single

Makijaż permanentny a półtrwały: Co należy wiedzieć przed wyborem jednej z nich?

Świat makijażu jest fascynujący. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że makijaż od wieków był używany jako symbol ekspresji. Pierwsze archeologiczne dowody na istnienie makijażu permanentnego sięgają epoki kamiennej, 3300 lat p.n.e."Makijaż permanentny, makijaż semipermanentny, tatuaż kosmetyczny i mikropigmentacja to nazwy tej samej rzeczy, czyli wprowadzania pigmentu do warstwy brodawkowej skóry właściwej" - wyjaśnia artystka makijażu permanentnego Kendra Bray, właścicielka Better Brows & Beauty. Aby dać ci trochę kontekstu historycznego, wczesne praktyki makijażu permanentnego zostały znalezione na egipskich i nubijskich mumiach w 2000 r. p.n.e..

Był on praktykowany w Chinach w 1000 r. p.n.e. Wiadomo nawet, że makijaż permanentny istnieje już od jakiegoś czasu, szeroko praktykowany w kulturach takich jak Inkowie, Majowie, Aztekowie, Grecy i Egipcjanie.

Szaleństwo tatuaży kosmetycznych jest dziś na najwyższym poziomie. Prawdopodobnie złapałeś się na popularności microblading, jednego z najbardziej popularnych trendów makijażu permanentnego brwi, który wystartował w 2016 roku. Jeśli zastanawiasz się nad celem zwrócenia się do zabiegu kosmetycznego, jest ich wiele."Wielu klientów zwraca się do makijażu permanentnego, aby mogli zmniejszyć swoją poranną rutynę" - wyjaśnia Bray. "Inni zwracają się do niego jako rozwiązanie, jeśli nie czują się komfortowo wykonując własny makijaż. Niektórym podoba się pomysł udoskonalenia swojego podstawowego wyglądu za pomocą makijażu permanentnego, a następnie wzbogacenia go o makijaż miejscowy, aby uzyskać bardziej olśniewający wygląd.

Klienci z alergią na wiele składników makijażu miejscowego zwracają się do makijażu permanentnego jako rozwiązania od reakcji. Wreszcie, istnieją liczne schorzenia, które powodują, że klienci szukają rozwiązań."

Aby dać Ci lepsze zrozumienie makijażu permanentnego w porównaniu do makijażu półtrwałego, Bray dał nam rundown na wszystko, co musisz wiedzieć przed powiedzeniem "tak" do procedury.

Makijaż permanentny a makijaż półtrwały

Jeśli chodzi o rozróżnienie między makijażem permanentnym a półtrwałym, Bray uważa, że ważne jest, aby wiedzieć, że wielu artystów używa różnych nazw dla tych samych procedur ze względu na różnice kulturowe, ekspresję artystyczną i marketing. To może być mylące. "[Kosmetyczne przepisy dotyczące tatuażu] w USA różnią się w zależności od stanu, a także, oczywiście, od kraju" - wyjaśnia Bray."Technicznie w Stanach Zjednoczonych, wszystkie zabiegi są uważane za trwałe z punktu widzenia departamentu zdrowia."

Tak czy inaczej, niezależnie od tego, czy jest to procedura trwała czy półtrwała, zabiegi nie mogą być zmywane. "To jest mylące dla konsumenta", wyjaśnia Bray."Niektórzy mogą myśleć, że chcą coś półtrwałego z obawy przed zobowiązaniem. Inni mogą myśleć, że chcą czegoś, co będzie trwało wiecznie, aby już nigdy nie musieli się o to martwić. Ponieważ zabiegi te wymagają otwarcia skóry, należy stosować odpowiednią sterylizację i warunki sanitarne. Ponieważ skóra jest żywym, oddychającym organem, pożądane jest, aby pigmenty blakły z upływem czasu.

Nasza skóra i wygląd zmieniają się z upływem czasu, więc proces blaknięcia pozwala nam na wprowadzanie poprawek w miarę upływu lat, aby dostosować się do wyglądu, który jest aktualny i pochlebny."

Postępy w makijażu permanentnym

"W przeszłości do makijażu permanentnego używano tradycyjnego tuszu do tatuażu na bazie węgla" - mówi Bray. "Trwał on znacznie dłużej i zazwyczaj starzał się do bardzo niekorzystnego koloru. Pigmenty w ostatnich latach bardzo się rozwinęły. Obecnie pigmenty są produkowane specjalnie dla branży makijażu permanentnego i specjalnie dla twarzy. Skóra na twarzy jest zupełnie inna niż na reszcie ciała. Połączenie postępu w pigmentach i procesie blaknięcia pozwala na uzyskanie pięknego rozwiązania kosmetycznego, które nie zostanie po prostu zmyte, ale może być modyfikowane w miarę upływu lat."

Microblading

"W ostatnich latach microblading dość szybko zyskał na popularności" - potwierdza Bray. "Idealnie w czasie z trendem pełniejszych brwi i makijażu no-makeup, wielu szukało tego zabiegu. Inne popularne procedury to eyelinery, kolory na ustach, tatuaże na otoczkach dla osób, które przeżyły raka oraz powiększanie rzęs, które polega na umieszczeniu pigmentu pomiędzy liniami rzęs, w przeciwieństwie do linii powyżej linii rzęs, jak w przypadku tradycyjnego linera."

Rodzaje pigmentów tatuażu i ich trwałość

Bray zwraca uwagę, że pigmenty, które są używane w procedurze wpływają na długowieczność pracy. "Jeśli pigment jest na bazie węgla, będzie trwał znacznie dłużej, ale nadal będzie blaknąć w kolorze", wyjaśnia Bray. "Jeśli pigment jest na bazie tlenku żelaza, będzie blaknąć z czasem".

Środki ostrożności, które należy podjąć przed zabiegiem

Ważne jest, aby zająć się sceptycyzmem otaczającym tatuaże kosmetyczne. "Każdy widział złą pracę", mówi Bray. "Niestety wiele razy dobra praca pozostaje niezauważona. Jeśli jest wykonany prawidłowo i w pochlebny, naturalny sposób, [makijaż permanentny] powinien dawać złudzenie 'urodzonego z tym' piękna."

Bray kontynuuje: "Jest też coś, co można powiedzieć o preferencjach estetycznych. To, co moim zdaniem wygląda jak piękne brwi, może wyglądać na zwykłe i nudne dla następnej osoby, i vice versa," co potwierdza, jak ważne są konsultacje podczas procesu rozważania. "Ból jest również czynnikiem odstraszającym dla niektórych. Jednak obecnie na rynku dostępnych jest wiele środków i technik znieczulających, które mogą znacznie zmniejszyć ból."

Opieka po zabiegu

"Największą uwagę należy zwrócić na ekspozycję na słońce i produkty stosowane na skórę" - sugeruje Bray. "Słońce będzie blaknąć pracy znacznie szybciej. Wszelkie produkty do pielęgnacji skóry, które mają działanie złuszczające, zawierają kwasy takie jak glikolowy i salicylowy lub alfa-hydroksykwasy, spowodują szybsze rozmycie efektu. Na koniec, trzymaj się z dala od retinoidów, ponieważ bardzo szybko spowodują one blaknięcie efektów Twojej pracy. Wszelkie zabiegi przeprowadzane na skórze, takie jak lasery, peelingi chemiczne i woskowanie powinny być wykonywane z dala od tego obszaru". Według Bray, jeśli chciałabyś całkowicie pozbyć się swojego zabiegu, usuwanie laserem i usuwanie solą fizjologiczną zarówno działa w celu usunięcia niepożądanej pracy.