single

7 kroków do profesjonalnie wyglądającego makijażu

Niezależnie od tego, czy jesteś już bizneswoman, czy masz rozmowę o pracę, powinnaś upewnić się, że Twój makijaż wygląda odpowiednio. Stworzenie naturalnego makijażu, który jest profesjonalny jest kluczem do tego, abyś dotarła do każdej funkcji w pracy wyglądając jak najlepiej. Profesjonalny wygląd makijażu nie musi być żmudne, istnieje kilka sposobów, aby poprawić swój makijaż, które nie zajmują dużo czasu w ogóle. Oto wszystkie moje wskazówki, jak stworzyć najbardziej profesjonalny wyglądający makijaż w zaledwie 5 minut.

Oto jak

  1. Po oczyszczeniu i przygotowaniu twarzy możesz zacząć od użycia naprawdę dobrego podkładu pod makijaż, takiego jak Nars Makeup Primer. Jest to kluczowy element, jeśli chcesz, aby podkład utrzymał się przez cały dzień. Nałóż go na całą twarz, z wyjątkiem okolic oczu i ust. Podkład pod makijaż będzie działał jako dobra baza dla Twojego podkładu, pomagając przedłużyć jego trwałość. Zabarwione podkłady mogą również pomóc wyrównać koloryt skóry, jeśli doświadczasz zaczerwienienia lub chcesz uzyskać dodatkową pomoc.
  2. Po nałożeniu podkładu możesz zastosować dobry, całodzienny podkład, taki jak Smashbox High Definition Healthy FX Foundation. Nałóż podkład na całą twarz i upewnij się, że lekko wtopisz go w skórę pod oczami. Idealnie jest użyć pędzla do nakładania podkładu, możesz też użyć gąbeczki Beauty Blender. Blenduj tak długo, aż makijaż będzie wyglądał naturalnie na skórze i nie będzie bardzo widoczny.
  3. Nałóż podkład: Nałóż podkład w formule, w której czujesz się komfortowo i która jednocześnie pasuje do odcienia Twojej skóry. Podkład nie powinien być zbyt ciężki dla skóry, więc upewnij się, że znajdziesz formułę, która wygląda i czuje się naturalnie, pomiń wszystko, co jest ciężkie, ponieważ chcesz, aby Twój makijaż był oddychający. Najlepszym sposobem na znalezienie idealnego podkładu jest wypróbowanie kilku próbek różnych rodzajów, aż do momentu znalezienia tego właściwego. Możesz łatwo dopasować podkład, nakładając kilka próbek różnych kolorów na policzki i sprawdzając, który z nich najbardziej naturalnie przylega do skóry.
  4. Następnie, nałóż na policzki róż do policzków w sztyfcie. Jeśli znajdziesz naprawdę ładny produkt typu "wszystko w jednym", taki jak Nars The Multiple Stick, możesz użyć go na policzkach, ustach, a także do podkreślenia oczu. Będziesz chciała użyć go przed nałożeniem pudru, aby kolor utrzymał się na policzkach przez cały dzień. Po prostu użyj opuszków palców lub pędzla do różu, aby nanieść kolor na policzki, a następnie na usta. Jeśli planujesz użyć go na oczy, nałóż go jako pojedynczy kremowy cień lub jako bazę pod pudrowy cień do powiek.
  5. Po nałożeniu koloru na usta i policzki, nałóż puder prasowany. Zamiast oprószać całą twarz, delikatnie wklep go tam, gdzie jest potrzebny, a następnie wrzuć do torebki, aby później móc go nałożyć. Zasadniczo, jeśli codziennie oczyszczasz skórę i stosujesz podkład pod makijaż z dobrym podkładem, puder będzie Ci potrzebny tylko do poprawek. Możesz kontrolować połysk skóry za pomocą pudru prasowanego, a także stosować go pod oczami, aby wypełnić wszelkie zagniecenia korektora. Do większości kompaktów dołączony jest aplikator w kształcie gąbki, który możesz umyć mydłem i ciepłą wodą, dzięki czemu jest on wielokrotnego użytku i łatwy do utrzymania w czystości.
  6. Teraz możesz skupić się na swojej okolicy oczu. Po pierwsze, wygładzić brwi i zrobić żadnych szybkich uzupełnień, jeśli jest to konieczne. Możesz wypełnić brwi ołówkiem lub pomadą, w zależności od tego, z którym produktem czujesz się najbardziej komfortowo. Następnie nałóż pojedynczy cień do powiek w odcieniu neutralnym lub średnim, np. cienie M.A.C, i zaaplikuj go wyłącznie na powiekę. Podkręć rzęsy i nałóż jedną lub dwie warstwy tuszu do rzęs na cały dzień, np. Chanel Inimitable w kolorze czarnym.
  7. Na koniec, użyj konturówki w neutralnym kolorze i obrysuj usta, a następnie lekko je wypełnij. Możesz następnie dodać więcej pomadki w sztyfcie, jeśli używałaś jej wcześniej, lub ulubionej szminki. Ponieważ podkreślasz oczy, możesz dodać nieco więcej koloru do ust, jeśli chcesz. Na dzień, możesz wybrać naturalny odcień, w którym będziesz czuła się komfortowo i który będzie odpowiedni do pracy. Jeśli masz ochotę, dodaj na wierzch błyszczyk, a następnie w ciągu dnia pomaluj usta, aby zachować ich kolor. I gotowe! Wszystko, czego potrzebujesz, aby wyglądać profesjonalnie w mniej niż 5 minut!