single

Kto potrzebuje związku, aby być szczęśliwym? (Te osobowości mogą)

Czy jesteś dobry w byciu singlem? Czy czujesz, że bycie w związku jest świetne i w ogóle, ale szok, horror! To nie jest cel twojego istnienia. Wolisz poczekać na właściwą osobę niż umawiać się z kimś, kto nie jest naprawdę kompatybilny tylko dla wbudowanego bezpieczeństwa bycia w parze.

A może trudno ci być samemu? Czy na zawsze obniżasz swoje oczekiwania wobec tego, czego chcesz od partnera, tylko po to, by mieć w swoim życiu wyjątkową osobę? Czy spadasz ciężko i szybko i opuszczasz pierwszą randkę myśląc, że spotkałeś swoją bratnią duszę - za każdym razem?

Podczas gdy łatwo jest zauważyć, że oba typy ludzi istnieją na tym świecie, to co nie jest tak oczywiste, to jak nasze preferencje dotyczące statusu związku są splecione z naszymi preferencjami osobowościowymi. Dla następujących czterech typów, cóż, jest to skomplikowane. Te typy są o wiele bardziej skłonne czuć się "kompletne" w związku niż w pojedynkę, a wszystko to zależy od ich osobistego okablowania.

ISFJ - Seryjny monogamista

Ciepły, praktyczny i uważny, z pilną potrzebą służenia innym: czyż można się dziwić, że ISFJ są tak lojalnymi i kochającymi partnerami? Jako dominujące sensory, te typy skupiają się na tu i teraz, stając się głęboko zaangażowanymi w swój obecny związek. Mają tendencję do intensywnych uczuć w stosunku do swojej znaczącej drugiej osoby i starają się poświęcić całe życie osobie, która bez wątpienia jest dla ISFJ najważniejszym priorytetem w życiu.

Ludzie z tym typem osobowości doświadczają autentycznej radości z zadowalania innych - nawet posuwając się do tego, że jest to ich życiowa misja i obowiązek. Są podatne na przechodzenie z jednego monogamicznego związku do drugiego, z niewielką ilością przestrzeni solowej pomiędzy nimi, jako sposobu na wypełnienie tej misji. Mają szczególnie trudny czas w odpuszczaniu i mogą rozwodzić się nad przeszłym związkiem lub tęsknić za byłym partnerem długo po zakończeniu związku. To sprawia, że bycie samemu jest nie do zniesienia, a ISFJ prawdopodobnie przywiążą się do następnej osoby, którą spotkają w celu podjęcia kolejnego zobowiązania na całe życie, zamiast spędzić czas na rozpoznawaniu własnych potrzeb i czekaniu na właściwą osobę, która może je spełnić.

Duchy pokrewne INFJ i ISTJ dzielą podobne cechy i mogą również włożyć ogromny wysiłek, aby ich związki działały. Ale, w przeciwieństwie do ISFJ, potrzebują wzajemności. ISFJ nie, a to stawia każdy związek przed ryzykiem współuzależnienia. Problemy pojawiają się, kiedy ISFJ tak bardzo przejmuje się uszczęśliwianiem innych, że jej własne szczęście od tego zależy i nie widzi żadnej alternatywy dla modelu "bycia w związku".

INFP - Typ najbardziej skłonny do pozostania w złym związku

Jako INTJ jestem zdziwiony pomysłem, że ktoś wolałby być w złym związku niż nie być w ogóle w żadnym. Ale, to się zdarza. Jeśli jesteś INFP, prawdopodobnie zdarza się to bardzo często. Ci, którzy kierują się introwertycznymi uczuciami, mają osobliwą zdolność do empatii z ludźmi, którzy zmagają się z problemami lub popełniają błędy. Kiedy ktoś zachowuje się źle, jesteś skłonny nie osądzać go, ale pomóc mu, nawet jeśli złe zachowanie tej osoby rani ciebie. Pod całym tym szaleństwem kryje się dobry człowiek, prawda? Naprawdę w to wierzysz, więc bierzesz to na siebie, aby pomóc tej osobie odwrócić bieg wydarzeń. W końcu chciałbyś, żeby ona trwała przy tobie, gdybyś sam zmagał się z takimi problemami.

Połącz swoją głęboką empatię z idealizmem NF - pragnieniem, aby świat stał się lepszym miejscem - a otrzymasz osobowość, która jest skłonna pozwolić złym sytuacjom na więcej czasu niż są warte w optymistycznej nadziei, że się poprawią. INFP mają tendencję do fantazjowania o "idealnym" związku i romantyzowania (niedoskonałego) związku, który mają, aby pasował do tej wyidealizowanej formy, często stawiając swoich partnerów na piedestale i widząc cechy, których tam po prostu nie ma.

Czy twierdzę, że INFP będą szczęśliwe w tego typu związkach? Oczywiście, że nie! Logicznie rzecz biorąc, wiesz, że zdrowszą perspektywą byłoby pozostanie singlem i szczęśliwym, dopóki nie pojawi się właściwa osoba. Ale logika czasami może ci się wymykać. Problem tutaj jest że ty jesteś w ten sposób szczęśliwy dążysz spotykać twój partner potrzeby że ono miewa skłonność wypaczać twój decyzi robienie. Dorzuć do tego skrajną niechęć do konfliktów, a otrzymasz osobowość, która z trudem dostrzega negatywne strony sytuacji i z trudem wyzywa innych od złych zachowań. Rezultatem jest tendencja do przyciągania "biorców", którzy potrzebują twojej specjalnej marki macierzyństwa, oraz do trzymania się złych związków o wiele dłużej niż powinieneś - nawet jeśli jest to toksyczne dla was obojga.

ENFP - Prosty uzależniony od miłości

Tak, uzależnienie od miłości to coś takiego. Charakteryzuje się tendencją do łatwego i szybkiego zakochiwania się, opartego na przyspieszającym bicie serca i trzepoczącym pulsem początkowym przyciąganiu do kogoś. Kiedy już to przyciąganie zostanie ustanowione, odsuniesz na bok oznaki poważnych niezgodności, ponieważ miłość sama w sobie jest tak uwodzicielska! W rzeczywistości, prawdopodobnie będziesz o niej fantazjować - nawet jeśli nie jesteś zakochany. Osoby uzależnione od miłości mają tendencję do posiadania obrazu idealnego partnera, którego mają nadzieję spotkać, i są szczerze podekscytowane doświadczeniem wysokiej namiętności, która jest na ich drodze. Myśl o tym, że nigdy nie znajdą tego wyjątkowego kogoś, przeraża ich.

Ponieważ ekstrawertyczna intuicja jest odpowiedzialna za tworzenie pomysłów z głową w chmurach, które mogą nie być zsynchronizowane z rzeczywistością, a introwertyczne uczucia są odpowiedzialne za romantyzowanie idealnego, pozytywnego ludzkiego połączenia, rozsądnie jest założyć, że ENFP mogą paść ofiarą pewnego stopnia uzależnienia od miłości. Ludzka intymność jest cudowną rzeczą dla ENFP i jest w nich pewna jakość poszukiwania przyjemności, która pozostawia je szeroko otwarte na przywiązania serca i wyobraźni, zazwyczaj dla jednej osoby na raz, którą będą uwielbiać całkowicie. Nie są też dobrzy w przyznawaniu się do porażki. Większość ENFP jest niezwykle chętna do zrobienia wszystkiego, co konieczne, aby promować swój związek w zabawny i elastyczny sposób. Uwielbiasz dreszczyk emocji związany z pościgiem!

Problemem jest Twój brak wytrwałości w dążeniu do celu. Osoby spod znaku ENFP mają trudny czas pozostawania w oddanym związku, kiedy przestaje on być tęczą, endorfinami i ciągłą euforią. Ale nigdy nie zapominasz o dreszczyku miłości samej w sobie, a to ma tendencję do utrzymywania cię w związku po związku, z pełną pasją i wigorem kogoś, kto naprawdę kocha być zakochanym.

ENFJ - Boi się samotności

Po ESFJ, ENFJ mają tendencję do bycia najbardziej ekstrawertycznymi z ekstrawertyków, więc łatwo jest zrozumieć, dlaczego mają głęboko zakorzeniony strach przed byciem samemu i robieniem rzeczy na własną rękę. Oczywiście, skrajna ekstrawersja nie zawsze przekłada się na potrzebę związku, ponieważ większość ekstrawertyków czerpie spełnienie od swoich przyjaciół i sieci społecznych. W przypadku ENFJ nie jest to takie proste. Te osobowości mają szczególną umiejętność wchodzenia w głębokie relacje z ludźmi. Mają pilną potrzebę intymności i nigdy nie czują takiej samej więzi z przyjaciółmi, jak z romantycznym partnerem, który naprawdę "rozumie" ich. W pogoni za szczęściem ENFJ, romantyczne związki są w centrum uwagi.

Rozłączenie z kimś znaczącym może dosłownie doprowadzić ENFJ do szaleństwa, ponieważ ten typ ma tendencję do włączania się, gdy jest fizycznie lub emocjonalnie odizolowany. Cała ich osobowość jest nastawiona na kochanie, wspieranie i zachęcanie innych, a brak znaczącej osoby, która mogłaby obdarzyć ich uczuciem, może sprawić, że poczują się całkowicie zagubieni. Potrzebują też aprobaty innych, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że uzyskają tego typu potwierdzenie w długotrwałym związku, ENFJ mogą zadać sobie wiele trudu, aby znaleźć i utrzymać kogoś wyjątkowego. Mogą być nieco tłamszące w sposobach wyrażania swojej miłości i troski.

Miejmy nadzieję, że związek, w którym kończą, jest zrównoważony i odwzajemniony, i pozwala im realizować ich naturalne pragnienie opiekowania się ludźmi. Istnieje jednak również ryzyko, że ENFJ tak bardzo zaplącze się w znaczącą osobę, że straci swoją własną tożsamość - postrzegając związek, a nie swoje szczególne talenty, jako rodzaj osobistego zbawienia. Osoby ENFJ muszą nauczyć się zwalniać i zachować pewien stopień niezależności w swoich związkach, aby nie posunąć się za daleko i nie wypalić się zaniedbując własne potrzeby. Pracuj nad tym, a powinno być w porządku.

Czytaj również: https://styl.fm/newsy/315664.krolowe-zycia-kasia-nie-chciala-aby-to-wyszlo-na-jaw-wiek-tatuaze-kim-jest-partner-co-robi-corka-laura-olawa