single

Dobre odżywianie dla utraty wagi: 9 faktów od dietetyków

Właściwa dieta na odchudzanie: 9 faktów od dietetyków

Pomysły na piękno / Diety i odżywianie Wielu celebrytów od dawna jest zaangażowanych w prawidłowe odżywianie. Można ją nazwać dietą, choć prawidłowe odżywianie pozwala na spożywanie wielu różnych pokarmów. Opowiemy Ci, na czym polega ten system dietetyczny i dlaczego Ty również powinieneś zacząć jeść tylko wysokiej jakości produkty.

Modele diet odchudzających bardzo się zmieniły w ostatnich latach. Dzięki badaniom naukowym coraz precyzyjniej określane są zasady, co powinniśmy jeść, aby osiągnąć optymalną wagę i lepsze zdrowie. Liczba kalorii jest ważnym czynnikiem, ale ważne jest również, aby skupić się na jakości żywności. W tym przypadku, najlepszym sposobem na schudnięcie jest prawidłowe odżywianie.

1. Dietetycy o dobrym odżywianiuDieta ta powinna być oparta wyłącznie na produktach wysokiej jakości. Nie ma to nic wspólnego z kontrolowaniem mikroelementów. Dietetycy twierdzą, że należy skupić się wyłącznie na wartości i jakości żywności. Wiąże się to również z wyważoną ilością kalorii.

2. Kto może stosować tę dietęTaka dieta jest odpowiednia dla każdej dziewczyny. Nie trzeba tracić czasu na zastanawianie się, jakie składniki odżywcze należy spożywać w ciągu dnia i ile kalorii. Wszystko, co musisz zrobić, to stale monitorować swoją dietę i schemat żywieniowy.

3. Jak trzymać się prawidłowej dietyWiększość twojego talerza powinna być wypełniona pokarmami roślinnymi. Jedna czwarta talerza powinna być wypełniona węglowodanami, a reszta białkiem. Oczywiście powinny się w nim znaleźć również owoce, zdrowe oleje lub sosy oraz woda jako główny napój.

4. Ilość węglowodanówJednak ilość węglowodanów na talerzu może się różnić w zależności od aktywności fizycznej danej osoby. Wielkość talerza oczywiście też ma znaczenie. Jedzenie zdrowej żywności nie oznacza spożywania ogromnych jej porcji. Powinna być ona dostosowana do metabolizmu i budowy ciała każdej osoby. Wszystko w żywieniu jest indywidualne, pamiętaj o tym. Od tego właśnie są dietetycy!

5. Istota diety.Cóż, w tej diecie nie chodzi o ilość jedzenia. Dietetycy mówią jednym głosem, że dieta ta skupia się na żywności wysokiej jakości. Nawet jeśli zjesz trochę więcej niż powinnaś, nie wpłynie to na Twoją sylwetkę. Chodzi o to, że jakość równa się korzyści. Ten czynnik natychmiast eliminuje te niezdrowe pokarmy, które sprawiają, że wyglądasz grubo. Chcesz wyglądać zdrowo i szczupło? Następnie jedz tylko zdrowe i wysokiej jakości produkty, nie zapominając o opisanej powyżej zasadzie dzielenia talerza.

6. Psychoza liczenia kaloriiJeszcze do niedawna wszystkie diety stawiały bardziej na ilość niż jakość. Jeśli ta zasada stanie się kluczowa, rozpocznie się polowanie na napoje gazowane, niskokaloryczne desery, słodziki itp. Należy zwrócić uwagę nie na liczbę kalorii, ale na składniki odżywcze w produkcie. Prawidłowe odżywianie jest korzystne, ponieważ przestaje liczyć kalorie i wypełnia organizm składnikami odżywczymi. Czy zauważyłeś kiedyś, że dieta niskokaloryczna wpływa na Twój nastrój? Czujesz się rozdrażniony, głodny... Wysokiej jakości żywność nie powoduje stresu psychicznego, dlatego powinna być dla Ciebie głównym punktem odniesienia.

7. Badanie etykietJedną z rzeczy, która niepokoi dietetyków najbardziej w tych dniach jest niezdolność do rozszyfrowania tych niekończących się etykiet na żywności. I wcale nie musisz! Przecież nie potrzebujesz etykiet na owocach i warzywach. Ale wszystko inne musi być wybrane zgodnie z zasadą naturalnych składników. Wszystko, co zawiera cukier lub tłuszcz jest zabronione. Żywność powinna być pigułką zdrowia. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na skład produktu. Unikaj tych z dużą ilością konserwantów, cukru, tłuszczów i olejów (szczególnie oleju palmowego).

8. Wybieranie produktówWysokiej jakości żywność jest minimalnie gotowana (kiedy ją kupujesz), np. warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, żywność ze zdrowymi tłuszczami i bogata w białko. Na przykład, na pewno będziesz potrzebował 8 zdrowych produktów spożywczych, które tłumią głód. Niska jakość, niezdrowa żywność to fast foody (kanapki, przekąski, chipsy, tłuste kotlety, chipsy itp.), cukier, tłuszcze trans, ciastka, słodycze... Wszystkie te rzeczy nie przynoszą żadnych korzyści zdrowotnych, a jedynie powodują uzależnienie i dodatkowe kilogramy.

9. Funkcjonalność zdrowej dietyBądź pewien, że spożywanie zdrowej żywności będzie miało wpływ na ilość spożywanych przez Ciebie kalorii! W końcu te pokarmy są często niskokaloryczne i pożywne, więc po prostu nie można ich jeść za dużo. A jeśli nie potrafisz poradzić sobie z objadaniem się, poznaj 8 powodów, dla których objadasz się i nie możesz schudnąć. Tylko w ten sposób będziesz w stanie zwalczyć samą przyczynę, a następnie nadwagę. Jedz dużo warzyw, produktów pełnoziarnistych, orzechów i jogurtów. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Szczupła sylwetka to efekt prawidłowego odżywiania i ćwiczeń. Więc nie bądź leniwy! Poznaj 5 najlepszych treningów, które możesz wykonywać w domu. Nie zapominaj o codziennym spacerze, bieganiu, skakaniu na skakance lub jeździe na rowerze. Dodatkowo, wiemy wszystko o 15 ćwiczeniach, które pomogą Ci szybko spalić zbędne kalorie. Więc teraz jesteś w pełni uzbrojony i gotowy do walki z tymi dodatkowymi kilogramami. Miej wiarę w siebie, a będziesz gotowy na sukces!
Omów artykuł
  • Schudnij
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze