single

6 ważnych zasad pielęgnacji delikatnej skóry

6 ważnych zasad pielęgnacji delikatnej

skóry Beauty Ideas / Pielęgnacja

Często kobiety popełniają katastrofalne błędy w pielęgnacji skóry. A jeśli skóra jest delikatna, cierpi jeszcze bardziej z powodu nieprzestrzegania podstawowych zasad. Porozmawiamy o 6 ważnych niuansach, od których zależy zdrowie i piękno skóry.

1. Czyste ręce

Nigdy nie dotykaj twarzy rękami bez uprzedniego ich umycia. Zawsze myj ręce środkiem antyseptycznym przed nałożeniem kremu lub innymi zabiegami. Nie należy jednak oczyszczać nim skóry twarzy. Tak, usuwa brud lepiej niż toniki, ale środek antyseptyczny zawiera alkohol, więc po kilku użyciach skóra stanie się sucha, może pojawić się swędzenie i/lub zaczerwienienie. A najgorsze jest to, że ciągłe wysuszanie spowoduje zmarszczki.


2. Sterylne

narzędzia Wszystkie narzędzia do oczyszczania skóry powinny być zdezynfekowane. Po zakupie można przetrzeć je środkiem antyseptycznym (czyszczenie należy powtarzać przed i po każdym użyciu). Równie ważne jest czyszczenie gąbek i pędzli używanych do nakładania makijażu. Wiele dziewcząt używa gąbek przez wiele miesięcy, a potem zastanawia się: skąd nagle pojawiły się pryszcze i czarne plamy? To proste: zapchały skórę brudem i wprowadziły chorobotwórcze drobnoustroje do porów! Po każdym użyciu należy umyć i wysuszyć gąbkę. Jeśli nie masz czasu, aby bawić się narzędziami kosmetycznymi w codziennej rutynie makijażu, po prostu kup sobie zestaw gąbek i pędzli, aby zmieniać je codziennie i myć cały zestaw raz w tygodniu.


3. Dokładny

demakijaż Pamiętam, że kiedy byłam na studiach, zaskoczyła mnie koleżanka z klasy, która codziennie miała nieskazitelny i skomplikowany makijaż. Poprosiłam ją o podzielenie się trikami jego nakładania, ponieważ rano zawsze spóźniałyśmy się na zajęcia i nie potrafiłyśmy zrobić pięknego makijażu. Byłam zszokowana jej odpowiedzią! Poradziła, aby nakładać makijaż wieczorem i kłaść się do łóżka na plecach, owinięta kocem, aby się nie ruszać i nie dotykać twarzą do poduszki. Robienie tego w ten sposób jest cudownym błędem i lekceważeniem swojej skóry. W rzeczywistości jej twarz była pokryta makijażem prawie przez całą dobę. Jej pory nie oddychały. Nie trzeba dodawać, że pod koniec piątego kursu jej skóra zaczęła przypominać zwiotczałe jabłko? Po powrocie do domu zmyj makijaż, oczyść twarz i nałóż odżywczy krem.


4.

Nie oszczędzaj

na jakości

Nigdy szminka za trzy grosze z gigantycznego regału z przecenionymi kosmetykami nie będzie dobra. Podobnie jak lakiery do paznokci, pudry i inne przecenione produkty. Nie goń za taniością, zapełniając swoją toaletkę tonami tanich i szkodliwych produktów. Lepiej oszczędnie wydawać na kosmetyki dobrej jakości, niż rujnować sobie skórę produktami konsumpcyjnymi. Jeśli masz mało pieniędzy, zaoszczędź je na kosmetyki dekoracyjne i przygotuj produkty do pielęgnacji skóry w domu z naturalnych składników. Będą kosztować mniej niż analogi sklepowe i będą niezwykle skuteczne i użyteczne. Ponownie, nie zapomnij o jakości składników. Nie rób masek z przeterminowanych produktów!


5. Przestudiuj skład i działanie produktów

do pielęgnacji skóry Mówiąc o domowych środkach zaradczych: nigdy nie przeprowadzaj niebezpiecznych eksperymentów ze swoją skórą. Często widzę porady dotyczące stosowania metod szkodliwych dla skóry. Głupi liderzy w takich "przepisach na piękno": kurkuma, kostki lodu, olejki eteryczne i... nasiona manuka. Kurkuma zabarwi jasną skórę, pozostawiając na niej okropne plamy. Kostki lodu mogą zamrozić nerwy twarzowe i spowodować skręcenie twarzy. Olejki eteryczne w najczystszej postaci nie powinny być używane! Są one koncentratami i powodują oparzenia skóry. Można dodać kilka kropli olejku eterycznego do bazy (kremu lub masła do ciała) - nie więcej.

Porady dotyczące nasienia są poza logiką. Podejrzewam, że wymyślili je mężczyźni, którzy chcą zaspokoić swoją dumę lub po prostu postanowili się z nas pośmiać. Dziewczyny, to nie jest jak nakładanie kefiru na twarz. Jeśli nie zrobiłyście testu alergicznego ani nie przeanalizowałyście spermy mężczyzny, to równie dobrze możecie nałożyć na twarz cement. Nie wiesz, czy w jego płynach znajdują się toksyny. Nie chcesz być pokryta czymkolwiek do cholery to jest.


6. Delikatne ruch

y Często kobiety są nadgorliwe podczas złuszczania i szorowania. Nie jest konieczne pocieranie delikatnej skóry kompozycjami ściernymi przez długi czas. Ruchy powinny być tak delikatne, jak to tylko możliwe. To samo dotyczy procedur masażu. Nie traumatyzuj skóry, masuj ją delikatnie.Nadchodzilato i czas pomyśleć o tym, jak chronić skórę przed słońcem, jednocześnie uzyskując piękną opaleniznę. Dbaj o swoją skórę, traktuj ją z niepokojem, a wtedy Twoja uroda będzie cieszyć zarówno Ciebie, jak i innych przez wiele lat!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze