single

7 kroków, aby Twój makijaż przetrwał cały dzień

Sekret długotrwałego makijażu

Ze wszystkich rzeczy, którymi stresujemy się na co dzień, makijaż nie powinien być jedną z nich. Wiedza na temat tego, jak nakładać makijaż i czego używać jest niezbędna w każdej rutynie pielęgnacyjnej, ale klucz do tego, aby był on trwały przez cały dzień jest bardzo specyficzny.

Oczyszczaj, złuszczaj, nawilżaj, powtarzaj

Zanim w ogóle zaczniemy rozmawiać o makijażu, musimy zająć się kwestią tego, jak ważne jest dbanie o skórę. Istnieje kilka różnych sposobów, które możemy wykorzystać, aby utrzymać naszą skórę w jak najlepszym stanie, ale najprostszym sposobem jest zdrowe odżywianie się, picie dużej ilości wody, dostarczanie sobie witamin i używanie produktów, które są wysokiej jakości i rozwiązują nasze problemy.

Makijażystki zawsze powtarzają, że świetny makijaż zaczyna się od dobrej skóry, dlatego tak ważne jest, abyś oczyszczała, złuszczała, nawilżała i wprowadzała do swojej rutyny pielęgnacyjnej dodatkowe zabiegi antyoksydacyjne, takie jak maseczki. Przytłaczasz się? Zapisz po prostu swój tygodniowy schemat pielęgnacji skóry na karteczce samoprzylepnej, aby uzyskać przewodnik, którego będziesz przestrzegać. Na przykład, zapisz schemat pielęgnacji skóry na dzień, na noc, a także dni tygodnia, w których planujesz złuszczać naskórek i stosować maseczki lecznicze.

Prime For Perfection

Używanie podkładu na twarzy do podkładu i na oczach do cienia to świetny sposób, aby pomóc makijażowi przetrwać cały dzień bez błyszczenia się lub marszczenia. Istnieje kilka różnych podkładów tam, czy chcesz ten, który pomaga stępić zaczerwienienia na twarzy lub nadaje bardziej świetlisty blask skórze odwodnionej. Wiedząc, co podkład działa najlepiej dla Ciebie jest kluczem, więc próbuje kilka różnych formuł jest świetny pomysł, aż znajdziesz idealne dopasowanie.

Używaj dobrej jakości pędzli i gąbek do makijażu

Jest to prawdopodobnie jedna z najważniejszych wskazówek, jeśli chodzi o długotrwały makijaż. Używanie wysokiej jakości pędzli do nakładania podkładów, cieni do powiek i wszystkiego pomiędzy nimi, a także gąbek, takich jak np. Beauty Blenderzapewni trwałość makijażu i sprawi, że będzie on wyglądał jak wymieszany.

Najpierw podkład, później korektor

Nakładanie korektora pod oczy i na kłopotliwe miejsca przed nałożeniem podkładu jest właściwie odwrotnością tego, co powinnaś robić. Dlaczego? Nakładanie makijażu na korektor spowoduje jedynie przeciągnięcie go po skórze i konieczność natychmiastowego retuszu. Zamiast tego, powinnaś najpierw nałożyć podkład, a następnie korektor pod oczy i na przebarwienia. Nałożenie korektora na podkład, a następnie wymieszanie go z podkładem sprawi, że wszystko pozostanie na swoim miejscu.

Usuń nadmiar sebum

Masz tłustą skórę? Chociaż nadmiar sebum na skórze pomaga zapobiegać zmarszczkom i bruzdom, nie chcesz wyglądać na tłustą przez cały dzień. Weź b ibułki, które zostały stworzone specjalnie do usuwania nadmiaru oleju i błyszczenia z twarzy i trzymaj je zawsze w swojej torebce. Dzięki temu pozbędziesz się błyszczenia, ale nie zepsujesz makijażu.

Ręce precz!

Jednym ze sposobów można mieć pewność, aby przedłużyć trwałość makijażu jest trzymając palce z dala od twarzy. Poważnie, przestań jej dotykać! Jest wystarczająco dużo zarazków krążących wokół i dodawanie nadmiaru brudu, oleju i czegokolwiek innego, co może znajdować się na Twoich dłoniach nie jest najlepszą praktyką dla utrzymania czystej i klarownej skóry. Im więcej pocierasz i dotykasz twarzy, tym więcej makijażu z niej spływa. Choć jest to nawyk, z którego większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, możesz łatwo temu zaradzić, trzymając przy biurku lub w torebce łagodzącą mgiełkę do twarzy. W ten sposób, za każdym razem, gdy najdzie Cię ochota, będziesz mogła spryskać się kojącymi antyoksydantami i olejkami eterycznymi.

Utrwalanie pudrem sypkim

Uwielbiamy konsystencję sypkiego pudru w porównaniu do prasowanego. Jest to świetny produkt do stosowania, gdy chcesz utrwalić swój makijaż, ale czujesz, że nie dodajesz nic nadmiernego do skóry. Weź niewielką ilość sypkiego pudru i nabierz go na pędzel do pudru, a następnie lekko rozprowadź na swoim podkładzie. Jest to również świetny sposób na zmniejszenie błyszczenia się skóry w przypadku typów skóry, które są bardziej tłuste.

Sprawdź także: https://styl.fm/makijaze