single

15 porad dotyczących wyboru butów zimowych

15 porad dotyczących wyboru butów zimowych

Pomysły na urodę /. Pomysł na obraz

Opowiedzieliśmy o modnych stylizacjach z wysokimi butami, zbadaliśmy sposoby na stylowe noszenie dżinsów z botkami i pokazaliśmy modne modele obuwia na jesień/zimę. Dziś porozmawiamy o ważnych zasadach, o których należy pamiętać przy zakupie obuwia zimowego.


Jeśli chcesz kupić dobre i jakościowe buty, które będą dla Ciebie idealne, nie powinieneś zamawiać ich przez internet ani kupować w wątpliwych punktach na rynku. Idź do sklepu z butami. Tam w komfortowych warunkach możesz wybrać odpowiednie dla siebie buty, a pomogą Ci w tym profesjonaliści. Swoją drogą wiele osób błędnie uważa, że buty na targu będą znacznie tańsze niż w sklepach, ale to wcale nie jest prawda. Doświadczeni sprzedawcy znają ten fakt i śmiało z niego korzystają.

1. Trwałe materiały

Jeśli chcesz, aby Twoje buty służyły Ci przez długi czas, powinnaś zwrócić uwagę na materiał, jakim jest skóra naturalna. Będzie kosztować o rząd wielkości więcej niż buty z faux skóry, ale warto. Dodatkowo takie buty znacznie lepiej zapewnią ciepło Twoim stopom.

Zamszowe buty wyglądają bardzo ładnie, ale pamiętaj, że w przypadku tego materiału wymaga on stałej pielęgnacji, szybko się uwiera i trudno go wyczyścić. Jeśli jesteś przyzwyczajony do chodzenia, nie są one twoim pierwszym wyborem.


2. Sprawdzanie żel

enków Żelenki są też popularnie nazywane supinatorami, co nie jest do końca poprawne. Ta specjalna metalowa wkładka służy do nadania butowi stabilności i kształtu. Pęknięcie poduszki piętowej szybko powoduje opadanie buta pod ciało. Poczuj wewnętrzną stronę pięty, aby upewnić się

Włóż rękę do środka buta i poczuj podeszwę, aby upewnić się, że pięta jest

nienaruszona.

Podczas przymierzania możesz poczuć, że wewnętrzna strona pięty pękła. Czy po spacerze zauważasz, że pięta wydaje się odchodzić na bok? To oznacza, że hebel jest uszkodzony. Swoją drogą, brak możliwości sprawdzenia obcasa to jedna z wad kupowania butów w sieci. Zawsze przymierzaj nowe ubrania, zanim wyłożysz na nie pieniądze.


3. Grube podesz

wy Nie wybieraj butów o zbyt cienkich podeszwach, bo nie chronią one przed zimnem. Buty z cienką podeszwą są najlepsze, jeśli wychodzimy na mróz i wychodzimy tylko do ciepłego budynku, nie wsiadając do ogrzewanego samochodu.


4. Stabilne podesz

wy Aby być bezpiecznym, warto rozważyć podeszwy z radełkiem, które pomagają zapobiegać poślizgnięciu się na lodzie. Najlepiej wybrać buty ze specjalną antypoślizgową podeszwą.


5. Zszywane podeszwy

Kiedyś wprowadzenie technologii klejenia w produkcji obuwia zrewolucjonizowało produkcję butów. Wzrosło tempo produkcji obuwia, a cena butów poszła w dół. Wydawało się, że wszyscy tylko skorzystali: producenci, sprzedawcy i kupujący. Modele te mają jednak ogromną wadę. Podeszwa może się odkleić. Nawet jeśli podeszwa jest dobrze dopasowana, może pojawić się niewidoczna nieszczelność. Zmoczą ci się stopy i przeziębisz się. Wybierz buty z przeszyciami.


6.

Jeśli Twoim celem jest zakup butów, które będą służyły przez długi czas, starannie wybieraj buty z

biżuterią

. Kamyczki i dżetki dość szybko wyblakną lub odpadną, dlatego zwracaj uwagę na buty z jak najmniejszą ilością zawodnych klejnotów. Zimą modne są motywy świąteczne, ale lepiej wybrać buty z błyszczących materiałów niż te ozdobione modnymi drobiazgami: cekinami, koralikami, dżetami czy perłami.


7.

Buty zimowe o

rozmiar wyżej

powinny być wygodne. Zbyt ciasne buty mogą ściskać naczynia krwionośne, co prowadzi do odmrożeń. W takim przypadku warto kupić buty o rozmiar większe. Przymierzaj z ciepłymi skarpetami, w których zamierzasz chodzić zimą. Rada ekspertów w tej dziedzinie brzmi: kupuj buty przynajmniej o pół rozmiaru większe od swoich. Co więcej, ciasne obuwie może również powodować powstawanie modzeli, których trudno się pozbyć.


8. Wygodne wkładki

- na te również zwróć uwagę. Upewnij się, że pozostaną na swoim miejscu, abyś był wygodny i bezpieczny podczas zimy. Kolorowe wkładki mogą plamić pończochy i skarpety, dlatego zastąp je białymi wkładkami wykonanymi z oddychających materiałów.


9. Płaskie

obcasy Ważne jest, aby obcas w Twoich butach był płaski, szczególnie w zimie. Jeśli jest nawet trochę krzywo, to spowoduje to niestabilność i przyspieszy wymazywanie jednej strony pięty. Prowadzi to do brzydkiego chodu i ogólnego nieprezentacyjnego wyglądu.


10. Sprawdzenie zamków

Zwróć szczególną uwagę na linki

zamka

błyskawicznego. Muszą być proste i gładkie, w przeciwnym razie wkrótce po zakupie będziesz musiał zanieść je do naprawy w celu wymiany zamka błyskawicznego. Upewnij się też, że tkanina podszewki nie zaplącze się w zamek błyskawiczny.


11.

Jeśli lubisz buty z ładnym i grubym futrem na wierzchu, nie spiesz się z ich zakupem. Warto sprawdzić, czy futro jest trwałe. Dobry materiał nie będzie łatwo wypadał przy szarpaniu. Sprawdź też, czy futro nie ma wszelkiego rodzaju szczelin, nie może ich być. Wybierając jakiekolwiek wykończenie, upewnij się, że jest ono zszyte, a nie przyklejone. Temperatura i wilgoć spowodują, że klej będzie szybko schodził, a but straci swój blask. Oprócz futra, popularną ozdobą butów w trendach ostatnich sezonów są pióra. Z nimi jak należy należy zachować ostrożność. Takie buty nadają się tylko na uroczystości i absolutnie nie nadają się do chodzenia po ulicy.


12. Elastyczne

buty z palcami

i mankietami

powinny lekko zginać się przy palcach i nad piętą, inaczej zawsze będziesz obcierać stopy.


13. Wysokość man

kietu Wybierając buty, musisz pomyśleć o tym, w jakim klimacie mieszkasz. Jeśli musisz codziennie stąpać po ogromnych zaspach śniegu, to niskie buty raczej nie będą dla Ciebie idealne.


14. Wytrzymałość oczek Oczka

to specjalne metalowe kółka mocowane do dziurek w sznurowadłach. Niektóre rodzaje nazywane są oczkami. Te podkładki zabezpieczające mogą pełnić rolę dekoracyjną, ale przede wszystkim chronią oczka przed zużyciem. O ile same sznurówki są łatwe i proste do wymiany, to podkładki są bardziej skomplikowane. Upewnij się, że oczka są wykonane ze stali nierdzewnej, że nie ma żadnych deformacji i że podkładki siedzą ciasno w otworach.


15. Brak silnego zapachu

Każda nowa rzecz ma zapach, czy to książka, ubranie, buty czy sprzęt AGD. Nie należy jednak mylić lekkiego zapachu nowości z ostrym ombrą produktów niskiej jakości. W sklepach obuwniczych zmysł węchu wielu osób jest przytępiony, ponieważ w powietrzu unosi się tak wiele zapachów. Ale jeśli w garderobie czuć coś ostrego, lepiej wybrać inną parę butów. Dobre buty nie mogą wydzielać ostrego smrodu. Jeśli sprzedawca zapewnia cię, że jest inaczej, to cię okłamuje.



Zanim kupisz buty zimowe, warto wiedzieć, jak prawidłowo o nie dbać. Aby jak najdłużej zachować je w dobrym stanie, warto kupić odpowiedni produkt do obuwia. Wybór dobrze wyglądających, wysokiej jakości butów to nie wszystko. Aby służyły Ci jak najdłużej, musisz o nie regularnie dbać.
Autor: Arina Leonova Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze