single

5 najlepszych treningów, które możesz wykonywać w domu

Top 5 ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu

Pomysły na urodę /... Pomysły na ćwiczenia

Chodzenie na siłownię jest przydatne, a nawet modne, ale nie zawsze opłacalne. Koszty finansowe i czasowe, napięty grafik i nie zawsze przytulne sale gimnastyczne skłaniają do myślenia o ćwiczeniach, które można wykonywać w domu w dowolnym czasie. Mamy dla Ciebie kilka ćwiczeń do wyboru.


Wraz z nadejściem wiosny coraz bardziej paląca staje się kwestia wyboru treningów na utratę wagi i wyrzeźbienie mięśni. W końcu już niedługo pożegnamy się z ciepłymi ubraniami i będziemy prezentować się w odkrytych strojach, w których mankamenty figury są szczególnie widoczne. Wybraliśmy ćwiczenia, które sprawią, że będziesz wyglądać gibko i pięknie.

1. Superman

Jeśli chcesz wyzwolić swoje supermoce, to jest to ćwiczenie dla Ciebie. Przypomina to lot Supermana po niebie.

Krok 1Połóż się
na brzuchu z nogami wyciągniętymi na macie
.
Trzymaj kostki lekko uniesione, ręce wyciągnięte nad głową, dłonie skierowane do siebie, głowa zrelaksowana.

Krok 2 Zrób
wydech, zaciśnij mięśnie brzucha i unieś obie nogi kilka centymetrów od podłogi
.
Utrzymaj tę pozycję przez chwilę. Nogi powinny być wyprostowane, plecy proste, a głowa lekko uniesiona.


2. Kobra

Eksperci twierdzą, że to ćwiczenie jest doskonałym sposobem na przygotowanie się do pracowitego dnia. Wykonywanie ćwiczeń rano po położeniu się do łóżka zapewni ciału elastyczność. Ćwiczenie to jest zalecane w celu zapobiegania bólom pleców u osób prowadzących siedzący tryb życia. Podczas wykonywania tej czynności może być słyszalne ciche chrupanie w okolicy kręgosłupa. Nie należy bać się tego dźwięku.

Krok 1
Ćwiczenie powinno być wykonywane na macie sportowej lub podłodze
.
Połóż się na brzuchu, biodra przyciśnięte do podłogi, ręce po bokach. Nogi powinny być wyciągnięte i przyciśnięte do siebie.

Krok 2Z wydechem
przyciśnij stopy do podłogi i unieś klatkę piersiową z ziemi
.
Utrzymaj tę pozycję przez 15 do 30 sekund.

Krok 3
Rozluźnij się i opuść górną część ciała na matę
.3. Wypady w przód

To ćwiczenie jest proste, ale bardzo skuteczne i korzystne. To ćwiczenie pomaga poprawić stan mięśni pośladkowych.

Krok 1
Pozycja wyjściowa: zrób krok do przodu z palcami stóp skierowanymi lekko do wewnątrz
.
Krótszy krok będzie wywierał większy nacisk na mięśnie czworogłowe, ale wypady służą ćwiczeniu pośladków, więc krok powinien być szeroki. Tylna stopa powinna być ustawiona na palcach podczas całego ruchu, a tułów wyprostowany.

Krok 2
Rozpocznij ruch w dół na wdechu, uważając, by nie pozwolić kolanom wyjść poza palce
stóp.
Kolano tylnej stopy powinno praktycznie dotykać podłogi. Wykonując wydech, wróć do pozycji wyjściowej. Lekko pochyl ciało w kierunku uda, aby wzmocnić mięśnie pośladków. Nie zapominaj o tym, aby dolna część pleców była zgięta.Na marginesie: istnieją różne warianty tego ćwiczenia. Na przykład, można zacząć od pozycji stojącej z nogami złączonymi razem. Następnie zrób krok i zrób wykrok do przodu lub do tyłu.

4. Deska

to ćwiczenie, które wygląda na łatwe, ale takie nie jest. Ale plecy czują się świetnie. Jest to jedno z najbardziej przydatnych ćwiczeń, które można wykonywać w domu. Wzmacnia mięśnie całego ciała, napina klatkę piersiową i modeluje sylwetkę.

Krok 1
Przyjmij pozycję leżącą na macie lub podłodze
.
Upewnij się, że podłoże nie jest zbyt miękkie. Ramiona powinny być zgięte pod kątem 90 stopni, a dłonie powinny znajdować się bezpośrednio pod barkami.

Krok 2
Powoli unieś tułów do góry
.
Plecy powinny być proste, a wzrok skierowany przed siebie. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Im częściej będziesz wykonywać to ćwiczenie, tym więcej czasu będziesz potrzebować na odpoczynek. Aby uzyskać silniejszy efekt, napnij mięśnie brzucha.

Krok 3
Powoli opuszczamy tułów w dół
.
Nie spiesz się, wykonuj wszystko powoli i płynnie, oddychając spokojnie.Istnieje wiele rodzajów desek, ale wszystkie są równie dobre. Jeśli jednak odczuwasz ból w plecach, koniecznie skonsultuj się z lekarzem - to ćwiczenie jest prawdopodobnie przeciwwskazane.

5. Przysiad z wyskokiem W

tym ćwiczeniu najważniejsza jest dokładna technika. Zwracaj uwagę na ułożenie kolan, aby ich nie uszkodzić.

Krok 1
Stań prosto, stopy rozstawione na szerokość bioder, dłonie i łopatki rozstawione
.
Nie należy zginać pleców, lecz trzymać je prosto.

Krok 2
Przykucnij, aż pięty znajdą się poza podłogą
.
W tym momencie należy patrzeć prosto przed siebie. Ułóż ramiona w dowolny sposób, najważniejsze jest utrzymanie ich w równowadze.

Krok 3
Skocz w górę. Stopy powinny być ustawione równolegle do siebie i równolegle do podłogi.

Krok 4Powinieneś
wylądować na stopach, szybko przechodząc na pięty
.
Staraj się rozłożyć obciążenie na stopy. Tułów powinien być lekko pochylony do przodu. Patrz prosto przed siebie i napnij mięśnie brzucha.Chociaż przysiady z wyskokiem wykonuje się głównie w celu wzmocnienia nóg, zauważyłam w nich dodatkowy efekt - talia staje się smuklejsza. Jeśli szukasz ćwiczeń dla osób z obwodem w talii, zapoznaj się również z tym ćwiczeniem.

Oczywiście, można również ćwiczyć w domu na specjalnych trenażerach, ale kupując trenażer do domu, należy dokładnie zapoznać się z urządzeniami i opiniami użytkowników. W przeciwnym razie może stać się drogim wieszakiem na ubrania. Ponieważ jest wiosna, nie chcesz spędzać całego czasu w domu. Urozmaicenie rutyny ćwiczeń fizycznych poprzez ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Jeśli podczas ćwiczeń wystąpi ostry ból, należy natychmiast przerwać ćwiczenia i skonsultować się z lekarzem. Pamiętaj, że ważne jest rozciąganie przed ćwiczeniami. Zmniejszy to prawdopodobieństwo wystąpienia bólów ciała w drugim dniu.
Autor: Arina Leonova Omów artykuł
  • Odchudzanie
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze