single

Flappery wracają do mody: Jak zrobić 5 fryzur z lat 20.

Flappery powracają w wielkim stylu: Jak zrobić 5 kultowych fryzur z lat 20

. Pomysły na fryzury

Dzisiejszy świat mody często inspiruje się obrazami z minionych lat. Na początku 2020 r. chcemy złożyć hołd czarującym stylizacjom z lat 20. ubiegłego wieku, świętując ich stulecie. Zobacz nasze propozycje fryzur retro z tamtych czasów.

Fryzury lat 20.

charakteryzowały się pewnymi cechami. Fryzury można podzielić na dwa rodzaje: fryzury krótkie i fryzury średniej długości. Długie włosy (do pasa i poniżej) nie były wówczas popularne. Jeśli dziewczyna nie chciała się rozstawać ze swoimi włosami, tworzyła faux-boba z krótkim, przyciętym cięciem. W krótkich fryzurach (do płatka ucha) włosy były często prostowane. Do takich fryzur często dodawano prostą grzywkę do brwi. Jeżeli jednak fryzura znajdowała się poniżej ucha, włosy były kręcone, co powodowało ich falowanie. Fale mogą być miękkie lub bardzo kręcone, ale zawsze w wersji gruboziarnistej. W latach 20. ubiegłego wieku bardzo delikatne loki były rzadkością.W tamtych czasach niezwykle popularne były ozdoby do włosów. W tej kategorii prym wiodły wszelkiego rodzaju miękkie opaski, które nie tylko ozdabiały włosy, ale także zapewniały im dodatkowe utrwalenie. Opaski można było nosić jako zwykłą opaskę na głowę lub owinąć wokół głowy jak tiarę i przełożyć przez środek czoła.Fryzury z lat 20. wciąż są modne na imprezach. To powraca, nie tylko od czasu premier filmu "Wielki Gatsby" i musicalu "Chicago", których akcja rozgrywa się w latach 20. ubiegłego wieku.

Przyjrzyjmy

się różnym stylom i sposobom ich tworzenia. Aby wykonać bezproblemową fryzurę, polecamy poniższy film instruktażowy.

1.

Długi

bob z pasemkami

Jeżeli masz bardzo długie włosy, idealnym rozwiązaniem będzie fałszywie długi bob. W trakcie kręcenia loki zostaną lekko skrócone i spięte wsuwkami. Nie trzeba niczego obcinać. Aby nadać włosom puszystość i sprawić, że będą wyglądały na grubsze, przeczesz pasma grzebieniem.


2. Niski kok z "zimną" falą "Zimna" fala

została pierwotnie stworzona bez pomocy rozgrzanej do czerwoności lokówki, za co otrzymała definicję zimnej. Ponieważ przed wprowadzeniem tej techniki dziewczynki kręciły włosy palcami, ten rodzaj fal nazywany jest również po angielsku "finger waves". W naszych salonach często słyszymy termin "ondulacja", utworzony od francuskiego słowa "onde" - fala. Takie fale są znane fanom serialu "Downton Abbey".

Zgodnie z dawnymi technikami, mokre włosy ułożono przy skroni w kształt litery "S" i upięto wsuwkami. Gdy włosy wyschły, uformowały się w piękny lok. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do kręcenia loków, dlatego aby uzyskać zdefiniowaną falę, najlepiej użyć najbardziej popularnej lokówki.


3.

Jeśli przyjrzysz się uważnie zdjęciom kobiet z lat 20. ubiegłego wieku, zauważysz ładny, prosty

warkocz

z grzywką. Grzywka była zazwyczaj na wysokości uszu. Ponieważ w przypadku włosów naturalnie falowanych wymaga ona trwałego procesu prostowania i dużej ilości pasty, polecamy ją tylko osobom o prostych włosach.


4.

Style

inspirowane Grecją

zazwyczaj nawiązują do greckich bogiń. W latach 20. XX wieku była uważana za bardzo elegancką i była jednym z moich ulubionych stylów. To jedna z moich ulubionych szybkich fryzur. Ja osobiście nie potrzebuję nawet żadnych kosmyków, moje włosy dobrze się układają po założeniu opaski. W ciągu kilku minut uzyskasz piękną fryzurę, odpowiednią dla wielbicielek stylu bohemy. Jeśli opaska jest obficie ozdobiona dżetami lub perłami, możesz zaoszczędzić pieniądze na stylistę, tworząc piękną fryzurę ślubną.


5. Pixie z g

rzywką Jeżeli masz krótkie włosy, Twoją inspiracją do stworzenia fryzury w stylu lat 20. może być ładna fryzura pixie z grzywką i pasmami po bokach. Fryzura ta była również popularna w latach 20. i 30. Pomyśl o Lizie Minnelli w "Kabarecie" lub o fryzurach Daisy i jej przyjaciółki w "Wielkim Gatsbym".Krótkie fryzury można szybko ułożyć. Wystarczy ją spłaszczyć, ułożyć kilka kosmyków przy uszach i spryskać lakierem. Już wszystko zrobione!Nie masz pod ręką lokówki ani suszarki do włosów, ale masz ochotę na fryzurę w stylu vintage? Zebraliśmy pomysły na to, jak zrobić loki bez lokówki. Czy Ty też śledzisz najnowsze trendy w modzie? Nie przegap więc legendarnych fryzur, które będą modne w latach 2020-2029.

Dawna moda damska była pełna elegancji i piękna. Bądźcie na bieżąco, bo na pewno podpowiemy Wam, jak uczcić stulecie roku 1920 za pomocą makijażu i strojów w stylu vintage.
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Aktualności
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze