i sporów na temat abstrakcyjnych idei.

INTJ dużo dyskutują i spierają się, ponieważ mają tak wiele ewentualności do rozważenia. I mogą rozmawiać o głębokich i abstrakcyjnych ideach, takich jak polityka, filozofia i duchowość. Jednak nie są dobre w osobistych kłótniach i walkach, ponieważ mogą nie "dostać", że to było rzeczywiście obraźliwe. W umysłach INTJ, bycie w ciągłym stanie myślenia jest wyrażane poprzez dyskutowanie i spieranie się na różne tematy. Jeśli więc jesteś partnerem INTJ, nie traktuj ich argumentów poważnie. Nie są zdenerwowani ani źli na ciebie, są po prostu byciem INTJ.

11. Bądź świadomy, że czasami INTJ mogą wziąć dekonstrukcję zbyt daleko.

Ze względu na dekonstrukcyjną naturę INTJ, są w trybie permathinking, więc będą kwestionować, oceniać, badać i działać jednostronnie, co czasami może być interpretowane jako "nieczułość". Jako partnerzy, zrozumcie, że INTJ nie są impulsywni, gdy działają szybko i, często, sami. Ponownie, jest to po prostu INTJ będący INTJ. Jednak jako partner możesz z nimi racjonalnie rozmawiać, więc zwolniliby trochę i byliby bardziej przychylni pomysłom innych. INTJ będą słuchać.

Podsumowując, partnerstwo z INTJ może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. To zależy od dynamiki w związku i od tego, jak ty, jako partner, rozumiesz, jak działa umysł INTJ. Twój partner INTJ przeanalizuje również Twój typ osobowości, ponieważ jest on już wbudowany w ich naturę. Gdy obie strony dobrze się zrozumieją, szacunek będzie rósł i następuje lojalność na całe życie.