single

9 niezawodnych ćwiczeń przeciwko podwójnemu podbródkowi

9 świetnych ćwiczeń przeciwko podwójnemu pod

bródkowi Pomysły na urodę Pomysły na ćwiczenia

Podwójny podbródek to dość nieprzyjemne zjawisko, zwłaszcza dla oka osoby noszącej. Oto 9 wspaniałych sposobów na poprawę konturów twarzy i pozbycie się tego znienawidzonego podwójnego podbródka. Z ich pomocą Twoja twarz będzie wyglądać o wiele młodziej!


Zanim przejdziemy do samych ćwiczeń, warto zauważyć, że zwykła korekta postawy częściej pozbędzie się marszczenia pod brodą. Wystarczy lekko unieść brodę do góry, nie garbić się i trzymać głowę i plecy prosto. Jeśli jednak podwójny podbródek jest naprawdę zauważalny, czas zacząć ćwiczyć.

1. Trójkąt językowy

Ta technika pomoże Ci nie tylko w walce z podwójnym podbródkiem, ale także wyćwiczy mięśnie szyi i skoryguje owal twarzy, a także pomoże w ujędrnieniu policzków. Aby wykonać to ćwiczenie należy odchylić głowę do tyłu, wysunąć dolną szczękę i zacząć ją ciągnąć do góry, następnie wyciągnąć język i zatrzymać się w tej pozycji na co najmniej dziesięć sekund. Najważniejsze, aby podczas wykonywania tej techniki język miał kształt trójkąta z ostrym końcem. Aby wykonać go poprawnie, należy ćwiczyć przed lustrem. Przy okazji, dla maksymalnego efektu, eksperci zalecają wykonywanie go dwa razy dziennie.


2. Pochylenie głowy

Przyjmij wygodną pozycję dla swojego ciała. Możesz usiąść na krześle lub wykonać ćwiczenie na stojąco, napnij mięśnie brzucha, otwórz ramiona. Podczas wydechu przechyl głowę na lewą stronę, zrób wdech i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz wszystko jeszcze raz, przechylając głowę w prawo i w dół. Z każdym powtórzeniem opuszczaj głowę w dół. To ćwiczenie jest skuteczne w walce z drugim podbródkiem. Istnieją dodatkowe korzyści: zwalczanie bólu szyi i głowy, a także poprawa przepływu krwi.


3. Pocałunek Żyrafy

Podczas wdechu unieś głowę do góry i wstrzymaj oddech, poczuj jak Twoja szyja się napina, połóż palce na obojczykach, a następnie opuść głowę w dół i rozluźnij się. Wykonaj to ćwiczenie w 6 do 7 rundach. To ćwiczenie pomoże w walce z podwójnym podbródkiem i wyeliminuje zwiotczenie szyi, jeśli będziesz je wykonywać regularnie. Jest szczególnie skuteczny w połączeniu z innymi ćwiczeniami na rewitalizację i odmłodzenie skóry, pomoże również w ujędrnieniu policzków.


4. Bat

Aby wykonać tę technikę, należy położyć się na łóżku z głową zwisającą w dół i nogami wsuniętymi do środka. Z tej pozycji unieś głowę i wpatruj się w palce stóp, a następnie opuść głowę. Nie ma specjalnych wymagań dotyczących oddychania, o ile czujesz się komfortowo. Wykonuj to ćwiczenie tak długo, jak długo twoja szyja nie jest zmęczona, w przeciwnym razie będzie ono nieskuteczne. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością.


5. Długi

język Aby poprawnie wykonać to ćwiczenie, należy wysunąć język, starając się dotknąć nosa, a następnie opuścić go do brody. Aby zakończyć ćwiczenie, możesz wykonać figurę osiem z językiem w powietrzu. Powtarzaj tę technikę, aż język się zmęczy. I nie martw się, to nie sprawi, że twój język będzie dłuższy!


6. Wymowa

Aby wzmocnić mięśnie policzków i gardła oraz pozbyć się podwójnego podbródka, należy regularnie wykonywać to ćwiczenie, ponieważ jest ono jednym z najskuteczniejszych do osiągnięcia tych celów. Przy okazji jest to bardzo łatwe i szybkie do wykonania. Wystarczy napiąć mięśnie podbródka i głośno i wyraźnie wymawiać dowolne litery samogłosek. Eksperci radzą, aby jednorazowo wykonać około 10 podejść. Przy okazji jest to świetne ćwiczenie dla studentów języków obcych, którzy chcą poprawić swoją wymowę.


7. Napięty język

To ćwiczenie możesz wykonywać wszędzie. Wystarczy, że będziesz tu naciskać końcem języka na przemian na górne i dolne dziąsło, gdy poczujesz, że mięśnie się napinają, zatrzymaj się na dziesięć sekund. Wykonaj to ćwiczenie kilka razy.
Aby poczuć skuteczność ćwiczenia, spróbuj oprzeć brodę na dłoni. Połóż rękę na okolicy kości gnykowej. Zauważysz, jak napinają się tamtejsze mięśnie.


8. Odporność

Aby poprawnie wykonać tę technikę do walki z drugim podbródkiem, należy położyć pięści na dolnej szczęce, tym samym przytrzymując ją w miejscu. Zacznij opuszczać dolną szczękę i ingerować pięściami, czyli przeciwstawiać się ruchowi podbródka, jednocześnie napinając mięśnie. Siła dociskania pięści do brody powinna stopniowo wzrastać. Za każdym razem, gdy osiągniesz napięcie mięśni podbródka, pozostań w tej pozycji przez kilka sekund. Dla maksymalnego efektu warto wykonywać to ćwiczenie kilka razy w tygodniu w 3-4 zestawach.


9. Gwieździste niebo

Wiesz dlaczego romantyczne dziewczyny są piękne? Oni po prostu często patrzą na rozgwieżdżone niebo! Częściowo żart, ale ta pozycja głowy jest faktycznie świetna dla wzmocnienia szyi i ochrony przed podwójnymi podbródkami. Dlatego koniecznie podziwiajcie dziś niebo: gwiazdy lub chmury.


Joga twarzy lub ćwiczenia twarzy mogą być
dobrym sposobem na pomoc w walce z podwójnym podbródkiem
. Nie tylko poprawisz kształt swojej twarzy, ale także zminimalizujesz drobne linie i zmarszczki. Bądźcie piękni i zdrowi!
Autor: Arina Leonova Omów artykuł
  • Odchudzanie
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze