single

Jak pandemia zmienia modę: 5 trendów w makijażu na rok 2021

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na każdym aspekcie współczesnego życia, od szkoły i pracy po świat mody. Dowiedzieliśmy się, na jakie trendy w makijażu ma wpływ COVID-19 i jakie jest uzasadnienie dla takich niuansów. Oto więc najmodniejsze cechy makijażu w 2021 roku, podyktowane... pandemia.

Stylowy makijaż to jedna z najlepszych cech zadbanej kobiety. Makijaż fashionistek często jest niewidoczny dla oka, ale mimo to jest obecny: w maleńkiej warstwie podkładu, w cienkiej kresce eyelinera czy w lekkim muśnięciu balsamu na ustach. Choć pandemia maseczek zmienia trendy w makijażu, fashionistki nie zamierzają z niego rezygnować, ponieważ nadal może on ukrywać niedoskonałości i podkreślać zalety. Ale jak dokładnie zmienił się makijaż pod wpływem koronawirusa? Przekonajmy się.

1. Żegnamy szminkę?

Producenci kosmetyków wylewają gorzkie łzy, ponieważ sprzedaż szminek i błyszczyków spadła do najniższego poziomu w historii makijażu. Niegdyś w ekonomii sektora kosmetycznego istniał stały wskaźnik zwany "indeksem szminki". Wskazywała ona na wzrost (lub spadek) popytu na kosmetyki w ogóle. Ale COVID-19 sprawił, że indeks szminki stał się bezwartościowym i bezużytecznym wskaźnikiem. Jest to zrozumiałe, ponieważ niewiele osób regularnie używa pomadek ze względu na przeciwwirusowe maseczki do twarzy. Fashionistki, które tęsknią za krzykliwym makijażem, zaczęły nawet kupować maski z namalowanymi na ustach odciskami szminek.

Jednak jest jeszcze za wcześnie, aby całkowicie zrezygnować z makijażu ust. Przede wszystkim czołowe miejsca wśród ozdobnych, wielobarwnych pomadek zajęły balsamy higieniczne. Częste noszenie pomadki może zniszczyć skórę, dlatego ważne jest, aby nawilżać usta. Przy okazji, nie przegap naszych wskazówek dotyczących pielęgnacji ust. Po drugie, koncerny kosmetyczne nie zamierzają tak łatwo pożegnać się z jednym ze swoich najbardziej dochodowych produktów. Dlatego ciężko pracują nad stworzeniem coraz to nowych, długotrwałych pomadek i błyszczyków, które nie ścierają się na ustach.

2. Akcenty na oczy

Jak sprawić, by twarz była seksowna i uwodzicielska, jeśli podkreślenie ust nie wchodzi w grę, bo zasłaniają one maskę? Cóż, kobiety Wschodu już tysiące lat temu zrozumiały, jak zwrócić uwagę na częściowo ukrytą twarz. Po prostu spraw, aby Twoje oczy były bardziej wyraziste. Podkreślenie oczu jest kluczową cechą modnego makijażu w dobie koronawirusów.

W dawnych czasach jaskrawy makijaż oczu był uważany za mauvais ton w dziennych i codziennych stylizacjach, ale dzięki maseczkom przeciwwirusowym stał się wszechobecny. Wydrukowana rzęsa, gruba warstwa tuszu, eyeliner, cień - teraz wszystkie te niuanse można zastosować w codziennym makijażu.

3. Krzaczaste brwi

A skoro już jesteśmy przy temacie akcentów na oczach, to nie sposób uniknąć akcentów na brwiach. Brwi mogą diametralnie zmienić wygląd twarzy. Cienkie, nitkowate brwi nie są już modne. Amelia Clarke, Cara Delevingne, Sofia Vergara i inne seksowne celebrytki przyczyniły się do powstania trendu na krzaczaste brwi. To właśnie im należy podziękować za to, że nie musimy już marudzić i płakać, wyrywając włoski pęsetą.

Jednak to maski typu corona będą wyznaczać trend na krzaczaste brwi przez kolejne lata. Odłóż więc na bok pęsetę i paski do woskowania brwi. Można, oczywiście, aby tatuaż (jeśli brwi naprawdę bardzo cienkie i blade z natury), ale kapryśna moda i tatuaż może wkrótce stać się nieistotne. Nawet teraz wielu mężczyzn z pogardą wypowiada się o wytatuowanych brwiach u dziewczyn. Być może lepiej jest ograniczyć kredkę do oczu, ale niech to będzie jak najbardziej naturalne. Warto również przyjrzeć się tak zwanym "lwim brwiom" z teksturowanymi włoskami. Ten trend w modzie na 2019 rok ponownie nabiera rozpędu w 2021 roku i możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w naszym artykule o lwich brwiach.

4. Rozświetlona skóra

Nawet po nałożeniu maseczki na twarz, stan skóry jest nadal widoczny. I ważne jest, aby mieć promienną skórę. Nie, nie chodzi mi o ten paskudny, tłusty połysk. Mówię o subtelnym blasku, który wynika z posiadania zdrowej, zadbanej cery. Można go uzyskać za pomocą niewielkiej ilości rozświetlacza lub luminizera.

Jednak najlepszym sposobem na świeżą i promienną cerę nie jest makijaż sam w sobie, ale stała pielęgnacja twarzy i całego ciała. Istnieje kilka ważnych czynników, które z pewnością pomogą Ci nadać skórze blask:

  • Wysypiaj się (codziennie, przez co najmniej 8 godzin dziennie);
  • Przywróć równowagę wodną pijąc co najmniej 2 litry czystej wody dziennie;
  • Odżywiaj swoją dietę produktami zdrowymi dla skóry;
  • unikać niezdrowych nawyków (palenie, alkohol, słodycze, fast foody, itp.);
  • Rób maseczki do twarzy.

Ponadto, codzienne ćwiczenia twarzy są dobrym początkiem rewitalizacji i rozjaśniania skóry. Treningi te ujędrniają skórę, usuwają zmarszczki i poprawiają krążenie (co jest ważne dla promiennego i świeżego wyglądu). Więcej na temat tego rodzaju ćwiczeń można dowiedzieć się z naszego artykułu na temat jogi twarzy. Nie można też oczywiście zapomnieć o kremach, tonikach i innych produktach do pielęgnacji skóry, które oczyszczają i nawilżają skórę.

Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej naturalny kolor, tym lepiej. Jednak tak modne niegdyś konturowanie odchodzi do lamusa, ustępując miejsca lekkiemu strobingowi. Nie ma sensu nakładać kilku warstw makijażu, który za chwilę się zetrze, gdy tylko nałożysz maseczkę. Dlatego najlepszą rzeczą, jaką można kupić w 2021 roku, jest długotrwały i lekki podkład z naturalnie wyglądającą paletą. Hasta la vista, bronzery i róż do policzków! Spotkamy się po pandemii.

5. Makijaż połączony z maską

Maski stały się nieodłącznym elementem codziennej garderoby. Jednorazowe maski są coraz mniej popularne, ponieważ nie ma na nie pieniędzy. Maski wielokrotnego użytku będą znacznie bardziej powszechne w 2021 r. niż w 2019 r. Fashionistki szybko zorientowały się, że maska może być nie tylko ochroną, ale także dodatkiem. I dlatego coraz częściej można zauważyć, że kolorystyka maski nie tylko pasuje do całości ubioru, ale także powtarza kolory makijażu.

My, ludzie, zadziwiająco szybko dostosowujemy się do naszego otoczenia. I nawet głupi koronawirus nie był w stanie sprawić, że zapomnimy o modzie. Mówi się, że piękno zbawi świat. Więc pozostań piękna!