single

Jak nakładać makijaż mineralny

Zaczynamy

Jesteś nowa w makijażu mineralnym i nie jesteś pewna jak go nakładać? Cóż, to jesteś we właściwym miejscu. Poniżej znajduje się łatwy krok po kroku rozkład jak osiągnąć pełną twarz przy użyciu makijażu mineralnego, od fundamentu do bronzera.

Aby rozpocząć, zebrać wszystko, co będzie potrzebne do stosowania makijażu mineralnego, takich jak fundacja, welon mineralny, rumieniec, kolor ocieplenia lub bronzer, pędzel korektor, uniwersalny pędzel i kabuki lub płaski pędzel top. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, powinnaś również poświęcić trochę czasu na umycie twarzy i przygotowanie skóry.

Zacznij od korektora

Zacznij od delikatnego wklepania odrobiny podkładu w powiekę. Jeżeli masz więcej niż jeden podkład, aby uzyskać odpowiedni odcień dla Twojej skóry, po prostu wstrząśnij wszystkie podkłady do jednego wieczka. Ułatwi to zarówno mieszanie, jak i usuwanie podkładu.

Użyj pędzelka do korektora w miejscach, które wymagają dodatkowego krycia. Podkład mineralny nałóż pod i wokół oczu, na przebarwienia i ciemne plamy oraz wokół nasady nosa (w miejscu, gdzie znajdują się nozdrza). Używając pędzla do korektora, wykonuj płynne i równomierne pociągnięcia, aby uzyskać bardziej równomierne wykończenie.

Nałóż podkład

Podobnie jak w przypadku pędzla do korektora, użyj uniwersalnego pędzla do rozprowadzania podkładu, a następnie strzepnij jego nadmiar przed nałożeniem na twarz. Jeśli potrzebujesz więcej podkładu na powiece, nie wahaj się dodać go więcej w razie potrzeby. Kiedy już nabierzesz minerały na pędzel, zacznij od zewnętrznego obszaru szczęki i nałóż mineralny makijaż, wykonując ruchy wahadłowe. Nakładaj go od boków twarzy do środka, a następnie pokryj nim czoło, nos, oczy, brodę i okolice ust. Nakładaj puder mineralny na pędzel 1-2 razy, używając uniwersalnego pędzla.

Jeśli chciałabyś uzyskać lepsze krycie, spróbuj użyć pędzla kabuki. Nabierz nim podkładu tak jak pozostałymi pędzlami, strzepnij jego nadmiar i delikatnie rozprowadź na skórze, wykonując ruchy rozcierające. Zacznij od nosa i wewnętrznej strony policzków, a następnie rozprowadź podkład na zewnątrz.

Stosowanie różu do policzków

Jeśli nakładasz róż do policzków, zacznij od chwycenia uniwersalnego pędzla. Lekko zanurz pędzel w pudrze mineralnym na powiece, lekko go rozetrzyj i strzepnij jego nadmiar. Następnie, umieść pędzel na policzku w miejscu, gdzie znajduje się środek oka. U większości osób jest to mniej więcej w miejscu, gdzie znajdują się jabłka policzków. Aby to sprawdzić, uśmiechnij się lekko i zobacz, która część policzka unosi się do góry, a która na zewnątrz.

Zastosuj kolor ocieplający lub bronzer

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na użycie samego koloru rozświetlającego lub bronzera, czy też różu do policzków, będziesz nakładać je w ten sam sposób. Podobnie jak w przypadku różu do policzków, użyjesz uniwersalnego pędzla. Najpierw wytrzyj pędzel do czysta suchym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym.

Następnie, lekko zanurz pędzel w pudrze mineralnym, lekko zamieszaj i strzepnij nadmiar. Teraz lekko nałóż kolor na policzki i skronie, bardzo lekko na środek nosa, na podbródek, na czoło (jeśli nie masz grzywki) i bardzo lekko na uszy. W większości przypadków, gdy nakładany jest bronzer lub kolor ocieplający, uszy zostają pominięte, przez co uzyskujemy niekompletny wygląd. Na koniec, delikatnie przesuń pędzel w dół od szczęki w dół szyi, aby nadać jej bardziej naturalny wygląd.

Zastosuj wykończeniowy welon

Ostatnim krokiem w makijażu mineralnym jest puder wykończeniowy. Niektóre marki, takie jak Bare Minerals, produkują go w postaci sypkiej, podczas gdy inne oferują formę prasowaną. Oba działają równie dobrze, więc wybór należy do Ciebie. Jeśli używasz luźnego pudru wykończeniowego, wstrząśnij niewielką ilość do pokrywki, weź uniwersalny pędzel, zawiruj nim w pudrze, a następnie strzepnij nadmiar. Puder wykończeniowy może być stosowany wszędzie tam, gdzie chcesz, aby zakończyć aplikację makijażu mineralnego. Zacznij od lekkiego omiecenia nosa, policzków, podbródka i czoła. Na koniec, zamykając oczy, nałóż puder na powieki.

Wykończony wygląd

Kiedy Twój makijaż będzie już gotowy, wystarczy, że nałożysz tusz do rzęs i błyszczyk, i gotowe. Możesz również nałożyć cień do powiek, ale jeśli chcesz uzyskać minimalistyczny i bardziej naturalny wygląd, użyj neutralnego cienia do powiek. Użycie tuszu do rzęs i błyszczyka doda tylko idealną ilość dodatkowego koloru do Twojego zakończonego makijażu mineralnego.