single

Sekret młodości: jak prawidłowo przyjmować kolagen

Sekret młodości: jak prawidłowo przyjmować kolagen

Pomysły na urodę /... Pielęgnacja W tym artykule porozmawiamy o ważnym białku produkowanym przez ludzkie ciało, kolagenie. Powiemy Ci za co odpowiada, jakie istnieją rodzaje kolagenu i w jakiej formie najlepiej go stosować.

Ostrzeżenie! Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Przed użyciem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem.

Dlaczego potrzebujemy kolagenu?

Pochodzenie słowa kolagen związane jest z greckim kolla, co oznacza klej. Podstawowa funkcja tego białka została przypisana klejowi, ponieważ cząsteczki kolagenu wiążą ze sobą komórki tkanek. Arterie, naczynia włosowate, kości, paznokcie, ścięgna i włosy zawierają kolagen. Synteza kolagenu w organizmie człowieka znacznie spada po dwudziestym roku życia; po dwudziestym piątym roku życia wiele osób zaczyna zauważać pierwsze zmarszczki, a także suchą i zwiotczałą skórę. Co więcej, niedobór kolagenu może powodować problemy ze stawami i kośćmi.Kolagen może być stosowany do tych problemów poprzez przyjmowanie kolagenu doustnie. Kolagen dostępny jest na rynku w formie płynnej, kapsułek, tabletek i proszku. Optymalną opcją są biologicznie aktywne suplementy, w których kolagen występuje w wymaganej dawce oraz z witaminami, które wzmacniają jego działanie.

Rodzaje


Kolagen zwierzęcy

jest łatwiejszy w produkcji, a także przystępny cenowo. Należy jednak pamiętać, że skład molekularny kolagenu zwierzęcego znacznie różni się od kolagenu ludzkiego, dlatego jego przyswajalność w organizmie będzie dość trudna.

Kolagen morski

w swoim składzie jest w dużej mierze identyczny z kolagenem ludzkim, dlatego też jego działanie będzie znacznie korzystniejsze. Co więcej, właściwością kolagenu morskiego jest nie tylko uzupełnianie związków białkowych, ale również stymulowanie produkcji naszego własnego kolagenu. Wadą jest to, że jest on droższy od kolagenu zwierzęcego i wymaga rygorystycznych warunków przechowywania.

W jakiej jest formie?Obecnie popularna jest sproszkowana forma kolagenu. Należy go rozcieńczyć w wodzie i przyjmować trzydzieści minut przed posiłkiem. Białko to jest najlepiej przyswajalne w formie proszku. Jest jednak pewien niuans: taki kolagen ma specyficzny zapach i smak. Dla tych, którzy nie chcą zmierzyć się z tymi wadami, istnieje opcja - kapsułki lub tabletki. Jeśli chodzi o kolagen do picia, to jest to najdroższy rodzaj, ale najbardziej skuteczny. Zawiera białko i dobroczynne składniki.

Jak używać?Kolagen przyjmuje się w kursach trwających od dwóch do trzech miesięcy, po czym robi się przerwę na taki sam okres. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem leczenia skonsultować się z lekarzem.

Główne funkcje kolagenuZapobieganie

 1. starzeniu się
.
 1. Białko zawarte w kolagenie utrzymuje skórę elastyczną i napiętą, a także eliminuje zwiotczenia.
 2. Zwalcza rozstępy i cellulit
 3. .
 4. Dzięki działaniu wygładzającemu kolagen wygładza problematyczne obszary i przyspiesza regenerację komórek.
 5. Usuwa ślady po trądziku i zwalcza blizny
 6. .
 7. Kolagen, poza działaniem kosmetycznym, ma pozytywny wpływ na cały organizm. Zapobiega rozrzedzaniu się ścian naczyń krwionośnych i tkanek narządów wewnętrznych.

Błędy przy stosowaniu

 • kolagenu:

nieodpowiednie

 • dawkowanie (kolagen powinien być stosowany odpowiednio do wieku i problemu, który ma być rozwiązany
 • za
 • pomocą produktu);
 • nieregularność (ważne jest stabilne przyjmowanie kolagenu i trzymanie się zaleconego kursu);
 • dieta (w tym przypadku kolagen jest białkiem, którego brakuje organizmowi podczas łagodnej diety i nie uzyskamy oczekiwanego efektu)
.

To zdrowe białko może być Twoją główną pomocą w walce ze starzeniem się. Synteza kolagenu spowalnia się po 25 roku życia, dlatego warto skorzystać z pomocy suplementów.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
 • Przeczytaj również
 • Komentarze