single

15 pomysłów na manicure z okazji Dnia Świętego Patryka

15 pomysłów na manicure na Dzień Świętego Patryka

Pomysły na piękno / Pomysły na manicure

Dziś - 17 marca - na całym świecie obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. To fascynujące święto, które uwielbiają młodzi ludzie. Szykujesz się na imprezę tematyczną? W takim razie sprawdź te pomysły na irlandzki manicure.


W zeszłym miesiącu dzieliliśmy się z Tobą walentynkowymi pomysłami na manicure, a dziś nadszedł czas na odkrycie możliwości malowania paznokci w stylu Świętego Patryka. Niewiele osób myśli w tym dniu o samym Paddy'm. Święto to kojarzy się raczej z leprechaunami, alkoholem i humorem. To dobrze, będzie to powód do świętowania życia! Aby stworzyć manicure na cześć irlandzkiego święta, musimy zdecydować się na jego symbolikę.

Kolory manicure na Dzień
Świętego Patryka

Główne kolory manicure irlandzkiego to kolory flagi irlandzkiej: zielony, biały i pomarańczowy. Interpretacja jest raczej nieciekawa: zielony to katolicyzm, pomarańczowy to protestantyzm, a biały symbolizuje białą flagę - jako pojednanie obu wyznań (do którego zresztą nigdy nie doszło). Ale to jest nudna interpretacja. Znacznie ciekawszy jest wariant z symbolem zielonych pól shamrock, białej piany i ognistych Irlandczyków.Popularne są też wszystkie kolory tęczy (tradycja europejska mówi, że jest ich 6, a nie 7, bo zamorski niebieski i niebieski nie są rozdzielone). Tęcza w irlandzkich legendach może doprowadzić Cię do garnka złota. Stąd mamy jeszcze dwa kolory - błyszczące złoto właściwe i jego imitację w kolorze żółtym. Chociaż święto to nie jest w ogóle obchodzone w sposób pobożny, to jednak ma w nazwie imię świętego. Można więc dla urozmaicenia dodać kolor Piotra - niebieski, a także czerwony z flagi świętego.
Wzory

manicure na Dzień Świętego Patryka

Koniczynka jest bez wątpienia najpopularniejszym wzorem: klasyczny trefelek i szczęśliwy czterolistny płatek. Równie popularne są irlandzkie brodate leprechauny w zielonych kamizelkach, garnki złota, złote monety, tęcze oraz kufle piwa i zielonych piw.

Dobrym pomysłem jest również zdjęcie harfy, gdyż ten instrument muzyczny jest symbolem Irlandii. Ponadto harfa znajduje się w logo irlandzkiego piwa i napoju Paddy's Day. Jeszcze jeden powód, aby dodać harfę do swojego manicure. Dodatkowo, wzory krzyża celtyckiego będą wyglądały oryginalnie. Według legendy, został on zatwierdzony w Irlandii przez samego świętego Patryka. Inne symbole celtyckie również pasują do tematyki święta.

Opcje manicure irlandzkiego na Dzień

Świętego


Patryka

Cóż, ogólne pomysły na manicure są uporządkowane. Teraz zbadajmy możliwości ich zastosowania na paznokciach.

1. Flaga Irlandii

Przyjrzyj się dokładnie tłu na paznokciach, tutaj widać wyraźnie kolorystykę flagi irlandzkiej. Delikatny manicure z cekinami, koralikami i naklejką w kształcie koniczyny na białym tle. Mówi się, że św. Patryk objaśnił Trójcę Świętą pierwszym irlandzkim chrześcijanom za pomocą koniczyny.


2. Magiczna Tęcza

jest bardziej jaskrawą wersją przedstawiającą legendę o magicznej tęczy i garncu złota. Posiada również wzór złotej koniczyny w kształcie czterolistnej koniczyny.


3. Tęcza i kokardki

Kokardki stały się trendem modowym na rok 2019 i 2020 po ekstrawaganckiej kolekcji Valentino, więc nie krępuj się dodać ich do swojego manicure. Oprócz symboli świątecznych, takich jak tęcza, garnek i koniczyna, jest tu także wzór kamizelki Leprechaun. Tam jest - na miniaturce.


4. Trickweather

- Fani serialu Charmed mogą rozpoznać ten znak, który symbolizuje moc trzech sióstr. Ten wzór nazywany jest triquetrum. Istniał wśród wielu starożytnych ludów, miał różne znaczenia. Celtowie też go mieli, więc śmiało, zróbcie ładny francuski styl.


5. Guinness

Harfa została zainspirowana irlandzką symboliką i stała się logo Guinnessa, oryginalnego irlandzkiego piwa. Tak, te niezrozumiałe, złote kreski na etykietach to harfa. Żaden Dzień Świętego Patryka nie jest kompletny bez pienistego drinka! Fajnie byłoby mieć na jednym paznokciu wędzidło, które wygląda jak szklanka z białą pianką piwa na wierzchu.


6.

Leprechaun

Strap

Leprechauns są przedstawiane w różnych nakryciach głowy, ale zielony cylinder z paskiem i klamrą pozostaje najbardziej popularny. Ten pasek byłby świetnym pomysłem na francuską koszulę.


7. Symbole celtyckie

Jest tu też kapelusz leprechauna, ale nacisk położony jest bardziej na czarujące loki celtyckiej symboliki.


8. Rozwody w kształcie koniczyny

Osobiście bardzo spodobał mi się ten pomysł na wodny manicure z różnymi odcieniami zieleni, wyraźnie przypominający czterolistną koniczynę.

Wykonanie tego manicure odbywa się zazwyczaj w następujący sposób: do szklanki wlewamy wodę (dlatego manicure ten nazywany jest wodnym). Na powierzchnię wody powoli wylewa się kilka różnych odcieni pasty. Lakier do paznokci jest przesuwany za pomocą czubka igły, tworząc pociągnięcia. Następnie kolejno zanurzamy paznokcie w mieszance. Bejce są następnie nakładane pędzlem.


9. Szmaragdowa Francja

Delikatna zieleń z szmaragdowymi cekinami i obszerną koniczyną wygląda olśniewająco. Koniczyna na pewno przyniesie szczęście. Jeśli lubisz astrologię, to jest to idealny manicure dla Taurusa i Libry, którym sprzyja kolor zielony.


10. Kufel piwa

Tło tutaj prawdopodobnie reprezentuje trawę i zielone łąki Irlandii, ale dla mnie wygląda bardziej jak płatki z powierzchni smoczych jaj. Reigal wkrótce się wykluje! Połączmy motyw Dnia Świętego Patryka z manicure w stylu Gry o Tron? :-)


11. Koniczyna z ombré

Niesamowita i delikatna opcja manicure z białym i żółtym gradientem. Lekkie, ombrowe tło nadaje wzorom nutę wyrafinowania i oryginalności.


12.

Pełen

objętości shamrock

Luksusowy zielony french z pełnymi liśćmi doskonale pasuje do wiosennych motywów i samego święta. Bogato zdobione dżetami. Ups, nawet kokardki. :-) Interesujące jest to, że wzory na paznokciach obu rąk nie są powielone. I dlaczego zawsze musisz dążyć do symetrii? W ten sposób jest jeszcze ciekawiej.


13. Styl gotycki

Kolejna wariacja na temat trikweryzacji, tym razem w mrocznym stylu. Czarne tło, mistyczny symbol i szponiasty kształt paznokci sprawiają, że manicure ten jest idealny dla fanów gotyku. I nadaje się na wakacje, bo zielona triquetra to ten sam trilestik. Jest bardzo podobna do koniczyny.


14. Kolory Irlandii

Kolejna wersja z nutą

irlandzkiej

flagi, ale w ciemniejszej kolorystyce. Zamiast koloru pomarańczowego zastosowano modny obecnie odcień czerwieni przypominający chili.


15. Leprechaun i piwo

Kończymy nasz wybór tym dziełem sztuki. Oryginalna, obszerna broda rudego krasnoludka. Mamy tu również shamrock i symbole piwa Guinness. Błyszczący zielony wosk foliowy nadaje manicure świąteczny wygląd.Wszelkiego rodzaju chciwi ludzie sprytnie usprawiedliwiają się od dawania prezentów paranoicznymi opowieściami, że wszystkie święta, jak twierdzą, są wymyślone wyłącznie w celach komercyjnych, aby ludzie wydawali na święta, napełniając kasę państwa i sprytnych biznesmenów. Cóż, w przypadku Dnia Świętego Patryka, mają oni po części rację. Święto to jest stosunkowo nowym zjawiskiem. Rząd postanowił po prostu poprawić reputację Irlandii i zwabić więcej turystów do swojej ojczyzny. I to był wielki sukces!

To wielkie święto zabawy i psot. Ciesz się tym. Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji i słonecznej pogody oraz szczęśliwego Dnia Świętego Patryka!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Czytaj także
  • Komentarze