single

Krótkie fryzury są w modzie: jak pokonać strach przed metamorfozą

Krótka fryzura jest w modzie: jak pokonać strach przed metamorfozą

Pomysły na urodę. Pomysły na fryzury Wiele osób uważa, że kobiety upiększają się tylko długimi włosami, a moda na nie jest stała. Jest to jednak zasadniczo nieprawda. Odpowiednio dobrana i pięknie ułożona krótka fryzura może nie tylko podkreślić wszystkie atuty wyglądu, ale także sprawić, że wizerunek stanie się bardziej wyrafinowany i kompletny.Decyzja o ścięciu włosów nie jest łatwa. Zwłaszcza jeśli przez cały czas masz długie loki. Aby pokonać strach przed zmianą wyglądu i podjąć ten krok, należy rozważyć wady i zalety tej fryzury.

Kształt twarzy

odgrywa kluczową rolę w podejmowaniu decyzji o wyborze krótkiej fryzury. W końcu stylizacja może nie tylko ukryć niedoskonałości wyglądu, ale wręcz przeciwnie - podkreślić pewne braki. Krótkie fryzury wyglądają wprost idealnie dla dziewczyn o owalnym kształcie twarzy. Pasuje do nich niemal każda fryzura: od efektownego boba, lekko wydłużonego z jednej strony, po klasyczną kaskadę. Pulchne laski mogą zdecydować się na warstwowe, dynamiczne cięcie pixie. Kwadratowa twarz jest doskonale zmiękczona przez karetę, podczas gdy loki plunging nie wyżej niż ramiona są dla osób o trójkątnym kształcie twarzy.


Krótkie włosy - zdrowe włosy

Kobiety posiadające długie włosy wiedzą, jak ważne jest regularne podcinanie końcówek. Jednak nawet to działanie nie zawsze ratuje loki przed brakiem pielęgnacji. Bardzo często na skutek działania żelazek i suszarek pasma rozdwajają się i łamią na całej długości, przez co fryzury wyglądają brzydko, a wszelkie starania o poprawę ich atrakcyjności idą na marne.

Krótkie fryzury pozwalają zapomnieć o problemie rozdwojonych końcówek. Owszem, wymaga specjalnej pielęgnacji i regularnej stylizacji. A czasem mam wrażenie, że ciepło stylizuje włosy, jakby było dla nich niekorzystne. Jednak w procesie stylizacji, który wymaga częstego odnawiania włosów, po prostu nie ma czasu na to, by zepsuć włosy. Krótkie zamki są ratunkiem dla tych, którzy są zmęczeni walką o swoje zdrowe zamki.


Szeroki

wybór fryzur Co wyobrażają sobie dziewczyny, gdy słyszą zwrot "krótka fryzura"? Najpopularniejszą odpowiedzią są karee lub "chłopięce fryzury", które przyprawiają panie o prawdziwy dreszcz na kolanach. W rzeczywistości, w dzisiejszym świecie istnieje ogromna różnorodność krótkich fryzur. Najpopularniejsze z nich to bob, pixie, havroche i caprice. Tego typu fryzury pasują niesamowicie wielu dziewczynom, a dwie ostatnie z nich będą świetnym wyborem dla tych, które nie lubią długich i skomplikowanych stylizacji.


Stylizacja krótkiej fry

zury Istnieje stereotyp, że stylizacja fryzury zajmuje dużo czasu. Chcielibyśmy jednak obalić te mity, gdyż większość fryzur można ułożyć przy znacznie krótszym czasie. Piękna krótka fryzura może zaoszczędzić nam wiele czasu:
  1. Czas na wysuszenie włosów - nie ważne, którą opcję suszenia wybierzesz (suszarka czy metoda naturalna), bo włosy zawsze dużo łatwiej i szybciej się suszą;
  2. Produkty do pielęgnacji włosów (szampon, odżywka, maski i tym podobne) - aby włosy wyglądały świetnie i zdrowo, musisz używać kilku różnych produktów, a przy krótszych fryzurach wystarczą one na dłużej.

Uczucie lekkości i komfortu

Choć wydaje się, że długie włosy powodują uczucie komfortu - tak nie jest. Plącze się, jest w oczach i przeszkadza, gdy zajmujesz się domowymi obowiązkami. Krótka fryzura jest w stanie rozwiązać wszystkie te problemy. Naprawdę wprowadza niezwykłą lekkość do osoby noszącej. Dotyczy to zwłaszcza dziewczyn z kręconymi włosami, gdyż ich pielęgnacja jest niesamowicie trudna.


Widoczne efekty odmładzania

Strach przed reorganizacją wizerunku u dziewcząt wynika z wielu kwestii. A najczęstsze z nich to czy fryzura pasuje do kształtu twarzy i czy sprawia, że kobieta wygląda starzej. Z odpowiedzią na pierwsze pytanie mamy już ustalone - odpowiednia fryzura tylko upiększy wygląd zewnętrzny i podkreśli wszystkie jego najważniejsze zalety. Jeśli chodzi o drugie pytanie, to wciąż jest to praca w toku.

Tak naprawdę krótkie fryzury nie dodają ageizmu. Wręcz przeciwnie, styliści twierdzą, że pasuje do dziewczyn i kobiet w każdym wieku. Dlatego kobiety z krótkimi włosami często słyszą, że nowa fryzura odmłodziła je dosłownie o 10 lat. Gdy tylko uniesie włosy z dala od twarzy, natychmiast widoczny jest dramatyczny efekt uniesienia.


Popularność krót

kich fryzur Krótkie fryzury stały się popularne dość dawno temu. A przekonanie, że krótkie fryzury nigdy nie wyjdą z mody jest prawdziwe. Ikona stylu lat sześćdziesiątych, Twiggy, preferowała krótkie włosy. Księżna Diana natomiast uderzająco piękna i atrakcyjna była w krótkim, warstwowym bobie, stylizowanym na bok. Te kobiety udowodniły na własnym przykładzie, że krótka fryzura jest stylowa, piękna i niesamowicie modna.Dziś włosy o minimalnej długości stały się tylko bardziej popularne. Wiele dziewczyn jeszcze w wieku kilkunastu lat zaczyna eksperymentować ze swoimi lokami, potem wydłuża, ale skraca ich długość. Dlatego coraz trudniej jest kobietom zdecydować się na zmianę wizerunku. Ale nawet jeśli jesteś jednym z nich, nie powinieneś się bać. Potraktuj tę decyzję jako nowy etap w życiu, w którym zmiana wyglądu z pewnością przyniesie pozytywne emocje.


Dodatki - idealne rozwiązanie dla krótkich fryzur

. Z dodatkami można eksperymentować. Opaski na głowę, spinki do włosów mogą pomóc w stworzeniu nowego, niepowtarzalnego wyglądu. Nie bój się też eksperymentować z biżuterią, bo przy krótkiej fryzurze jest ona tylko bardziej widoczna. Kolczyki z oczkami lub kongami, puzderka, broszki lub opaski na głowę mogą być prawdziwą ozdobą stylizacji. Naszyjniki, kolie i wisiorki z pewnością stworzą spójny i kompletny wizerunek.Z pewnością można wyglądać stylowo w krótkiej fryzurze. Kluczem jest znalezienie fryzury, która podkreśli Twoją wyjątkowość i urodę. Wtedy wszelkie lęki i wątpliwości nie będą przeszkodą w stworzeniu nowego, równie atrakcyjnego wizerunku.
Discuss article Tell friends: Subskrybuj ten magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on